Brána II.

William Beeton

Kostýmy:

Beth Pasternak
  • wray

Typ filmu presne ako jednotka - detsky horror v style 80tych rokov so vsetkym co k tomu patri (a kedze je hlavny detsky hrdina o cosi starsi, tak pridali uz aj trochu romatiky). Pozeral som to pred dvoma tyzdnami a viem ze mi to prilis nevadilo ale dnes si uz ani nepamatam o com to presne bolo :) Pre takych co maju tieto Becka radi sa oplati vidiet, "normalni" divaci nech sa tomu radsej vyhnu.(3.4.2010)

• TO

Po dvou letech od časů prvního dílu se hlavní hrdina s partičkou kamarádů rozhodl opět oživit démony. Tentokrát démoni přicházejí z lidského nitra a mění své hostitele na démony. Je to horor pro mládež a ke konci to vypadá spíš jako fantasy s obludami ala Pán prstenů. Na tohle koukat jedině jako na pokračování (naprosto zbytečné) prvního lepšího dílu, jako samostatný horor bych to opravdu nedoporučoval. Slabé(28.6.2006)

• drankeryth

Ohhh, druhe pokracovanie tohoto filmu bolo podla mna slabsie ako jednotka. Moc sa tam toho nedialo, az po vyse hodiny uplynutia filmu sa dvaja kamosi na zivot a na smrt premenili na demonov z inej dimenzie. Dej filmu nie je bohvieco a vo filme len hra jeden maly demonik oproti jednotke kde ich bolo neurekom. Vo filme tiez hra ta ista postava menom Terry, ktory je uz o nieco starsi a hra ho ten isty herec. Trikovo a maskami bol najlepsie urobeny Terry, ktory sa tiez premenil na demona. Koniec filmu nas zavedie na Terryho pohreb. Ale co sa nestane? Terry vyskoci z truhly a je zivy a zdravy. Za okamih po nom vyskocia z tej istej truhly aj ty dvaja kamosi. Ako je to mozne? Nepochopil som to, kde sa tam mohli nabrat, Hmmm.....(29.12.2010)

• SOLOM.

Bylo pěkné, že si i někdo takový jako Tibor Takács užíval své dny slávy alespoň jednou za svou kariéru (díky první The Gate). Jak už to tak však bývá, nenasytnost zapříčinila natočení pokračování, které však, místo aby svého předchůdce předčilo (hlavně kvalitou), tak mu spíše pomyslně ublížilo. Oba díly jsou totiž odlišné jako noc a den. Zatímco jednička se nese v duchu „pohodového rodinného hororu“, tak dvojka se rozhodla více přitvrdit a humorné situace vystřídaly spíše ty bizarní. Na tom by samozřejmě nemuselo být nic špatného a někteří to možná přijali s povděkem, ale já viděl největší slabinu v samotném neuceleném scénáři. Bylo tady několik opravdu vydařených a dalo by se říci i lehce „nechutných“ scén, ovšem citelně zde skřípala především samotná atmosféra, což už tak skvělé nebylo. Zatímco jednička měla ještě takový nádech nevinnosti a zhruba od poloviny se začalo napětí stupňovat, tak tady se to celé vezlo na jedné vlně a naopak ke konci se začala kvalita rapidně snižovat. Mohl za to samozřejmě i fakt, že Louis Tripp prostě není ideálním hercem (potažmo jeho postava) k tomu, aby se z něj měl stát hlavní tahoun celého filmu. Minule skvěle doplňoval Stephena Dorffa, ale tady už neměla jeho postava takovou šťávu. 40%(25.8.2017)

K čemu buchty když máme démony! Jo tak tohle je slušná žánrová prácička z doby kdy horory nebyli ještě úplně vyčpělý a uměli přijít z originálními nápady. Volně přeloženo démony můžete použít ke splnění svých přání, ale je to dvojsečný a přání nemusí pak vždy být otcem myšlenky. Je to každopádně úlet a uznávám, že to nemusí každýmu sednout, ale i tak se mi to hodnocení zdá trochu nízký. Nu což mě tahle směs šíleností černýho humoru a perfektních masek dokonale uspokojila. Ani se mi nechce věřit, že to dělal Tibor Takács jehož režisérská kariéra se o nějakých pár let později propadla do slušných sraček. Tomuhle ústřelu, ale nemám téměř co vytknout, podobně originální zpracování se v dnešní době kdy žánr hororu padá do čím dál tím větší rutiny už nevidí a já jsem za podobný starý kousky rád. Kouzlo nostalgie tu prostě funguje a proto nemám problém to trochu nadhodnotit a udílím 95%(8.9.2013)