poster

Černý lišák 1 (TV film)

 • USA

  Black Fox

Western

USA / Kanada, 1995, 92 min

Kamera:

Frank Tidy

Střih:

Ron Wisman

Kostýmy:

Wendy Partridge
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

 • sud
  ***

  Na konci 80. a v první polovině 90. let se s westernovými minisériemi roztrhl pytel. Trilogie "Černý lišák", natočená podle románů Matta Browna, patří určitě mezi ty lepší. Herecké výkony nejsou nijak špatné, naopak, Christopher Reeve (exsuperman) a Tony Todd (excandyman) podali slušné výkony. Série má paradoxně vzestupnou tentenci a první díl nám třeba nabízí zajímavý pohled na soužití bílých osadníků a indiánů a napínavý souboj černého lišáka a indiánského náčelníka nad jámou plnou hadů.(4.9.2007)

 • GAVIN17
  *****

  Jeden z nejlepších westernů, jaký jsem kdy viděl, srovnatelný třeba s Tancem s vlky. Na příběhu je jasně ukázáno, jak by tpo vypadalo, kdyby se běloši dokázali dohodnout s Indiány. Tady k tomu byli donuceni z důvodu, že vojáci šli do války Severu proti Jihu a v pevnostech zůstali obyčejní lidé, mezi nimi samozřejmě pár darebáků, ale ti se již najdou všade, ale většina byla pro mír a klid. Úloha černochů v osídlování a bojích o Západa v 19 století je známá z mnoha literárních děl, i to, že mnoho z nich se stalo po útěku z otroctví bratry různých kmenů. Dobrý příběh, stále plynoucí děj bez zastávky, dávám 5 hvězdiček a těším se na další díl zítra.(2.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace