Komedie / Akční

USA, 1978, 97 min

"Nebojíš se ničeho, co chodí, mluví a kope. Proč se bojíš doktorů?" Tak na to znám odpověď: dokud nenavštívím doktora, tak jsem zdravý. To, že občas někam skočím nebo spadnu a pak mě bolí záda, to je přece normální. Vím to já a ví to i Sonny Hooper. Já jsem si tedy užíval jeho lehkovážný přístup k životu a bavil jsem se přitom, i když ten snímek byl tak nějak o ničem a jednom velkém skoku. U mě dobrý.(7.9.2018)

Z dětství si tento film dobře pamatuji a je zajímavé, že potěší i po třiceti letech, které uplynuly od jeho natočení. Pěkně ukazuje práci kaskadérů, která je dnes v době moderní techniky někde jinde. Závěrečná scéna honičky autem a následného skoku přes most inspirovala jednu pasáž hry Stuntman. Dějově pak film samozřejmě není žádný zázrak, dodatečný plus získává za postavu Burta Reynoldse.(1.1.2009)

• Oxymoron

Kaskadéřina byla na konci osmdesátek v kurzu a tak se producenti rozhodli, že by to chtělo nějaký film o kaskadérech plný akčních scén natočit. Ale že by akční scény měli pospojovat nějakým chytřejším příběhem, to už asi nikoho nezajímalo. Nebýt toho, že krom kaskadérů frčely v těchle letech také krátké šortečky pod zadek a ve filmu hrála krom Reynoldse i krásná Sally Field právě do takových šorteček oděná, asi bych to do konce nedokoukal :)(4.1.2009)

"Ty chlastáš hned takhle z rána?" - "Když jsem na mol, je mi líp..." Reynolds bol vždy sympaťák a že ho teraz obsadzujú do vedľajších (ale významných) postáv rôznych filmov má svoj retro dôvod. Toto je bezpochyby jedným z nich. Žiaden ohňostroj samozrejme sa nekonal, ale celý film som to pozeral nečakane pohltený... A pri sledovaní mi bolo príjemne. Boh žehnaj nenáročným diváckym očakávaniam :)(27.5.2013)

• Gilmour93

Stuntman Burt Reynolds. Stroj na odvahu, co nebezpečí chčije na hrob a v jehož džungli hustého knírku marně hledá cestu ven zabloudivší smrt.. Laciným humorem protkaná pocta kaskadérské řeholi, která je místy tak nenáročná, že ji vlastně nemusíte vůbec vidět. Pokud jste ovšem fanoušek filmů Hala "auťák letí vzduchem" Needhama a doteď pouštíte doma angličáky z maminčina žehlicího prkna, neváhejte..(8.6.2011)