• Vesecký

Jeden z těch řadových a spíše slabších snímků předválečné produkce, v němž samozřejmě vyniká dvojice Pištěk - Nedošinská - cenný a vzácný je jejich manželský duet; ukazuje se, že jsme ve 30. letech měli výborné hudebníky, Josef Kumok k nim nesporně patřil. Jinak je příběh všední a pokud ho vidíme víckrát, docela se nudíme. Duo Mrázek - Paul mi tu nesedí vůbec, Bušová je jako v mnoha dalších filmech toporná, Kšírová se do své role nehodí a Ela Šárková ve své tradiční roli kabaretní umělkyně nedostala příliš prostoru. Kohoutův humor taky příliš nemusím, jen na tu bábovku bych měl taky chuť. Rozhodoval jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec to sklouzlo ke dvěma.(21.6.2014)

• F.man

Ač s velkým respektem k Antonii Nedošínské či Thedorovi Pištěkovi st. a jejich dobrému výkonu se jedná o spíše podprůměrnou komedii. V Barbora řádí velmi zaostává pozadí (ač myslím na to, že v té době se vše stavělo spíše na naraci) a všechno (postavy) se děje více méně deus ex machina... Prázdné... Určitě s oběma jmenovanýma existuje spousta lepších snímků. P.S. Docela mě potěšila prvorepubliková "prosperita" - na farmářském náklaďáku bije do očí značka Chevrolet Truck... =) Ne aby jsi plakala nebo si tě vezme tady bubák(21.2.2010)

Pravděpodobně řadová lidová veselohra, jakých se ve třicátých letech natáčelo několik desítek, přesto mně z toho nepřeberného zástupu lehce vystupuje. Předvádí oblíbené herce a motivy, a přitom nesklouzává k podbízivosti a přehnané lidovosti pod hranicí dobrého vkusu. Nemohu si pomoct, ale Antonie Nedošinská a Theodor Pištěk jsou tou nejstálejší, nejpřirozenější a nejveselejší manželskou dvojicí, jaká se v českém filmu, kdy objevila. Ostatní herci nevybíhají k expresivní křečovitosti a jejich přítomnost příjemně dokresluje herecký projev hlavní dvojice.(24.12.2003)

V polovině třicátých let patřili už Theodor Pištěk s Antonií Nedošinskou k nejpopulárnějším a nejobsazovanějším osobnostem české kinematografie. Od dob němého filmu se stali vyhledávanou dvojicí usedlého pantáty a rázné matky, čímž se však sami uvěznili v nedobrovolné šabloně. Ta byla v hojné míře využívána tvůrci nenáročných lidových veseloher, kteří sázeli na jejich oblibu u širokých vrstev obyvatelstva. I komedie Miroslava Cikána o trampotách kolem sňatku na inzerát a »hříšném« pražském dobrodružství majitele husí farmy se drží tohoto faktu, přesto v rámci žánru vystupuje lehce nad průměr. Ústřední dějová zápletka nepostrádá svižné tempo, groteskní situace i vtipné dialogy, postavy manželů Čápových pak scénárista Bedřich Wermuth zcela uzpůsobil hereckému temperamentu dvojice Nedošinská - Pištěk. Osobně bych vyzvedl přítomnost Ely Šárkové v roli svůdné barové tanečnice, která suverénně zvítězila v soutěži o nejhezčí dámskou nožku i standardně kvalitní výkony Jindřicha Plachty, Járy Kohouta a Fandy Mrázka. Jedna z pasáží filmu také zachycuje autentickou atmosféru pražské Matějské pouti na jejím původním místě a určité kouzlo si snímek zachoval i díky účasti R. A. Dvorského, který zde zazpíval tehdejší šlágr sezony Má krásná seňorito. Příjemný rozverný film.(3.10.2008)

Barbora řádí a s ní i jiní..! Opět dobří T. Pištěk a A. Nedošinská v této nenáročné lidové komedii, jim psané na tělo. Doopravdy nepostradatelná dvojice věčných filmových manželů. V kolika filmech si už společně zahráli, jen si všichni vzpomeňme.? K nim bych pak ještě přidal herce J. Kohouta jako člena záložny Klandra či krejčího Mráze kterého ztvárnil Jindřich Plachta. Obě dvě role byli též docela pěkné, komické a vcelku vyvedené. Ve filmu také zazněla tehdy populární písnička "Má krásná seňorito" v podání oblíbených "Melody Boys" R. A. Dvorského. Jinak se ale jednalo spíš o takový řadový, tehdejší průměr, který byl tehdy přes tu spoustu poměrně stejných filmů, velice snadno zaškatulkovatelný..(9.12.2006)

• - Jedna zo sekvencii vo filme zachycuje autentickú atmosféru Matějské pouti - ešte na pôvodnom mieste. (dyfur)

• - Film bol natáčaný v Prahe-Chuchle a Dejviciach. (dyfur)

• - Vo filme zaznie i pesnička v podaní R.A. Dvorského "Má krásná seňorito", ktorý bol v tom čase šlágrom sezóny. (dyfur)