Liška a pes

• USA The Fox and the Hound (více)

Osamělá žena zachrání osiřelé liščí mládě Toda. Rozpustilá liška se brzy setkává s Copperem, milým psím štěnětem. Pod dohledem dobrotivé velké mámy Sovy si oba kamarádi hrají často v lese a stanou se z nich nejlepší přátelé. Ani jeden z nich netuší, že za krátký čas je osud postaví proti sobě a jejich přátelství bude podrobeno těžké zkoušce. Díky tomu, že se ve filmu Liška a pes objevují nadčasová témata lásky, odvahy a trvalého přátelství, stal se tento snímek jedním z uznávaných klasických pokladů studia Disney. (oficiální text distributora)

Izmo123

Další film který je o tom jak zvířata musí bojovat o svůj život, něco jako u filmu Bambi ale tenhle film je podle mě o mnohem lepší než Bambi a je to kvůli že je má o něco zajímavější příběh který je ještě o něco drsnější a smutnější a taky o něco akčnější, už hned ze začátku je film zajímavý kde si však budete myslet že se bude jednat o film který bude ze začátku roztomilý ale potom drsně strašidelný, ano to se stane ale po 2 minutách u tohohle filmu, u filmu Bambi to trvá dlouho ale tady to vzejde hodně brzo, k tomu ještě dokonce tady můžeme vidět vztah dvou hlavních postav které se potom chovají jinak když jsou o něco dospělejší, protože když někdo dospěje tak se chová jinak než byl jak v mládí, jinak hodnotím: Animace 10/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

JesterKruger

Film Liška a pes je výborným snímkem z dílny Walta Disneyho. Ze všech čtyřhvězdičkových filmů z této dílny, je tenhle asi ten nejlepší. Příběh malého lišáka a psa je hodně zajímavý. Zpočátku nejlepší kamarádi, později stojí proti sobě. Proměna povahy Coopera (toho psa), mi hodně připomínala změnu povah u postav z jiných filmů. Konkrétně u Filmů Willard (1971), a u filmu Rušná Ulice (1973). Jde o to, že s nějakou postavou sdílíme hodně sympatie, a ty sympatie se náhle rozpadnou při nějaké situaci ve filmu, kterou buď čekáme, a nebo nečekáme. Romantika mezi Lišákem a Liškou Vixey filmu jenom prospěla. Sice to není tak nebeské, a mistrovské jako jiné Disney filmy, ale jedná se opravdu o perfektní film. Ale ještě předtím, než ukončím tuto recenzi bych rád řekl jednu věc. Mám trošku problém s koncem tohoto filmu. Jako by do toho filmu nezapadl. U Disney filmů jsem zvyklý na takové konce, u kterých máte dobrou náladu, radujete se apod. Tady se to ale říci nedá. Teda ne, že byste z toho konce museli brečet, ale byl dost zvláštní. Teď budu spíše mířit na ty, kteří film viděli celý. Vzhledem k tomu, že Amos chtěl zabít Lišáka Toda, musela ho ta dáma která ho vychovávala odnést do lesa, kde může být v bezpečí. Jenže i tam ho Amos vyhledá, ale nakonec Toda nezabije. Nicméně, tak nějak jsem čekal, že poté, co Amos své chování změnil, se tak nějak Tod zastaví u své " Majitelky ". Jenže on k ní vůbec nepřišel. A na dům, kde se právě v konci filmu nacházela, se jen zdálky díval. To mi přišlo takové divné. On jí měl rád, ona jeho, a on se ani u ní nezastaví. Ale nu což. Ten divný konec řešit nebudu. Taky jsem nechápal, jak mohla " majitelka " Amosovi jen tak opustit po tom všem co udělal. Divná logika. Nu což. Dál to řešit nebudu. 4*. ()

uprchlice

Nádherný, dokonalý příběh o pravém přátelství a lásce. Animace je úžasná a Já si vychutnávala každičkou minutu této krásné pohádky. ()

D1705

Tak tento film pre mňa nie je veľkým sklamaním. Pravdupovediac, obával som sa toho že to bude niečo na štýl Bambi. Obavy sa aj vyplnili. Vhodné tak pre deti predškolského veku, ale nie ako rodinný film. Nedivím, sa že tento film patrí do Disneyho temného obdobia. Nezáživní dej, ale pekné postavy, aj keď animácia mohla byť na tú dobu lepšia. Vidno že "deväť starých mužov" bolo už na pokraji síl a odzrkadlilo sa to. ()

m-Jan

Na ta léta vážně skvěle zanimované. Svůj cíl toto splnilo, sice zaměřené na děti ale schopné neodehnat dospělého. Nastavuje i velice přesný koncept podle kterého jsou točeny animované filmy do dnes. Klobouk dolů, já potěšen a 70% ()

JARDAHONDA

Tento film je plný roztomilých postav a skvělé animace a jeho poselství je velmi dojemné. Klasický příběh z dílny Walta Disneyho o netradičním přátelství................... Moc příjemný animáček, který hodnotím velmi kladně **** ()

MorningStar

„Ne ne Sovo. Copper, ten by mě nikdy nestopoval.“ Zíív. Nějak takhle jsem tu pohádku odstartoval, obávajíc se, že jsem sáhnul po něčem strašně dětském, co mě mine a tak jsem s ovladačem v ruce přemítal, jestli by nebylo lepší vzdát se a pustit tam něco živějšího. Ještě že jsem to neudělal, ačkoliv na to mi ruka z ovladače slezla až příliš rychle. Začátek je trochu pomalejší, starší Disneyovky to tak mají všechny - už jsem si zvykl - a tempo se do varu dostává hodně pomalu, jenomže se to krásně zužitkuje v postavách, kterým pak není vůbec těžké fandit, ať už jde o hlavní dvojici, nebo o jejich parťáky, co je do budoucna určitým způsobem formují a věčně jim radí. Dlouho to vypadá, že to o ničem jiném než o přátelství nebude a o to větší šok je, když je do hry přimíchána obří vlna nenávisti, kamarádství je rozmetáno na prach a začíná lov, který oba hrdiny postaví proti sobě v té nejtvrdší zkoušce života. A tou tvrdostí se tu vůbec nešetří. První polovina filmu je jenom skvělá, ovšem jakmile dojde na pomstu a na nahánění kočky s myší - a taky trochu té romantiky - film neuvěřitelně graduje, přičemž se neustále loudí otázka, jestli tohle může ještě něco zastavit. A šťastný konec stále v nedohlednu… Podle mého jedna z nejkrásnějších romantických pohádek, i když nebýt miniepizodek s housenkou, člověk se tu prakticky nemá čemu zasmát. P. S. Moje teorie potvrzena: pokud hlavní hrdina na protivníky nemá, ale pokoj od nich jen tak mít nebude, je třeba mu šoupnout ženskou. Pak už se do závěrečných titulků nějak probojuje, i kdyby ho to mělo stát život. ()

asus

tento film ma dajak nezaujal.je to animovaný film ale myslím že nie rodinný,bolo tu veľa násilia a ni postavy a zvierata neboli sympatické.jediná obľúbená postava bola tá húsenica ()