Prostě úžasný seriál se zvířátky a přírodou, který jsem sledovala jako malá. A najednou jsem na nej narazila nedávno opět v České televizi. Písnička z tohoto seriálu je prostě krásná.(4.7.2010)

Krásná ústřední písnička. Scénář řeší hlavně problémy člověka a přírody z pohledu kluka. Jen jsem nechápal, proč Pavel nemá říkat Horynovi pane.(26.7.2008)

• berg.12

Seriál, do kterého se zub času zakousnul opravdu hodně a vy marně pátráte ve vzpomínkách, cože se vám na tom tenkrát tak líbilo.(26.11.2005)

• IllIlIlIIl

Závěrečná píseň Horyny a Pavla předčila obsah seriálu.(18.2.2008)

• Ištván87

OUOUOUOUOUOUUUUUUUU... Ta bolest... To utrpení.... Bože, tak nezměrná bolest, to se nedá snést... Ne, prosím, už mě nenuťte se dívat a to myslím smrtelně vážně....(23.6.2010)

• - Natáčelo se téměř dva roky v Beskydech, Jeseníkách, Havířově, u Štramberka, na Morávce a v dalších přírodních lokalitách. (Elisebah)

• - Při natáčení dílu s názvem "Déšť" měl Vlado Müller plavat v rozvodněné řece. Filmaři se ale o něj tak báli, že na natočení scény byl nakonec povolán pokořitel kanálu La Manche František Venclovský. Dobrácký Müller ale jejich obavy považoval za zbytečné a před samotným natáčením scény v řece se slovy "co pořád máte" Venclovského odstrčil a plaval sám. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (HawkeyP)

• - Fenka Haluška se ve skutečnosti jmenovala Rita. (Zdroj: časopis Televize). (M.B)