Polda a bandita 3

Šerif a bandit

Komedie / Krimi

USA, 1983, 85 min

• 5150

V úvodu potěší mini opáčko jedničky a stylový nástup Jackie Gleasona - hezký odkaz na vynikající válečný film PATTON. Jerry Reed (Cledus) se sice snaží ze všech sil, ale absenci dobrých - nových nápadů a Burta Reynoldse nenahradí (ten už nejspíš tušil, že tady se bude vařit z vody..). Prostě naprosto zbytečné pokračování.(17.9.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,678,950Tržby Celosvetovo $-(13.3.2010)

• Nathaniell

Je fakt, že myšlenka toho, jak se z poldy stal vlastně bandita, byla celkem zajímavá. Ale to je tak vše. Dočkáte se pár honiček, nějakých hlášek a český dabing je taky odfláknutý, protože juniora už nemluví Vašek Vydra. 2*. Mohlo to dopadnout i hůř. Každopádně kdyby se tenhle film nikdy nenatočil, taky by to "asi" nevadilo. :-) PS: V devíti letech mi děda odmítal pouštět třetí díl. Teď už chápu proč - SPOILERY: Zbytečné scény s prostitutkami a přehnané násilí při kupování cheese mě přimělo změnit hodnocení a snížit na 1*. Ano: Tenhle film už to i přehnal...(24.3.2018)

• Skratchy

Tak tohle je už jenom parodie na první a možná i druhý díl.Burt Reynolds,symbol Poldy a Bandity je zde asi tak 2 minuty,Pontiac Trans Am sice zde je,ale novější generace která mi do toho prostě nesedí.Děj je taky hodně trapnej a ta protivná holka kterou "Bandita" nabere u autobazaru to jenom podtrhuje.A jako vrchol všeho je český překlad-šerif Buford Justice už není Buford Justice ,ale Buford Spravedlivý.(14.5.2013)

• Voxel

Třetí díl už se s prvními dvěma nedá srovnávat, protože když chybí hlavní hrdina je to o ničem (slušně řečeno). Burt Reynolds se zde objeví jen na 30 vteřin a zbytek filmu hraje banditu Jerry Reed (původně postava řidiče trucku Kletuse). Film drží nad vodou šerif Bufford a jeho neschopný syn, k bohatší porci zábavy to ale stejně nestačí. A ani ty automobilové honičky už nejsou nic moc - evidentně se zde pracovalo s nižším rozpočtem. Celkový dojem: zbytečně špatné ukončení série.(14.6.2012)

• - Jediný film režiséra Dicka Lowryho, ktorý sa premietal v kinách. Zvyšok jeho filmovej tvorby predstavovali výlučne televízne projekty.. (m.a.t.o.)

• - Pôvodne sa film natáčal pod názvom Poliš je bandita (Smokey is the Bandit), s tým, že by Jackie Gleason hral šerifa Buforda T. Justice aj Banditu. Nakoniec sa film pretáčal a Jerry Reed si v ňom zahral dvojúlohu, keď stvárnil Banditu aj Cledusa. (m.a.t.o.)

• - Producenti zdôvodnili neúčasť Sally Field a iba malú úlohu Burta Reynoldsa vysokými nárokmi hercov na honorár a tiež časovými konfliktami s ich inými projektmi. (m.a.t.o.)