Únosci

Scénografie:

Maia Javan

Kostýmy:

Genevieve Tyrrell

Spočiatku nudnejší, na konci veľkolepý snímok. McQuarrieove scenáre som dlho nepoznal, ale pravdou je že s tých niekoľko, čo som videl, je pre mňa zopár priamo senzačných. Konkrétne u tohto filmu je každá postava nevyspitateľná, spojenci sa prehadzujú, dej nabitý mnohými riešeniami a to ktoré vyjde najavo, zas až tak najavo nevyjde, keď ste málo pozorní. Veľmi dobrý film, ale v našich končinám nie moc známy, čo je škoda. Tak trochu iný akčňák než na aký sme zvyknutí. Ale to rozhodne neznamená zlý. Skôr naopak. Navyše sú tu skvele urobené prestrelky. Je ich dosť a vyzerajú reálne. Obzvlášť finále je skvelé. Najlepší boli Benicio Del Toro a James Caan.(11.2.2015)

Těžká stylovka, které by k lepšímu výsledku prospělo odebrání tří čtyř postav a tím zcela nadbytečné příběhové kombinatoriky. Jinak hlavní charaktery jsou skvěle napsané, perfektně typově obsazené (až na Phillipa, jehož bych do téhle polohy netipoval a který těžce překvapil), hudba geniálně dokresluje potřebné atmosferické kontury a sem tam se ukáže i nějaká velice originální žánrová idea. Poctivější tři hvězdy aby člověk pohledal... Mimochodem, finále, které jsem si pustil čtyřikrát za sebou, aspiruje na vůbec tu nejlépe a nejpřehledněji natočenou přestřelku, kterou jsem byl poctěn spatřit. Bravo.(17.7.2005)

• charge

Filmy o únosech jsou mojí slabinou, ale tohle mě totálně znechutilo svojí nudností a ničemností, dva nýmandi jdou do spermobanky a náhodou uslyší telefonát bodyguarda zbohatlíka, kterej má opravdu zapotřebí chodit darovat sperma, o kšeftu, ve kterém má těhotná Juliette Lewis prodat své ještě nenarozené dítě zbohatlíkovi, tak si usmyslí, proč ji neunést a třeba z toho něco kápne a ten konec s porodem a střílečkou tomu teda nasadil korunu, herci strašní, scénář nezáživnej bez hlavy a paty, nesmysl, atmosféra 00nic, uvažoval jsem o hvězdě za Tora, ale ne ani on film o mnoho nevylepšil, o ničem, na nic. 0%(9.2.2012)

Sešli jsme z cesty a vydali se za štěstím. Věděli jsme, že ono nás taky hledá. A nepokoušíme osud kvůli pár drobnejm..… Tak předně: připomíná mi to ,,Tarantina“. A nejen tím, že sympatičtí záporáci, ,,vlítnou“do pořádných sraček. Přestřelky, drsný keci a těhotná ženská krvácející na všechny strany. A jak situace houstne, krve přibývá. Výborný Del Toro (ale i ostatní jsou v pohodě!) ve filmu plném násilí a drsné mluvy s nádhernou závěrečnou přestřelkou, pro který jsou 4* asi moc, ale já tohle můžu! P.S: Tohle dětem určitě nepouštějte! PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **(13.8.2009)

Na malé zlodějíčky vymyslí hlavní hrdinové až moc precizní plán a chovají se jako by měli s podobnou akcí bohaté zkušenosti.Začátek filmu a pak závěr mají solidní spád.Mezi nimi je ovšem dost nudná pasáž,kde je děj značně chaotický.Zasazení části příběhu do Mexika evokuje westernové ražení filmu.Z mého pohledu dosti rozporuplný film.(15.1.2013)

• - Obraz od Olivera Deara, který visí v mexickém bordelu, byl původně zhotoven pro televizní film Očistec (1999). (Avalon820)

• - Benicio Del Toro učil Nicky Katt španělské dialogy. (Pumiiix)

• - Nicky Katt (Obecks) se v žádné nebezpečné scéně nenechal zastoupit kaskadérem. (Avalon820)