poster

Křídla Honnêamise (festivalový název)

 • japonský

  Óricu učúgun: Honneamise no cubasa

 • japonský

  王立宇宙軍 オネアミスの翼

 • japonský

  Ōritsu uchūgun: Honneamise no tsubasa

 • anglický

  Royal Space Force: The Wings of Honnêamise

Animovaný / Drama / Sci-Fi / Válečný

Japonsko, 1987, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Skejpr
  ****

  Moc pěkné.. Krásně naanimované, velice vtipné, možná lehounce naivní, což ovšem rozhodně není na škodu. Děj se odehrává někde v alternativní minulosti, hlavní hrdina je první člověk ve vesmíru, všechny intriky kolem... film rozhodně není chudý na děj, jen není nijak přehnaně akční, pomalu ubíhá, ale rozhodně nenudí. A největším kladem je design veškerých technických záležitostí. Vlakem a auty počínaje a telefonem konče, vše vypadá jako by to navrhli v 50. letech. Typická zaoblenost, kombinovaná s futuristickou surovostí... Opravdu moc pěkné.(1.3.2006)

 • Dragoni
  ***

  V imaginárním světě, který je plný politických intrik a chudoby, byla sestavena jednotka s názvem "Jednotka vesmírných sil". Již od začátku tomuto projektu nedává nikdo důvěru a ani samotní členové nevěří svému poslání, když jim stále schází ta nejdůležitější věc, jíž je raketoplán. Film ukazuje, po pomalých krůčkách útrapy a zkoušky za první cestou do vesmíru. Posledních 20 minut je z celého filmu nejlepší, rozhodně se nejedná o příliš vtipné anime, jemně dramatickou atmosféru dokresluje hudba a pomalu se táhnoucí děj. 50 %(14.11.2010)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Hodina a půl nudy se spoustou zbytečných záběrů, následovaná dvaceti minutama dobrého děje (a pak pár minutama neoriginálního monologu, ale to je putna) . Docela problém mám s tím, že se po velkou část stopáže snaží film tvářit jako vtipná záležitost, jenže jako taková zoufale nefunguje a po celou dobu jsem se zasmál jenom jednou, ale bylo to proto, že mi na chodidle přistála obzvlášť dlouhonohá moucha (která sama o sobě vtipná nebyla, ale hrozně lochtala, bestie), situace se zlepší až ke konci, kdy se ke slovu mnohem víc dostane dramatická linka, kde vyniknou výborné návrhy čehokoliv a celý fikční svět dostane nějaké pevné kontury, jenže první hodina a půl je prostě moc dlouhá a nudná na to, aby tuhle přípravu kosmického výletu za přítomnosti bandy lůzrů (a dalších postav, jejich účel v ději doteď nechápu) dělala něčím jiným, než průměrnou scifózností (která není moc scifistická) a promarněným potenciálem.(4.7.2014)

 • Jhershaw
  ***

  (pro doplnění: anglický název je "Wings of Honneamise") ___ Po všech těch úžasných anime, které jsem v poslední době viděl, mě tento film spíše zklamal. Určitě se nedá říct, že by byl "prázdný", obsahuje podněty k zamyšlení, ale po dějové stránce mi to všechno přišlo příliš natahované, ke konci jsem se už nudil....(7.12.2003)

 • ZIASystems
  ****

  Ano, tenhle film se může člověkovi zdát poněkud zdlouhavý, ale to jen pokud mu jde pouze o děj. Wings of Honneamise mne zaujaly hlavně svým obrovským smyslem pro detail a obrovskou nápaditostí. Příběh se odehrává na jakési alternativní Zemi, kde vývoj civilizací probíhal jinak než na té Zemi naší... ačkoliv ne zas tak úplně jinak - mezi jednotlivými královstvími panuje studená válka a děj se točí okolo skupinky vědců a několika případných kosmonautů, kteří se snaží předčít ostatní státy alespoň v tom, že budou první ve vesmíru. Dnes již film není tak aktualní a co se kresby týče, dnešním anime záležitostem se spoustou počítačove grafiky se nevyrovná, ve své době to ovšem byl docela velký počin, snad první celovečerní anime film do kterého se v Japonsku investovaly opravdu slušné prostředky.(8.12.2003)

 • Petike
  ****

  Niečo z ranej tvorby štúdia Gainax - a pravdepodobne jedno z ich najlepších diel, hoci ani zďaleka nie tak slávne ako ich neskoršie počiny.(6.2.2013)

 • DaeGurth
  *****

  Mám rád staré anime, kdy borec je magor a postupně se procpe tam, kam se procpat chce, kámoši jsou banda dalších magorů, holky jsou milující a věrné na věky.... a svět se hýbe ne kvůli vynálezům, ne kvůli nějakému "týmu", ne kvůli pravidlům, ale prostě proto, že se najde pitomce, který ho dokope tím správným směrem.(5.2.2015)

 • HakuSaku
  **

  Mne osobne to vôbec nesadlo... Asi som si nemal dat rewatch Akiry kratko predtym :))(10.3.2011)

 • shiepek
  ****

  Filmu dominuje do detailů vymyšlený design prostředí, od vojenských uniforem až po všudypřítpomná dělená okna. Je to moderně postmoderní mix secese, art deca, 50ých let, vernakuláru a kultury DIY. Uchvátí venkovský kostelík, ale i kulisa ukrývající raketové odpaliště. Co se příběhu týče, rozhodně to je neotřelé a s notnou dávkou fantazie, byť limitované rámcem ahistorické reality. Hlavní hrdina je vlastně hňup, který se omylem rozhodl ke zbytečnému činu. Trochu nepochopitelně se z nanicovatého pokusu vzlétnout do vesmíru stane ohnisko konfliktu světového rozměru. Myslím, že kvůli Gagarinovi se neválčilo... Starší, nápadíté (byť možná povrchní) a půvabné.(26.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace