Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

Sagara

Toto bol nadherny film. Ten zaciatok, vypocuvanie a zaver. Len som nemo sledoval ten krasny pribeh. Cate Blanchet bola uplne uveritelna. Jedna z jej najlepsich roli. A poprvy raz sa mi zdal Giovanni Ribisi v pohode. ()

Vejrrr

O filmu jsem četl předem a myslel jsem, že to bude jen z těch nezapomenutelných... Zapomněl jsem na něj však ještě před dílem přátel na dobrou noc... Čekal jsem asi opravdu moc.. Čeho se mi však dostalo v plné míře uspokojení bylo nejen skvělé hraní Cate Blanchett, ale i fantastická režie. Kdyby se mě někdo zeptal, jak se pozná dobrá režie, odkázal bych ho právě na Heaven, protože to prostě musíte vidět. Scény působivé a každou minutou působivější. Ale kde je ten děj ptám se? Kde mám v těhlech 90-ti minutkách hledat to, co by mě zařezalo do sedadla? Nikdy bych si nemyslel, že to řeknu, ale "chtělo to víc akce". Takže za nemístnou jednoduchost a krátkou stopáž pouze průměr. ()

sona123

Těžko uvěřitelný příběh, o to ale hezčí na filmovém plátně. Moc se tu nemluví, ale o to víc hraje. A díky bohu za to. Blanchett a Ribisi tvoří nádhernou dvojku a závěr, to je téměř dokonalá tečka. Nevšední. ()

Gumrice

Velmi vydařený, inteligentní a emoční film, kterému silně vévodí Cate Blanchett. Mimochodem jí to s krátkými vlasy strašně sluší. Pro mě 90% a krásný úsměvný závěr. ()

yehudit

Tykwer mi až na pár výjimek moc nesedl, u Heaven tomu nebylo jinak. Vadilo mi celkové ideové uchopení "účel světí prostředky" a vadila mi hrdnika, která chvíli byla rozhodnutá nést následky, jen co dokončí dílo spravedlnosti, ale hned zas změnila názor. SPOILER: Inu, pochopitelně lítat po italských loukách s oddaným zajíčkem a obálkou s penězi od tatínka je příjemnější než sedět ve vězení za vraždu několika nevinných lidí. Příběh pro mě nebyl uvěřitelný, necítila jsem napětí, chemii, jen nudu a odpor. ()

fredisek

Ach ty otevřené konce, nebuďte aspoň bezradné, když už musíte být. Kdyby to byl seriál, očekával bych "to be continued". Taky mi jaksi nesedí, že by Cate Blanchett nechali na nějakým okresním velitelství a nezavřeli by jí do nějaký bastily, když jí podezřívají z terorismu. Kdyby to bylo víc italské a méně německé, vůbec by to nevadilo, spíš naopak. ()

kamigava

Nebe je můj čtvrtý film v řadě od Toma Tykwera a musím sem napsat, že se mi líbila jeho forma, ale obsah už tak kvalitní nebyl. Krásná hudba, skvělí herci, romantická italština a slušná režie. Po filmu Lola běží o život je Nebe o level hvězdičky lepší a zajímavější podle mého názoru. Jsou to sice rozdílné žánry, ale více smysluplné mi přišlo Nebe oproti Lole. Oholenou Cate Blanchett jsem ještě nikdy neviděl a vypadala, že by se s tím úšesem docela i sžila. Stále u mě nejvíc boduje od Tykwera Parfém: příběh vraha a Atlas mraků. Od Nebe jsem očekával větší napětí a akci, ale film sklouznul do poeticky romantických rovin, které mi nevadily, ale ani mě tolik nedostaly po emocionální stránce. Konec je ale povedený. ()

alenka

nadherny. i navzdory tomu, ze si skoro nci nepamatuju, tak nektere momenty z nebe mam v mysli dobre zaryte. napriklad odlet vrtulniku. nebe jsem videla nejmin 3x a nebojim se dalsich repriz, neco si rada zopaknu .) ()

Kroupa

Popravdě řečeno tomuhle filmu cosi k dokonalosti chybí, nicméně je toho málo. Určitě má POMO pravdu v té nerozvinuté první části a příliš krátké stopáži, nicméně celá řada scén je fascinující. Po celou dobu filmu jsem byl dojatý příběhem i jeho pojetím. Přestože je děj sám o sobě těžko uvěřitelný a malý prostor, který postavy dostaly, tomu nepomáhá, výkon Tykwera dodává filmu neobyčejnou sílu. ()

Phillo

Do detailov dotiahnutý, nenápadne sa tváriaci film, ktorý prináša posolstvo, ktoré neunesie ani sám boh (doslova). Neuveriteľná Cate Blanchett (pri jej výsluchoch som nedýchal a to nás s ňou režisér predtým ani nepredstavil a ja som jej hneď fandil), nenápadne nápadný Giovanni Ribisi v snímke, ktorá si zaslúži byť zhliadnutá aj viackrát. Tykwer je jednoducho umelec, ktorý si potrpí na prenádherné exteriéry (viď aj Parfem) a realistické interiéry... Malý veľký film s veľkou dušou. ()

agathaa

Asi ma Tom Tykwer dostal viac Princeznou a bojovníkom... tí dvaja mi k srdcu prirástli o veľa viac. Tu som dumala medzi 3 a 4 hviezdami. Nakoniec dávam 4*. Síce som sa kvôli dĺžke (krátkosti) nestihla stotožniť s postavami úplne, no podarilo sa mi to aspoň u Cate (v istom zmysle a len čistočne). Myslím, že nápad to bol viac ako dobrý... Síce som po naskočení titulkov bola dosť zmätená... ale prešlo ma to. Mám rada, keď ma nejaký film vyruší z nevýraznej každodennosti. :) ()

HanaM.

Krásný příběh, jímavá hudba, dobře vybraní hlavní představitelé, přesto to na mě působilo nějak odtažitě. Vůbec mne nezajímalo, co s nimi bude dál. Nemůžu přestat myslet na to, jaký by film byl, kdyby ho opravdu natočil Kieslowski... ()

RomanHyde

Protože Krzystofa Kieslowkeho považuji za jednoho z nejgeniálnějších režisérů a scénáristů filmových dějin, okamžitě jsem zbystřil, když jsem zaregistroval, že mistr vytvořil k NEBI scénář. A jsem opravdu nadšený z toho, že i zbytek tvůrčího štábu byl obsazen kvalitními umělci a dal tak vzniknout jednomu z nejlepších novodobých filmů. Nesmírně sympatická je evropská koprodukce a z filmu sálá neamerická atmosféra, přesto má tento film potenciál bohatých hollywoodských studií a není to žádná úsporná selanka. Ze snímku bych určitě vypíchl mistrovské herectví Cate Blanchett, a zejména scénu u prvního výslechu, kterou považuji za naprostý vrchol ženského herectví. Tom Tykwer zvolil minimalistický přístu a opravdu v tomto případě platí, že čím méně tím více. Závěr filmu, postavený na krásných leteckých záběrech krásné Itálie a minimum muziky, práci s tíchem, je odzbrojující.. tím a vlastně vším si mne Tykwer získal. Já jsem naprosto spokojen. Bravo!!! ()

Olaf7

Začne to slibně. Dlouho to ale netrvá a můžeme být svědky toho, jak se z celkem pěkného náběhu za obranu stane ofsajd jako kráva. Najednou tu máme sestřih na Izera, romantický výlety po Itálii a všechno to vygraduje logikou nedonošeného kočkodana. ()

strangercz

Náhle objevený poklad. Naprosto odzbrojující film který vás nenechá ani na minutu v klidu. Úžasné propojení obrazu a hudby. Milostná scéna pod stromem patří k tomu nejúžasnějšímu co sem v poslední době viděl. Tom Tykwer se dostává do popředí mého zajmu ()

Procker

Nádhera. Líbilo se mi snad všechno, ale co bylo pro mě nejkrásnější? Citlivé ticho, vyjádření lásky beze slov, schopnost nemluvit, ale pochopit se, souznění, citlivost. Ještě bych chtěl vyzdvihnout dvě scény. První scéna byla ta, když vidíme jen malé světelné místo kdesi v dáli a to se neustále zvětšuje. Ta chvíle, která plyne než zjistíme, že to je jen vlak, který se přibližuje ke konci tunelu, byla nezapomenutelná. A ta druhá? To byl překvapivý konec a helikoptéra pomalu mizející do dáli. Absolutně šokující, ale bravurně zvládlý závěr. Tohle byl jemný a citový příběh, který jsem už dlouho neviděl. 5*/95% ()

Rocket

Film s podobnou tematikou sa síce prerozprávať aj so stopážou hodiny a pol dá, no Tykwerovi sa to v prípade tejto snímky nepodarilo. Keď sa spustili záverečné titluky, nevedel som presne identifikovať posolstvo, ktoré nám tvorcovia chceli zdeliť a to je vážny deficit tohto po iných stránkach vynikajúceho filmu. Pochváliť musím aj vynikajúcu kameru, nedá mi zabudnúť milostná scéna pri strome na kopci. PS: Giovanni Ribisi bude vždy pre mňa len týpek z Priateľov očakávajúci potomka odnoseného bláznivou Pheobe :) ()

Kesiak

Pre mňa dosť rozprávkový príbeh, ťažko uveriteľný. Na druhej strane úžasné režisérske "dotyky" - nádherné scenérie, citlivá a umelecká práca s kamerou a štylistikou. ()