Zakletý vrch (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

• Hakuna Matata

Víte, já mám pohádky rád. Pokud mám čas, vždycky na nějakou kouknu. Nechápu tedy, jak tato parodie na pohádku mohla vzniknout. Proč Vlasta Janečková celkem zběhlá v řežii pohádek tohle provedla ? To opravdu nevím… Další věc, viděl jsem hodně pohádek a pokaždé to bylo tak, že chudý či bohatý, pasáček či princ zachránil svou milou ze spáru nějaké příšery, čarodějnice, kletby, ale tady ne. Hlavní postavy se potkají, pohlédnou si do očí a hned vědí, že bude svatba a že budou mít kupu dětí. Nevím jak ostatní, ale já to takhle v reálném životě nevidím a tím spíš, že je to určené pro děti, bych to tam takhle nedával. Moc čarodějnice je opravdu ostudná, hodí na hrdinu pár kamínků ze skály, pak možná trochu větru a blesků, ale to je vše! Všechno to zavšuje trpaslík měnící se v krkavce s tím nejnevěrohodnějším trikem, jakým jsem kdy viděl, rádoby tajemné kouzelné zrcadlo, které pořád jen kecá o Síle lásky a hostinský, který nostalgicky jako vypravěč říká, že zázraky se dějí. Takhle se prostě pohádky nedělají...(17.1.2011)

• _aandyy_

Další z těch monotónních pohádek vznikajících v posledních XY letech... Prostě tady těm vyumělkovaným pohádkám nemůžu přijít na chuť. Všechno je překombinované, všechno z toho už jsme mohli vidět jinde. Chtělo by to trochu originality. Tady z těch všelijakých trpaslíků, čertů, draků, zlých královen a čarodějnic a moudrých Honzů jde hlava kolem. Ve všech směrech tuctové a předvídatelné, v podstatě nezáživná podívaná po nedělním obědě.(25.1.2011)

• LeePriest

Celkem slabota, připadalo mi to vše takové odfláknuté a nedotažené. Nečekal jsem zázrak, že však děj bude takto jednoduchý a v pohádce se objeví opravdu dost okaté chyby typu mříž jde vyrvat rukou, to mě trochu zaskočilo. Záběry a místa se příliš mnohokrát opakuji, což je další slabota. Alespoň paní Cibulková hrála velmi dobře a na Jitku Schneiderovou se celkem dobře koukalo.(12.1.2014)

• jezurka42

Nejdřív jsem uvažovala o tom, že tomu dám 1*, ale když tam ten blbeček Libor vlastníma rukama a bez nějaké větší námahy "vyrval" mříže ze zdi, to už jsem nemohla a začala se řehtat jak pominutá. Ne snad nad jeho schopnostma, ale nad tou blbostí, které se říká porevoluční česká pohádka. Takže odpad je na místě.(9.7.2012)

• Ospalek

Pohádka o lásce a zlé (šílené) babizně, posedlé svou krásou. S dialogy vychytanými tak, aby vstupovali do divácké mysly. Dalo by se říci, že pohádka nemá špatné poslání - ato - vysvětlit divákovi mnohokrát ohraný příběh, kde je zase jen o něco jinčí (jinak nazývaný bo vypadající) protivník hlavního hrdiny. Pohádka je lehce citově zabarvená, což je u pohádky více než potřeba. že jsou lidi zlí je veliká pravda, ale není pravda, že spravedlnost musí vždy zvítězit - podívejte se na náš vládní systém... IMHO Vilma Cibulková zapůsobila z celé pohádky nejvíc, no jo :-) byla to padoušská role :-). Pohádka s malým srdcem, která si nezaslouží být posílána do odpadu.(6.7.2012)