Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nepříliš úspěšný Pavel Stehlík si s kamarádem Kopřivou neustále půjčuje peníze od svého domácího, krejčího Mráze, a marně přemýšlí, jak zlepšit svou situaci. Poradí jim dobrácký Vojtěch Čáp, manžel majitelky husí farmy v Brousilově, který v kavárně laškuje s tanečnicí Boby. Jeho rada je prostá - sňatek na inzerát. Stehlík skutečně na jeden inzerát odpoví, a to právě na ten, který jménem své dcery Heleny podala energická Barbora Čápová. Přestože odpovědí je celá bedna, jako nejlepší je vybrán právě dopis Pavla Stehlíka. A protože se do sebe mladí zamilují, chystají zanedlouho v Brousilově veselku. Jenže když se chce Vojtěch se zetěm povyrazit v Praze, Barbora objeví v jeho zápisníku slovo Boby, vedle pětimístnou cifru a usoudí, že manžel úspěšně investoval do luštěnin. V domnění, že jsou konečně bohatí, začne paní Barbora velkoryse vylepšovat domácnost a na nějakou korunu nehledí. Do toho přijede krejčí Mráz, jenž by rád získal peníze, které mu Stehlík dluží, a v Barboře pozná svou dávnou partnerku z ochotnického divadla. Aby jednoho neštěstí nebylo dost, vypraví se společně do Prahy a skončí ve stejném varieté, v němž si užívají Vojtěch se Stehlíkem. Barbora sice slibuje nevěrnému muži pomstu, ale vše nakonec dopadne úplně jinak. (TV Nova)

(více)

Recenze (33)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Sňatek na inzerát. Mísa plná koblih. Zadlužená husí farma. Hypotéka. Bábovčička. Hříšná Praha. Soutěž o nejkrásnější dámskou nožku. Matějská pouť. Neodolatelný R. A. Dvorský a šlágr Má krásná seňorito. Nedošinská s Pištěkem k zulíbání. K tomu starý ochotník Plachta, usměvavý Mrázek, půvabná Bušová, laškovní Šárková. A Jára Kohout, který hraje, snad poprvé, s velkým citem pro nadsázku. Závratné tempo, groteskní situace, vyšperkované dialogy. Co chtít víc? Proč se nestaráš o husy? – Teď jsem byl v kuchyni. Dělaj' tam šišky. – Kdo? – Helena a Julča. ()

IvonaK 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie o tom že charismatická Bušová a Nedošínská nechají odjet své polovičky do Prahy. Bušová povolí své kamarádce svádět svého budoucího manžela aby poznala jestli má pevnou vůli a tuto rodinu s finančními problémy zachrání situace kdy se Plachta zamiluje do Nedošínské. Ta se s ním cítí dobře a vyjedou si spolu do Prahy. A tam Nedošínská začne řádit protože zjistí, že se její manžel tahá s nějákou slečnou. Samozdřejmě se na konci vše urovná. Ale jinak si myslím že děj moc dobrý. :-) ()

Reklama

Zloděj kol 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně řadová lidová veselohra, jakých se ve třicátých letech natáčelo několik desítek, přesto mně z toho nepřeberného zástupu lehce vystupuje. Předvádí oblíbené herce a motivy, a přitom nesklouzává k podbízivosti a přehnané lidovosti pod hranicí dobrého vkusu. Nemohu si pomoct, ale Antonie Nedošinská a Theodor Pištěk jsou tou nejstálejší, nejpřirozenější a nejveselejší manželskou dvojicí, jaká se v českém filmu, kdy objevila. Ostatní herci nevybíhají k expresivní křečovitosti a jejich přítomnost příjemně dokresluje herecký projev hlavní dvojice. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Barbora řádí a s ní i jiní..! Opět dobří T. Pištěk a A. Nedošinská v této nenáročné lidové komedii, jim psané na tělo. Doopravdy nepostradatelná dvojice věčných filmových manželů. V kolika filmech si už společně zahráli, jen si všichni vzpomeňme.? K nim bych pak ještě přidal herce J. Kohouta jako člena záložny Klandra či krejčího Mráze kterého ztvárnil Jindřich Plachta. Obě dvě role byli též docela pěkné, komické a vcelku vyvedené. Ve filmu také zazněla tehdy populární písnička "Má krásná seňorito" v podání oblíbených "Melody Boys" R. A. Dvorského. Jinak se ale jednalo spíš o takový řadový, tehdejší průměr, který byl tehdy přes tu spoustu poměrně stejných filmů, velice snadno zaškatulkovatelný.. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

"Pane vrchní, jeden spálený řízek a nedovařený brambory! Já se tady chci cejtit jako doma." Komediální snímek třicátých let naplněný nejrůznějšími hláškami až po okraj. Zdánlivě skromný příběh se především točí kolem sňatku na inzerát, který začíná zvolna, ale pomaličku nabírá na obrátkách až skončí v groteskní rovině. "Jaký má pěkný rukopis…" "Vždyť je to psané na stroji!" "Ať! Ale krasopisně." Spolu s hláškami také na divákovu bránici útočí spousta nejrůznějších gagů, ve kterých především exceluje Antonie Nedošínská a Theodor Pištěk, které doplňuje herecké osazenstvo své doby, jako třeba Jindřich Plachta, Helena Bušová, Fanda Mrázek a mnoho dalších. Snímek sice má pouhých osmdesát minut, ale vlivem své žánrové údernosti plně postačí. Alespoň se to nikde netáhne a i přes své značné stáří nijak nenudí. Alespoň filmové pamětníky s úctou na filmová třicátá léta. Jen tak pro zajímavost. Ve snímku je krátce zaznamenána dodnes známá pražská Matějská pouť, nechybí ani Karlův most, po kterém přejede auto, či známá scenérie Pražského hradu. Na režijní stoličce seděl Miroslav Cikán, čímž je řečeno vše. Na kvalitě filmu, jako obvykle, zub času zanechal své stopy, ale to lze s úctou přehlédnout. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (5)

  • Jedna zo sekvencii vo filme zachycuje autentickú atmosféru Matějské pouti - ešte na pôvodnom mieste. (dyfur)
  • Vo filme zaznie i pesnička v podaní R.A. Dvorského "Má krásná seňorito", ktorý bol v tom čase šlágrom sezóny. (dyfur)

Reklama

Reklama