poster

Zakletý vrch (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Hakuna Matata
  *

  Víte, já mám pohádky rád. Pokud mám čas, vždycky na nějakou kouknu. Nechápu tedy, jak tato parodie na pohádku mohla vzniknout. Proč Vlasta Janečková celkem zběhlá v řežii pohádek tohle provedla ? To opravdu nevím… Další věc, viděl jsem hodně pohádek a pokaždé to bylo tak, že chudý či bohatý, pasáček či princ zachránil svou milou ze spáru nějaké příšery, čarodějnice, kletby, ale tady ne. Hlavní postavy se potkají, pohlédnou si do očí a hned vědí, že bude svatba a že budou mít kupu dětí. Nevím jak ostatní, ale já to takhle v reálném životě nevidím a tím spíš, že je to určené pro děti, bych to tam takhle nedával. Moc čarodějnice je opravdu ostudná, hodí na hrdinu pár kamínků ze skály, pak možná trochu větru a blesků, ale to je vše! Všechno to zavšuje trpaslík měnící se v krkavce s tím nejnevěrohodnějším trikem, jakým jsem kdy viděl, rádoby tajemné kouzelné zrcadlo, které pořád jen kecá o Síle lásky a hostinský, který nostalgicky jako vypravěč říká, že zázraky se dějí. Takhle se prostě pohádky nedělají...(17.1.2011)

 • Radiq
  odpad!

  Hrozná nesmyslnost, ve které jediná zajimavá věc je sledovat, jak Vojtek postupně zarůstá vousem. Timhle blbnout děcka je docela o jejich zdraví. Nesmysly typu: 3 minuty po prvním shledání už plánujou svatbu, mříže jdou urvat rukama, skřet umí padat na skálu tak, že se za chvilu otřepe a je živej, vlasy jdou použít jako lano, kulisy ve studiu padaj umělohmotně, herecké výkony (hlavně Hofmanová) uplně debilní, ale za většinu z toho může asi režisérka, hej nemá cenu to tady vypisovat, je to prostě strašny...(4.2.2013)

 • Ospalek
  *

  Pohádka o lásce a zlé (šílené) babizně, posedlé svou krásou. S dialogy vychytanými tak, aby vstupovali do divácké mysly. Dalo by se říci, že pohádka nemá špatné poslání - ato - vysvětlit divákovi mnohokrát ohraný příběh, kde je zase jen o něco jinčí (jinak nazývaný bo vypadající) protivník hlavního hrdiny. Pohádka je lehce citově zabarvená, což je u pohádky více než potřeba. že jsou lidi zlí je veliká pravda, ale není pravda, že spravedlnost musí vždy zvítězit - podívejte se na náš vládní systém... IMHO Vilma Cibulková zapůsobila z celé pohádky nejvíc, no jo :-) byla to padoušská role :-). Pohádka s malým srdcem, která si nezaslouží být posílána do odpadu.(6.7.2012)

 • Moly
  odpad!

  Hloupost, kterou už nikdy nechci vidět. Scénář je skrz naskrz nedomyšlený, inteligenci i nejmenšího (a nejtupějšího) dítěte urážející. Schneiderová je studená a strojená, Vojtek nepříjemný, stejně jako "krkavec". Vilma Cibulková se aspoň snaží - ale cožpak je to platno, když jí tvůrci "pohádky" vkládají do úst takové žvásty a ona má pohrozit copaté (později polocopaté(!)) Schneiderové. Odpad.(9.1.2011)

 • kajas
  ***

  V dětství jsem měla tuhle pohádku opravdu ráda, bohužel nyní musím superlativy zbrzdit. Obsazení slibuje hodně, ale velice mě iritoval dabing trpaslíka a hloupost hlavní hrdinky (kupříkladu ustřihnutí copu, když měla na sobě zástěru, halenku..). Také se mi nějak nechtělo věřit tomu, že mladík na minutku zahlédne krásnou dívku, a je z toho láska až za hrob. Když ale odpočíváte po výborném nedělním obědě, není "Zakletý vrch" špatná volba.(9.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace