poster

Zakletý vrch (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Hakuna Matata
  *

  Víte, já mám pohádky rád. Pokud mám čas, vždycky na nějakou kouknu. Nechápu tedy, jak tato parodie na pohádku mohla vzniknout. Proč Vlasta Janečková celkem zběhlá v řežii pohádek tohle provedla ? To opravdu nevím… Další věc, viděl jsem hodně pohádek a pokaždé to bylo tak, že chudý či bohatý, pasáček či princ zachránil svou milou ze spáru nějaké příšery, čarodějnice, kletby, ale tady ne. Hlavní postavy se potkají, pohlédnou si do očí a hned vědí, že bude svatba a že budou mít kupu dětí. Nevím jak ostatní, ale já to takhle v reálném životě nevidím a tím spíš, že je to určené pro děti, bych to tam takhle nedával. Moc čarodějnice je opravdu ostudná, hodí na hrdinu pár kamínků ze skály, pak možná trochu větru a blesků, ale to je vše! Všechno to zavšuje trpaslík měnící se v krkavce s tím nejnevěrohodnějším trikem, jakým jsem kdy viděl, rádoby tajemné kouzelné zrcadlo, které pořád jen kecá o Síle lásky a hostinský, který nostalgicky jako vypravěč říká, že zázraky se dějí. Takhle se prostě pohádky nedělají...(17.1.2011)

 • Ospalek
  *

  Pohádka o lásce a zlé (šílené) babizně, posedlé svou krásou. S dialogy vychytanými tak, aby vstupovali do divácké mysly. Dalo by se říci, že pohádka nemá špatné poslání - ato - vysvětlit divákovi mnohokrát ohraný příběh, kde je zase jen o něco jinčí (jinak nazývaný bo vypadající) protivník hlavního hrdiny. Pohádka je lehce citově zabarvená, což je u pohádky více než potřeba. že jsou lidi zlí je veliká pravda, ale není pravda, že spravedlnost musí vždy zvítězit - podívejte se na náš vládní systém... IMHO Vilma Cibulková zapůsobila z celé pohádky nejvíc, no jo :-) byla to padoušská role :-). Pohádka s malým srdcem, která si nezaslouží být posílána do odpadu.(6.7.2012)

 • _aandyy_
  *

  Další z těch monotónních pohádek vznikajících v posledních XY letech... Prostě tady těm vyumělkovaným pohádkám nemůžu přijít na chuť. Všechno je překombinované, všechno z toho už jsme mohli vidět jinde. Chtělo by to trochu originality. Tady z těch všelijakých trpaslíků, čertů, draků, zlých královen a čarodějnic a moudrých Honzů jde hlava kolem. Ve všech směrech tuctové a předvídatelné, v podstatě nezáživná podívaná po nedělním obědě.(25.1.2011)

 • LeePriest
  **

  Celkem slabota, připadalo mi to vše takové odfláknuté a nedotažené. Nečekal jsem zázrak, že však děj bude takto jednoduchý a v pohádce se objeví opravdu dost okaté chyby typu mříž jde vyrvat rukou, to mě trochu zaskočilo. Záběry a místa se příliš mnohokrát opakuji, což je další slabota. Alespoň paní Cibulková hrála velmi dobře a na Jitku Schneiderovou se celkem dobře koukalo.(12.1.2014)

 • Radiq
  odpad!

  Hrozná nesmyslnost, ve které jediná zajimavá věc je sledovat, jak Vojtek postupně zarůstá vousem. Timhle blbnout děcka je docela o jejich zdraví. Nesmysly typu: 3 minuty po prvním shledání už plánujou svatbu, mříže jdou urvat rukama, skřet umí padat na skálu tak, že se za chvilu otřepe a je živej, vlasy jdou použít jako lano, kulisy ve studiu padaj umělohmotně, herecké výkony (hlavně Hofmanová) uplně debilní, ale za většinu z toho může asi režisérka, hej nemá cenu to tady vypisovat, je to prostě strašny...(4.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace