Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

Brandon

Nebe mě do nebe bohužel nevyneslo. Celý film šel nějak mimo mě, vlastně ani nevím, co mám o něm psát, nulové emoce, což asi mluví za vše. Všechny tři hvězdy jsou pro Cate Blanchet a docela trefný závěr. ()

Master19

Krásné obrazy, doplněné jednoduchou a přesto dokonalou hudbou, protkané příběhem o smrti, vině a lásce. Děj je vyprávěn klidně a sourodě, i přes to, že je velmi emocionální. Prostě film, který neohromí, "pouze" strhne... ()

dANo

Tom Tykwer sa pomaly ale isto stáva významným európskym režisérom a tento film len potvrdzuje, že si udržuje vysokú úroveň. Výborný scenár Krzysztofa Kieszlowského + vydarený a kvalitný casting mu umožnili natočiť krásny film o láske, ľudskom utrpení a boji proti zlu. Film vyčnieva aj výbornou kamerou a hudbou, takže tých pozitívnych vecí je dosť na to, aby si k nemu divák našiel cestu. Ja ho teda vrele odporúčam (ako aj ďalšie Tykwerové filmy:). ()

Imune

Začíná pěkně z ostra, je to zajímavé, originální, ale na mě působí moc melancholicky a to není můj šálěk čaje. 65% ()

ganz

Filmbox je výborný televizní kanál, kde člověk příde na výborné filmy o kterých ani neslyšel. Nečekal jsem od tohoto filmu moc, už z toho důvodu že běžel od 10 hodin ráno. Ale velmi mile mě překvapil. Je pěkné jak se dá natočit útěk bez dlouhých honiček či přestřelek, k tomu dostáváme jako bonus krásnou italskou krajinu a výborné herecké výkony, zvláště pak Cate Blanchett. Filmy tohoto typu příliš nemusím, ale tímto kouskem jsem byl mile překvapen. ()

klima777

Asi je to kýč. No a co? Ano, mám pro Tykwera slabost. A nebeský pozdrav Thelmě a Louise mě potěšil velice velmi. A nebo je Heaven míněno úplně jinak... Nezáleží na tom. Tohle je dobrá a čistá práce; protože i patos může být za jistých okolností nosný. (3,5*) A nyní nejspíše zcela mimo dostřel a jenom pro P&P: "I took a trip in a Gemini spacecraft We'll orbit the moon For just one time Tomorrow night Tomorrow night Will you hold hands With me in the moonlight I took a trip in a Gemini spacecraft And I thought about you I shot my spacegun And I thought about you I took a walk in space Boy, I really felt blue" (laskavý autor, doufám, promine). ()

Danikaa

Philipa spravila obrovskú chybu, keď chcela pomstiť manželovu smrť a pripravila nechtiac o život 4-och ľudí a prekladateľ Filippo ešte väčšiu, keď sa do nej zaľúbil a rozhodol sa jej nezištne pomôcť k úteku. Kate Blanchet a Giovanni Ribisi tvorili veľmi nesúrodý pár, avšak o to zaujímavejší. Film mi pripadal ako zložený z dvoch rôznych príbehov. Zvlášť druhá polovica veľmi pekne poeticky spracovaná, akoby sem ani nepatrila. Koniec je tiež zaujímavý, ako ho už aj názov evokuje. Nemusí sa však páčiť každému. ()

pinguinka

Křehký příběh dvou lidí v mezní situaci. Podobně jako u „Princezny a bojovník“ mě fascinovala zvláštní atmosféra, krásné detaily a to, že se na nic nespěchá. Vše tak nějak podivuhodně splýváTom Tykwer spolu s Cate Blanchett se opět postarali o nevšední filmový zážitek. Originální, nadčasový a podmaňující. ()

Amputace

K tomuhle skvostu ani nevím co napsat. Snad mi to něčím připomělo Ki-duk Kima, snad zase o něco více přiblížilo Toma Tykwera. Ještě nikdy jsem neviděl takové propojení ústřední dvojice na filmovém plátně, ještě nikdy jsem vedle sebe neviděl tolik dechberoucích scén, ještě nikdy mě film doopravdy nepřinutil vypnout myšlenky a pouze cítit. K hercům, ani ději, potažmo emocím, které vyvolával se nemá smysl vyjadřovat; za všechno mluví poslední záběr. ()

milancecil

Opět mimořádná, excelující Cate Blanchett, tentokrát v roli Philippy, učitelky angličtiny v italském Turíně, osamělé a krajně zoufalé ženy atentátnice, jež po mnoha marných pokusech již ztratila víru v možnost dosáhnout legální cestou spravedlnosti a rozhodla se tedy namísto ní potrestat sama násilně muže, drogového překupníka, jehož viní ze smrti svého manžela, drogově závislého muže, leč štěstí jí při bombovém útoku nepřeje a podomácku vyrobená nálož osudovou zápletkou nezabije pravého viníka, ale naopak čtyři naprosto nevinné lidi, otce s malými dětmi a uklízečku, její životní drama dostává rychlý spád, je zatčena, podrobována opakovaným výslechům, jen jejím čistým, naivně působícím pohnutkám k atentátu nikdo z vyšetřovatelů nevěří, považují ji za nebezpečnou teroristku, členku nějakého extrémistického uskupení, jen mladý tlumočící policista Filippo jejímu záměru uvěří, soucítí s ní a rozhodne se jí pomoci chytře organizovaným útěkem, i přes zdar je to vše pouze jen dočasné oddálení nevyhnutelného trestu, nyní trestu již pro ně oba, nádherné dílo, plné přesvědčivých emocí, s naprosto úžasně symbolicky neuzavřeným dějem, bravo !!! ()

solskjaer

Naprosto bezchybné a geniální. Cate Blanchettovou bych za tento herecký výkon s radostí kousl do jejího elfského ucha. Byl jsem opravdu nadšen a při sledování jsem odlétl tam, kam režisér chtěl... ()

femme fatale

Dokonalost...dokonalá Catte...dokonalý zážitek....film, který jsem si pouštěla několikrát a pokaždé v něm našla něco nového. ()

Red Meat

Velmi podobné Tykwerově předchozímu snímku PRINCEZNA A BOJOVNÍK, tudíž pokud jsem jemu dal 4 hvězdičky, tady nemohu jinak. A Katka Blanchett je jako vždy úchvatná. ()

Matts

Tykwer je jeden z nejvýraznějších evropských režisérů. Jeho filmy skutečně obdivuji a můžu se na ně dívat prakticky neustále. Nebe je krásná a velice komorní romance. Vina a odpuštění. Láska a smrt. Obrovskou radost mi udělal Giovanni Ribisi - naplno a beze zbytku zde uplatňuje svůj talent a charizma. Výkon Cate Blanchett (jako tradičně) bere dech. ()