Únosci

Scénografie:

Maia Javan

Kostýmy:

Genevieve Tyrrell

Úvodní scéna, podmalovaná skvělou Rip This Joint od Rolling Stones, navnadí snad každého. Ale nenechte se jí zmást. Celý zbytek filmu se už nese v úplně jiném duchu. The Way of the Gun je především hodně ambiciózní western o dvou psancích, jedné těhotné ženě a pořádném balíku peněz. Snímek má silné pasáže i slabší a rozvleklejší momenty; finální syrová přestřelka v duchu Sama Peckinpaha však mnohé vynahradí. Celkově trochu podceněný film.(8.6.2017)

• MikaelSVK

Videl som už stovky takýchto filmov, ale pri tomto som asi tretinu dialógov a polovicu konania postáv nepochopil. Takisto aj stopáž mohla byť o niečo kratšia, keďže tam boli hluché miesta a zbytočné postavy naviac. Ako sa spomínalo vo filme - "niečo vám poviem, táto akcia nemá žiadnu hlavu..."(7.10.2011)

Možná by si zasloužili i plný počet bodů, ale to bych se na ně musel pro jistotu podívat ještě jednou. Když se ve filmu střílelo, měl jsem pocit, že se divám na nějaké retro. Tím myslím, že ač se film odehrává v současnosti, přestřelky mi hodně připomínaly klasické westerny. Žádné zpomalovačky a jiné ozdoby, jen poctivá palba jak z pistolí, tak ze střihačových nůžek. Hudba také potvrzuje jistou spojitost s westerny. Příběh je pěkně spletený, poutavý a drobátko tarantinovský. Fajn film.(4.2.2005)

Hodně zajímavý film za slabší čtyři hvězdy. Škoda několika nudnějších pasáží, jináč by to byl masakr. Suchý humor, drsné hlášky a vymazlená, syrová akce, která si skvěle pohrává s rytmickým hudebním podkresem. Trochu to celé připomíná Štvance, ne tím, že byl v obou Del Toro, ale poctivou a v dobrém smyslu upocenou filmařinou staršího střihu.(14.4.2004)

Několik zajímavých a výrazných postav postavených proti sobě, nebo i pospolu. Něco jako filmy Guy Ritchieho s jinou režií. Výborné herecké obsazení. Dokonce i Ryan Phillippe byl dobrý a s B. Del Torem tvořil výborný páreček únosců, kterým jsem na konci už hodně fandil. Líbilo se mi, jak drží stále spolu. V jiných filmech by se určitě podrazili. Něco jako nuda mě ani nenapadlo, naopak jsem se hodně bavil a do děje pomořil.(16.2.2012)

• - Benicio Del Toro učil Nicky Katt španělské dialogy. (Pumiiix)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 18. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Závěrečná přestřelka se odehrává na stejném místě jako ta ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969). Stejně tak jména hlavních hrdinů, Parker (Ryan Phillippe) a Longbaugh (Benicio Del Toro), jsou skutečná jména postav z Butch Cassidy a Sundance Kid. (Avalon820)