Český sen

• USA Czech Dream

31. května 2003 - je pár minut před desátou dopolední a na parkovišti v pražských Letňanech se tlačí více jak 3000 nedočkavých lidí. Mnozí z nich svírají igelitky, někteří jsou vyzbrojeni taškou na kolečkách. Moderátor z osvětleného pódia nabádá, aby lidé využili přistavené cisterny s pitnou vodou a napili se. Asistentky rozdávají kelímky. Z reproduktorů zazní ještě jednou hyperhymna ČESKÉHO SNU: Tak zkus se dívat jako dítě, spousta věcí omámí tě... Náhle na pódium vybíhají manažeři hypermarketu, vítají se se svými zákazníky a svižně přestřihnou blyštivou pásku. Ochranka odstraňuje kovové zábrany, dav se dává do pohybu. K hypermarketu zbývá ještě 300 metrů. Lidé se rozběhnou... Chvíli na to nejrychlejší z nich oněmí: hypermarket, ke kterému doběhli, je jen velká filmová kulisa... První česká filmová reality show ČESKÝ SEN je celovečerní film o hypermarketu, který nebyl. (oficiální text distributora)

pepino

Skvělá recese (které když se opravdu vyvedou tak miluju). Dva studenti se trefili českému národu přesně do slabin....Aneb když je televize za "pětikilo" proč se tam nejít jen tak podívat :) Uberu jen jednu hvězdičku za ujmu lidem. Musím se přiznat že mě jich bylo i trochu líto... ()

FrankieCZ

Tak si chlapci dokázali, že za peníze je možné vyrobit cokoli - i kampaň, která přiláká koupěchtivé lidi na louku, kde se potom zmateně motají jak nudle v bandě, když zjistí, že za reklamou se skrývá pusté nic. Jenže ve filmu není nijak do hloubky zkoumáno JAK se taková kampaň dělá a jak jí, eventuelně, odolat. A to by se u aktivistického dokumentu stávat nemělo. ()

Jaromír

Dělám reklamu, a tohle je nádherný dokument, jak reklama manipuluje námi všemi. Podvod obrovských rozměrů ale součaně obrovská sranda a náhled do lidské duše. Například nesmyslné komentáře lidí, že nevstoupí do EU, či další, kteří si hrajou nejprve na ledově klidné, a pak by chudáky filmaře, kteří si z nich udělali srandu kardinálních rozměrů, rovnou stříleli :). Či diskuse lidí z reklamky o etice, to je prostě unikum, které se musí vidět! ()

han.ci

Tady si vysoké hodnocení zaslouží ne tak samotné zpracování filmu, potažmo dokumentu, ale ten nápad postavit fiktivní hypermarket. To chce odvahu a řekla bych, že to hochům klaplo. Divák může sledovat, jak se dělá reklama a na konci postoj lidí ke ztrátě iluze výhodného nákupu. Pěkná dokumentární reality show. ()

Fearoth

Výborný dokument s geniálním nápadem. Jen mi bylo líto, že jsem nemohl slyšet více deb***ích názoru napálených lidí. Pokud měl film být o síle reklamy, tak se podle mého minul účinkem, protože jinak by to ani dopadnout nemohlo. Ale vyvrcholení pro mě bylo, když jsem poslouchal lidi, kteří se před kamerou pokoušeli filosofovat na téma tohoto "podvodu".. co k tomu tvůrce asi vedlo a hlavně nejsrandovnější bylo, jak si každý svojí blbost, že běžel po louce do obchodu, aby si mohl koupit jako první nejlevnější foťák, který by samozřejmě stejně byl k ničemu, dokázali převrátit na to, že nemůžeme do EU, nebo, že "ti manažeři" kradou stejně jako politici. Dědek dělá chytrýho, že to čekal, že se šel podívat na ten podvod, ale vzteká se a naštvanej odchází :-D Rybář neni zklamanej, ale rozhodně bude volit proti EU, protože se šel kouknout na plachtu... to je podle mě pointa filmu. ()

Maica

Byla jsem zvědavá, cože to je ten Český sen. Abych pravdu řekla, čekala jsem trošku něco jiného, ale film splnil má očekávání celkem dost. Docela jsem zírala, co jsou lidi schopní říct o nakupování- po celodenní tůře: "Jakoby celý den pršelo a když jsme přišli do obchoďáku, jakoby se rozsvítilo slunce". Sice mi dokument přišel v některých částech až trochu moc rozvleklý a některé pasáže trošku zbytečné, něco mě naopak velmi zaujalo. Celkově jsem si film užívala a docela jsem se smála, když ti lidi byli naštvaní v podstatě na svou vlastní blbost, že přišli i když reklama hlásala "Nechoďte!" Dílo tedy zdařilé, ale bohužel i se svojí neotřelostí pro mě někdy až moc sklouzával k rozvleklosti. 3,5*. ()

Pochtli

Jo, lidi jsou nenapravitelní a kvůli slevě jsou ochotní cestovat třeba přes celou Prahu, jen aby ušetřili pár kaček. Je tu krásně vidět, jak působí reklamní "výplach mozku" na tupější většinu obyvatelstva. Ostatně reklama na EU byla taky jedna velká kulišárna, při které se cíleně tutlaly zápory členství a nakonec jim to sežralo to 2/3 obyvatelstva.. ()

bonduelle

A tak jako dokument je to rozhodně zajímavý. Jako studentský film je to důkaz, že naši mladí filmaři jsou šikovní. Mě nenapálili, takže nemám důvod je nenávidět za hrob :-D. Jen u závěrečné scény jsem se o ně docela bála a zajímalo by mě, jak měli řešenou svou ochranu v případě, že by se dav začal více bouřit ;-). ()

brzozin

Dokument o tom, kolik netáhel v různých reklamkách u nás dělá, jako že něco užitečného dělá. Dokument o tom, kolik blbých lidí jim to žere. Příběh o tupém manipulovatelném stádu konzumentů, kteří jak smyslu zbavení utíkají přes louku k supermarketu, kde televize stojí 500 korun. A nikomu z nich to nepřijde absurdní. "Jsme telata a vcházíme do Evropy jako blbci a idioti." Tahle citace je přesná. "Já jsem se na to jel podívat, abych viděl, že to není pravda." Další perla. Hoši se sice snaží vysvětlit svůj záměr, ale naštvaná hromada neuspokojených konzumentů tohle slyšet nechce. A když ještě vidíte, jak někteří zoufale hledají supermarket o kus dál... ha ha ha. Někteří primitivové by evidentně tvůrce rádi zavřeli, ale za co? Za vlastní blbost? Jiní se ale zachovali jako borci nad věcí. Za tohle tři hvězdy. Jinak ale vyprávěcí linie dost zoufale torzovitá, roztěkaná, nekonzistentní. Z tohoto tématu se dalo vydolovat o dost víc. ()

Havala

Po prvním euforickém zvolání že toto tu chybělo, jsem byl docela zklamán, pár hlášek nasraných občanů a jde se domů. ()

Ferenzo

Český sen byl můj první film od Klusáka a Remundy a rozhodně stále nejlepší. Odvaha a chytrost porazili v tomto dokumentu ovce českého nakupování a ukázali jim prostředník za jejich peníze. Rozhodně přínos do české kinematografie. 85%. ()

MutantMarana

Super vec, ktera neni o tom, jaci jsou lidi blbci (a ze cesi jsou superidioti) , ale jak z lidi blbce udelat. To se myslim podarilo na jednicku. Navic komentar jedne z dcer ve filmu - cely den jsme se trmacely v prirode a bylo to jakoby prselo, pak vecer jsme zasly do hypermarketu a najednou bylo vsude slunce a te prirody bylo konecne padla, uz jsem toho mela dost, akorat se mnou nesly do Kenvela a Orsaye. No ty vole to je upadek! Celych sest kilomeru sla prirodou! Votevrena huba, jestli todle holka v jejim veku rikala dobrovolne a nedejboze si to i myslela tak to je fakt generace snu, ceskych snu opravdu. Pred popravou mucit mucit mucit! :o( Na bliti a hooodne smutne zaroven ()

Pitryx

Nuda a běs. Vůbec se mi to nelíbilo. Ale dávám něco málo, protože mám takovéhle vtípky rád a drobet za hudbu. Ovšem vcelku tento filmový hraný dokument, či co to bylo, nestojí za nic. 201108068242/8641 ()

Tashi

Ačkoli chápu negativní ohlasy z řad poškozených a také reakce na to, kolik peněz šlo na tuto "srandu" ze státního rozpočtu, ale! Ale je to naprosto krásná ukázka o tom, jací Češi jsou a hlavně jak zkažená je moderní doba a mladá generace. Krásný společenský experiment, který dokázal přesně to, co bychom od něj mohli čekat. ()

marek29

Tu máte všichni Čecháčci lační po levných shitech.. Škoda že se tady za 11 let nic nezměnilo a debilního českýho ovčana zajímá misto kvality jen cena. Tak tu pomalu všichni pochcípáme na rakoviny vsecg možných vnitřností z nekvalitního žrádla a zbude tu jen pár myslících. Jaj to bude ráj na zemi :) ()