Zakletý vrch (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

• Mertax

To, že Janečková je už dávno za zenitem, snad ani není třeba psát. Po 50 tv pohádkách prostě nejde udržet úroveň. Když vám je 8 let a čekáte po nedělním obědě na pohádku, berete s povděkem cokoliv, co není černobílé. Kvalitativní rozdíl jejich pohádek ale rozeznají i děti. Nostalgicky vzpomínám na Čertova švagra nebo z těch novějších na vtipnou pohádku O princezně Sorfarině. Zakletý vrch je i na brněnskou studiovku/lesovku docela slabý kousek. R. Vojtek šplhající po sádrokartonové skále ovšem fakt stojí za vidění. V. Cibulková je úžasně krutá a sexy čarodejnice, co ráda mučí a zabíjí. J. Scheiderová alias Čekanka je prostě taková naivní copatá blbka, což ale koresponduje se zkušenostmi postavy, protože komunikuje s cizími lidmi poprvé v životě. Triky nejsou nějak strašné,kostýmy poměrně dobré, ale kulisy zámku jsou chudičké, Aby se ke konci natáhla stopáž, hraje asi 10 minut muzika a vesnička tancuje. Mno, tak i takhle se dá lacino prodloužit scéna. 82 minut je na klasickou tv pohádku až příliš. Ta hodina byla tak akorát, abych si uvařila oběd, oholila nohy a ještě u toho napsala komentář:).(14.1.2011)

• Hakuna Matata

Víte, já mám pohádky rád. Pokud mám čas, vždycky na nějakou kouknu. Nechápu tedy, jak tato parodie na pohádku mohla vzniknout. Proč Vlasta Janečková celkem zběhlá v řežii pohádek tohle provedla ? To opravdu nevím… Další věc, viděl jsem hodně pohádek a pokaždé to bylo tak, že chudý či bohatý, pasáček či princ zachránil svou milou ze spáru nějaké příšery, čarodějnice, kletby, ale tady ne. Hlavní postavy se potkají, pohlédnou si do očí a hned vědí, že bude svatba a že budou mít kupu dětí. Nevím jak ostatní, ale já to takhle v reálném životě nevidím a tím spíš, že je to určené pro děti, bych to tam takhle nedával. Moc čarodějnice je opravdu ostudná, hodí na hrdinu pár kamínků ze skály, pak možná trochu větru a blesků, ale to je vše! Všechno to zavšuje trpaslík měnící se v krkavce s tím nejnevěrohodnějším trikem, jakým jsem kdy viděl, rádoby tajemné kouzelné zrcadlo, které pořád jen kecá o Síle lásky a hostinský, který nostalgicky jako vypravěč říká, že zázraky se dějí. Takhle se prostě pohádky nedělají...(17.1.2011)

• rakovnik

Televizní pohádka, která zapadá do současné tvorby. Bohužel. Naivní přihlouplý příběh, tragický výkon hlavních představitelů (u soustružníka Vojtka očekávatelný, u Cibulkové již méně), dabovaný trpaslík a nudný děj ironicky bez děje...hlavní hrdina překonává obrovské trable: odnese zbytečně pár větví, vyleze na skalku, uhne kamenům, při tom zachrání trpaslíka otřením červené barvy z čela...chudáci děti, ještě že máme pohádky z dob minulých.(9.1.2011)

• jezurka42

Nejdřív jsem uvažovala o tom, že tomu dám 1*, ale když tam ten blbeček Libor vlastníma rukama a bez nějaké větší námahy "vyrval" mříže ze zdi, to už jsem nemohla a začala se řehtat jak pominutá. Ne snad nad jeho schopnostma, ale nad tou blbostí, které se říká porevoluční česká pohádka. Takže odpad je na místě.(9.7.2012)

• _aandyy_

Další z těch monotónních pohádek vznikajících v posledních XY letech... Prostě tady těm vyumělkovaným pohádkám nemůžu přijít na chuť. Všechno je překombinované, všechno z toho už jsme mohli vidět jinde. Chtělo by to trochu originality. Tady z těch všelijakých trpaslíků, čertů, draků, zlých královen a čarodějnic a moudrých Honzů jde hlava kolem. Ve všech směrech tuctové a předvídatelné, v podstatě nezáživná podívaná po nedělním obědě.(25.1.2011)