Epizody(12)

Legendární seriál o městském chlapci Pavlovi, lesníku Horynovi, psu Halušce a jejich společných dobrodružstvích. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele waits k tomuto seriálu (1)

Přátelé Zeleného údolí (1980)

Ceska televize serial na svych strankach oznacuje jako "legendarni", coz se mi zda vice nez smele. Bohuzel nemopohla ani nostalgicka vlna, ktera dovoluje cloveku i v plne dospelosti pochvalit i dilka, ktera ho v mladi prinutila vyvesit si v pokojicku plakat z nemeckeho Brava, ackoliv ted jiz tusi, ze tehdejsi nadseni bylo notne prepalene (u Pomady mi ovsem i dnes vydrzi prihlouply usmev az do konce i dnes). Zde ovsem nebylo o co se oprit - jakozto chlapecek jsem uz tenkrat serial pretrpel a obludny zpev Mullera a Cizka na konci kazdeho dilu jsem sledoval s otevrenou pusou. Reziser Mudra byl mozna chlapik, ktery mel rad prirodu, ale jak Pratele Zeleneho udoli, tak Velke sedlo jsou serialy k uzoufani. Po tolika letech se samozrejme najde par nezamerne vtipnych scen, treba kdyz soudruh predseda s vaznou tvari rika, ze v udoli chytal raky a tak ho tedy nenecha zasypat a v ruce pritom drzi plastovy modylek mostu, ktery zrejme rekvizitari slepili z casopisu ABC..ano, tak to tehdy bylo s tou ochranou prirody, ze:). ()