-
-
Jedna zo sekvencii vo filme zachycuje autentickú atmosféru Matějské pouti - ešte na pôvodnom mieste.
(dyfur)
-
-
Vo filme zaznie i pesnička v podaní R.A. Dvorského "Má krásná seňorito", ktorý bol v tom čase šlágrom sezóny.
(dyfur)
-
-
Film bol natáčaný v Prahe-Chuchle a Dejviciach.
(dyfur)
F.man
Ač s velkým respektem k Antonii Nedošínské či Thedorovi Pištěkovi st. a jejich dobrému výkonu se jedná o spíše podprůměrnou komedii. V Barbora řádí velmi zaostává pozadí (ač myslím na to, že v té době se vše stavělo spíše na naraci) a všechno (postavy) se děje více méně deus ex machina... Prázdné... Určitě s oběma jmenovanýma existuje spousta lepších snímků. P.S. Docela mě potěšila prvorepubliková "prosperita" - na farmářském náklaďáku bije do očí značka Chevrolet Truck... =) Ne aby jsi plakala nebo si tě vezme tady bubák(21.2.2010)
Vesecký
Jeden z těch řadových a spíše slabších snímků předválečné produkce, v němž samozřejmě vyniká dvojice Pištěk - Nedošinská - cenný a vzácný je jejich manželský duet; ukazuje se, že jsme ve 30. letech měli výborné hudebníky, Josef Kumok k nim nesporně patřil. Jinak je příběh všední a pokud ho vidíme víckrát, docela se nudíme. Duo Mrázek - Paul mi tu nesedí vůbec, Bušová je jako v mnoha dalších filmech toporná, Kšírová se do své role nehodí a Ela Šárková ve své tradiční roli kabaretní umělkyně nedostala příliš prostoru. Kohoutův humor taky příliš nemusím, jen na tu bábovku bych měl taky chuť. Rozhodoval jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec to sklouzlo ke dvěma.(21.6.2014)
Marthos
V polovině třicátých let patřili už Theodor Pištěk s Antonií Nedošinskou k nejpopulárnějším a nejobsazovanějším osobnostem české kinematografie. Od dob němého filmu se stali vyhledávanou dvojicí usedlého pantáty a rázné matky, čímž se však sami uvěznili v nedobrovolné šabloně. Ta byla v hojné míře využívána tvůrci nenáročných lidových veseloher, kteří sázeli na jejich oblibu u širokých vrstev obyvatelstva. I komedie Miroslava Cikána o trampotách kolem sňatku na inzerát a »hříšném« pražském dobrodružství majitele husí farmy se drží tohoto faktu, přesto v rámci žánru vystupuje lehce nad průměr. Ústřední dějová zápletka nepostrádá svižné tempo, groteskní situace i vtipné dialogy, postavy manželů Čápových pak scénárista Bedřich Wermuth zcela uzpůsobil hereckému temperamentu dvojice Nedošinská - Pištěk. Osobně bych vyzvedl přítomnost Ely Šárkové v roli svůdné barové tanečnice, která suverénně zvítězila v soutěži o nejhezčí dámskou nožku i standardně kvalitní výkony Jindřicha Plachty, Járy Kohouta a Fandy Mrázka. Jedna z pasáží filmu také zachycuje autentickou atmosféru pražské Matějské pouti na jejím původním místě a určité kouzlo si snímek zachoval i díky účasti R. A. Dvorského, který zde zazpíval tehdejší šlágr sezony Má krásná seňorito. Příjemný rozverný film.(3.10.2008)
Zloděj kol
Pravděpodobně řadová lidová veselohra, jakých se ve třicátých letech natáčelo několik desítek, přesto mně z toho nepřeberného zástupu lehce vystupuje. Předvádí oblíbené herce a motivy, a přitom nesklouzává k podbízivosti a přehnané lidovosti pod hranicí dobrého vkusu. Nemohu si pomoct, ale Antonie Nedošinská a Theodor Pištěk jsou tou nejstálejší, nejpřirozenější a nejveselejší manželskou dvojicí, jaká se v českém filmu, kdy objevila. Ostatní herci nevybíhají k expresivní křečovitosti a jejich přítomnost příjemně dokresluje herecký projev hlavní dvojice.(24.12.2003)
IvonaK
Příjemná komedie o tom že charismatická Bušová a Nedošínská nechají odjet své polovičky do Prahy. Bušová povolí své kamarádce svádět svého budoucího manžela aby poznala jestli má pevnou vůli a tuto rodinu s finančními problémy zachrání situace kdy se Plachta zamiluje do Nedošínské. Ta se s ním cítí dobře a vyjedou si spolu do Prahy. A tam Nedošínská začne řádit protože zjistí, že se její manžel tahá s nějákou slečnou. Samozdřejmě se na konci vše urovná. Ale jinak si myslím že děj moc dobrý. :-)(13.6.2018)