Přátelé Zeleného údolí (TV seriál)

Dobrodružný / Rodinný

Československo, 1980, 5 h 40 min (Minutáž: 28–29 min)

"Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám...." Nemusím mít pocit osamělosti. Stačí trocha toho sentimentu a nostalgie na dětská léta a jsou to jasné čtyři hvězdičky. Škoda, že je to zde tak podhodnocené. Seriál mám spojen zejména s ekologickou tématikou, což může být v případě člověka, který se celý život točí kolem dopravy trochu paradoxní. Možná ale i proto jsem zároveň dosti značný odpůrce myšlenky stavby dálnice D3 přes Sázavské údolí.(29.12.2017)

Seriál, který se nese v linii Jezevčích skal a ochrany přírody, tehdy velmi podporované a populární. Dokonce vycházel časopis pro mládež Naší přírodou. Idea je to dobrá a zajímavá, a z tohoto pohledu nutno je nutno se dívat na celý seriál. Ano, jsou zde naivní kousky, ale celkově je to ve svém žánru povedený seriál.(17.8.2014)

Přiznáváme se a stydíme se za to. Viděli jsme jako prcci, když nám byly cca 3 roky a tehdy se nám to docela líbilo. Od té doby si z toho pamatujeme jen útržky a střípky. A z těch útržku jsme seskládali takové puzzle a vychází nám průměrné hodnocení. Nevíme, jestli chceme ještě jednou přejet všechny díly, protože by se nám nyní pravděpodobně nelíbily a tudíž bychom ubrali, což si nemůžeme dovolit, protože ta nostalgie je fakt ultimátní!(20.6.2018)

• MM_Ramone

"Znáš nebe bez mraků a mraky zase bez nebe. Stříbrnou vodu řek, a zázraky jménem les. Dík křiku sojky poznáš jednou i sebe. Už zítra znát se budeš mnohem líp než dnes. Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám. Tou cestou mechovou přijď rovnou k nám. Vždyť fůru přátel máš v zeleném údolí. Tak si jich jenom važ, ať už jsi kdekoliv. Pro štěstí do kapsy tři sojčí pírka dej si. A špetku jehličí, ať vždycky trefíš zpět. Kdybys to nevěděl, tak dávno malý nejsi. Vždyť v kůře stromů dá se najít celý svět. Kdybych to nevěděl, tak dávno malý nejsem.Vždyť v kůře stromů dá se najít celý svět." *(10.7.2017)

Pan Muller pekny vykon.Tvurci se vyradili pri titulkach a pri zaverecne pisnicce.Dil 7. Nabojnice 28.minut, z toho nez serial zacne minutu nam bezi zahajovaci titulky,zaverecne titulky spolu s pisnickou 3.5 minuty dlouhe.Zabery zvirat pri titulkach a pisnicce to je skoro jako zabery z National Geographic akorat ze z Ceske republiky.(2.1.2008)

• - Obhliadky terénu trvali takmer pol roka, než sa začalo natáčať. (Raccoon.city)

• - Fenka Haluška se ve skutečnosti jmenovala Rita. (Zdroj: časopis Televize). (M.B)

• - Při natáčení dílu s názvem "Déšť" měl Vlado Müller plavat v rozvodněné řece. Filmaři se ale o něj tak báli, že na natočení scény byl nakonec povolán pokořitel kanálu La Manche František Venclovský. Dobrácký Müller ale jejich obavy považoval za zbytečné a před samotným natáčením scény v řece se slovy "co pořád máte" Venclovského odstrčil a plaval sám. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (HawkeyP)