• slovenský

Komedie / Akční

USA, 1978, 97 min

• Gilmour93

Stuntman Burt Reynolds. Stroj na odvahu, co nebezpečí chčije na hrob a v jehož džungli hustého knírku marně hledá cestu ven zabloudivší smrt.. Laciným humorem protkaná pocta kaskadérské řeholi, která je místy tak nenáročná, že ji vlastně nemusíte vůbec vidět. Pokud jste ovšem fanoušek filmů Hala "auťák letí vzduchem" Needhama a doteď pouštíte doma angličáky z maminčina žehlicího prkna, neváhejte..(8.6.2011)

Z dětství si tento film dobře pamatuji a je zajímavé, že potěší i po třiceti letech, které uplynuly od jeho natočení. Pěkně ukazuje práci kaskadérů, která je dnes v době moderní techniky někde jinde. Závěrečná scéna honičky autem a následného skoku přes most inspirovala jednu pasáž hry Stuntman. Dějově pak film samozřejmě není žádný zázrak, dodatečný plus získává za postavu Burta Reynoldse.(1.1.2009)

Takový příjemný filmeček z prostředí natáčení. Nekomplikovaný děj, sympatičtí hrdinové a poměrně vtipné scény dělají z filmu pohodovou zábavu na běžný večer, kdy se vám nic nechce, jen se lehce pobavit. P.S. A pochopitelně nostalgie pro nás, kteří jsme film viděli zkraje osmdesátek, kdy se u nás promítal.(29.8.2017)

"Ty chlastáš hned takhle z rána?" - "Když jsem na mol, je mi líp..." Reynolds bol vždy sympaťák a že ho teraz obsadzujú do vedľajších (ale významných) postáv rôznych filmov má svoj retro dôvod. Toto je bezpochyby jedným z nich. Žiaden ohňostroj samozrejme sa nekonal, ale celý film som to pozeral nečakane pohltený... A pri sledovaní mi bolo príjemne. Boh žehnaj nenáročným diváckym očakávaniam :)(27.5.2013)

Vždycky jsem obdivoval kaskadéry. Jezdíval jsem na různé kaskadérské show (a dodnes jezdím) a vychutnával si naživo to, co vídám ve filmech. Dnešní film mi nemá co nabídnout. Sice dokonalé, ale pouze počítačové efekty neumím ocenit, narozdíl od dobré práce kaskadérů. Takže tenhle film je pro mě trochu srdeční záležitost!!!(30.5.2011)