Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

Arach.No

Její politické názory jsou odporné a její životní styl se mi nelíbí, přesto tento snímek opět dokazuje, že i o nesympatické titulní postavě lze natočit velmi dobrý a zajímavý film (asi nejlepším dokladem tohoto tvrzení je Občan Kane, kterého však slova velmi dobrý a zajímavý ani zdaleka nevystihují), a že právě ten je třeba hodnotit, nikoliv jeho reálný předobraz. Z první poloviny jsem byl poměrně nadšený, později (zhruba od ”sesterské aféry“) film přechází do čím dál větší banality a nudy, která je přerušena vždy charismatickým Geoffrey Rushem. V poslední půlhodině naprosto selhává režisérka jako vypravěčka. Skáče od jednoho okamžiku k jinému bez jakéhokoliv vysvětlení, čím mění a dle mého názoru poškozuje dosavadní styl narace a budovanou atmosféru. Navíc mi způsob podání Fridiných životních osudů neodbytně připomínal většinou zručně natočenou, skvěle zahranou a vizuálně zajimavou telenovelu. Na druhou stranu mě v průběhu filmu zaujaly některé z obrazů, které mě do té chvile naprosto neoslovovaly, za což jsem mu vděčný. Musím také vyzdvihnout hudbu, především tu, kterou vidíme ”naživo“. Celkově se však po vynikající první polovině nemůžu ubránit jistému zklamání. Přesto bych neměl problém podívat se na Fridu znovu. ()

angloumene

Frida je film, který autoři dělali s takovou láskou, že na vás dýchá z každého momentu. A ačkoliv mě Fridiny obrazy ani její život nijak zvlášť nezajímají, nemůžu jinak, než hodnotit nejvyšším počtem. ()

filipvrbik

Velmi dobře natočený, nicméně jinak naprosto nezajímavý, nudný a zdlouhavý životopisný film o malířce Frídě Kahlo.. Zaujmě zejména grafické ztvárněnění mnoha scén a obsazení spousty známých herců do minirolí. Ale jinak jsem se docela nudil...60% ()

listr

Film plny krasy, bolesti a barev. Životní role Salmy Hayek, no proste pastva pro oči a podle mne druhý nejlepší životopisný film o umělci. ()

M.I.K.E.

Film o nejkrásnější mexické malířce, která se zamilovala do největšího mexického děvkaře. Skvělý Alfred Molina v roli Diega mate svými mužskými kouzly jednu krásku za druhou, ale tu nejhezčí má přímo doma. Snímek je obohacen krásnou temperamentní hudbou, jenž dává Fridě ten správný šmrnc. Salma Hayek dostala konečně pořádnou roli ve které se mi moc líbíla. Jen škoda, že politické pozadí snímku se stalo pouze pouhým kliše a ne podstatnou části či záminkou filmu.70% ()

dehlie

úžasný, veľmi atraktívny príbeh Fridy Kahlo, o ktorej som pred tým veľmi nevedel. salma hayek exceluje, toto som od nej nečakal. ()

iamzanet

Nemám slov. Fridin příběh je tak neskutečně skutečný. Nutí mě plakat a smát se zároveň. Není to příběh o životě umělkyně, je to příběh o životě. A postava Fridy tomu jen přidává na dokonalosti. Nádherné ()

aLPaC

Mexiko, první pol. 20.století. Salma Hayek ve své životní roli divoké, bolestmi a životem zkoušené malířky Magdaleny Carmen Fridy Kahlo. Vůbec si nedokážu představit, jakou bolestí, ať už fyzickou, nebo duševní si ve svém životě musela projít. Musím říct, že film se mi líbil, nebyly tam nudné pasáže a výkony Salmy i Alfreda Moliny stáli za to, i když od Salmy jsem čekal možná ještě trochu víc. Potěšily i malé role Banderase a mého oblíbence Nortona. Celkově tak zasloužené 4* ()

Ollie235

Další z životopisných snímků, který mě bohužel nudil. Tvorba Fridy Kahlo mě nikdy nijak nezasáhla a proto s ní vlastně nijak obeznámen nejsem. Od filmu jsem si tak sliboval jakousi exkurzi jejím životem i dílem. Neříkám, že by tohle provedení bylo něčím jiným, ale spíš jsem nabyl pocitu, že Julie Taymor je velkou Fridinou fanynkou a jednoduše jí chtěla vynést do nebes. Navíc až zbytečně vyumělkovaným způsobem. Místy to zavání kvalitním dramatem, místy mě to ale silně nebavilo. Slabší 3*. ()

fredisek

Skvělá Salma Hayek, možná lepší než v reklamě na Campari. Naivní umění mi nic moc neříká, ale mexický surrealismus a muralismus mě děsně baví a děsně mě bavil i tenhle film (jen mohl být o něco surrealističtější). ()

Renfield

Tvorba Fridy je především v paletě barev filmu, její temperament potom v jeho hudební složce... Atmosféra vtáhne více než příběh samotný, jenž řeší především vztah Fridy a Diega. To samozřejmě není na škodu, mezi Salmou Hayek a Alfredem Molinou to funguje, navíc oba hrají výborně. Akorát té politice se i díky příjezdu hosta vyhnout nedalo, mohlo ji být ovšem méně. Větší prostor mohla dostat právě tvorba Fridy, protože to co tu je, patří k nejsilnějším scénám a obrazy přiblíží. Mám na ně vlastně docela jiný pohled, vše je ještě silnější. 75% ()

Kroupa

Ve srvovnání s takovými biografiemi, jako je například Pollock se v tomto případě jedná o mimořádně propracované dílo, které sugestivně míchá umělecký dojem z malby a podmanivé latinskoamerické hudby. Navíc ve filmu dostala hodně prostoru celá řada skvělých herců, oceňuji výstup Nortona, Rushe nebo Banderase, kteří svými malými postavami zpeštřují příběh, který by se, jak už u biografií bývá zvykem, soustředil příliš jednostranně na titulní postavu. ()

Emzet

Tento film není nezajímavý, Salma ztvárnila titulní postavu dobře a režie Julie Taymor je docela dobře působící. Přesto, k dokonalosti mi tady něco schází. Asi za to může i to, že po odchodu z kina mi v hlavě zůstaly spíše jednotlivé scény než celý příběh. ()

RomanHyde

Další životopisný snímek který naráží na nedramatičnost života popisováného hrdiny. Film je zcela jistě velmi hezky natočen, není však rozhodně strhující jak jsem se zde v některých komentářích dočetl. Na první pokoukání je znát kdo měl v produkci hlavní slovo. Film, ikdyž životopisný, na mne působí dojmem velmi sebestředným a zároveň okatě emancipovaným. Opravdu to nebylo ani tak o Fride jako o S. Hayek. Ale jinač vcelku krásné barevné pokoukání. ()

neneka

Salma Hayek si splnila svůj sen... a budiž jí přáno :-). Frida Kahlo je v Mexiku stále fenoménem a já jsem za tento film opravdu vděčná... za to, že si někdo dal tu práci a ty barvičky na pomyslnou paletu vymačkal a pak je namíchal tak, aby plátno upoutalo. A život Fridy Kahlo stojí za zfilmování. Tak jako stojí za to si ty vjemy umocnit o přečtení její korespondence (Intimní autoportrét) nebo Zaříkávání atd. ... A určitě doporučuji na podzim vyrazit do Vídně na retrospektivní a nejen svým rozsahem výjimečnou výstavu jejích obrazů a kreseb. ()

bolan

Film je to hezký, ale předpokládám, že Frída je typ filmu který se líbí především ženám. Vzhledem ke stopáži jsem měl v závěru už co dělat, abych se neukousal i přestože Salma Hayek je pěkná ženská. Mohlo by se líbit: Maléna a Gia ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014