Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (375)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jako seriál skečů, dejme tomu tak dvouminutových, na téma "Tak Takhle Teda Ne, Pánové!" by to asi mělo něco do sebe. Jako reklama na koncern IKEA nebo kampaň feministických (pardon, genderově nekonformních) hnutí by to mělo dost co nabídnout. Ale takhle, s jakýmsi náznakem čehosi co by mohl být příběh a jinak s naprosto, nejen na půdu, ale až pod krovy dementním scénářem, je to jako film nepoužitelné. Jestli existuje muž tak neschopný jako pánové Dejdar nebo Vetchý nebo přímo úchylný jako pan Abrhám, tak teda potěš klobás že nikoho podobného neznám. Dámské osazenstvo je alespoň svým vzhledem jakýmsi přínosem. Jinak je to děs a běs větší než Sex Pistols pod parou. Musím dát 20%, protože perverzní zábava se tu bohužel ani v náznaku nekonala... ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Film, který v některých místech funguje na bázi Kameňáku - pouze inscenuje laciné a paušální vtípky (emancipovaný telefonující mladý muž ,,podpantoflák", který se náhle změní v mistra bojových umění a zažene machochistického posměváčka...). Komedie bez vtipu či s humorem tak prvoplánovým, že je z něj divákovi smutno... Nechápu, proč herci formátu Josefa Abrháma nebo Ondřeje Vetchého dobrovolně jdou do takovéhoto projektu... Nějaká ta hvězdička tedy právě jedině za ně... ()

Reklama

Renton odpad!

všechny recenze uživatele

Scénář: Petr Nepovím, Tomáš Končinský, Martin Kotík .. Hm, to tedy byla JÍZDA.. Za necelých 11 měsíců od premiéry už je to v televizi nova.. To o určité "kvalitě" prostě svědčí.. Byl jsem zrovna doma, sedíc u počítače a po očku jsem sledoval i tuhle ubohost! Neměl jsem žádné očekávání a jako plod české kinematografie jsem to chtěl shlédnout, ale už nikdy nechci znovu! Trapné gagy, nelogické jednání, tragické postavy v mizerné "televizní inscenaci".. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak se to mohlo stát, ale asi 4x jsem se během sledování této blbosti zasmál. Ne moc nahlas, samozřejmě, to bych se ztrapnil sám před sebou, jelikož tenhle film je humorný asi stejně jako vaše čerstvě zpopelněná babička. Vypočítávat všechny nelogičnosti nemá smysl, pár jich vypsal Jalu a celkově je jich tolik, že by vystačily na napsání slušně dlouhé recenze. Herecké obsazení by nebylo až tak špatné, kdyby byla hercům dána aspoň minimální možnost něco zahrát, což se nestalo. Namísto toho jsme svědky trapáctví vysokého kalibru, v němž je každá potenciálně dobrá vtipná myšlenka hned v zárodku zašlapána hluboko do země a poté ještě převálcována parním válcem plným násilného humoru "za každou cenu", jenž je místy tak infantilní, že by snad dokázal pobavit jen dětičky v jeslích. Ta jedna hvězdička je pouze za to, že i když se tvůrci (není to pro ně honosný název?) snažili seč mohli, do "kameňákovsko-poldovsko-dagmarovských" hlubin stejně nedosáhli. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl hodne trapnej "film". Mno spis nez film to vypadalo jako pilot nejakyho spatnyho sitcomu. Jedinej klad tohohle filmu je, ze trval nakejch 80 minut a nemusel sem tu blbost sledovat dyl. Martin Kotik svuj debut pekne zvoral a Josef Abrhám si pro svuj navrat k filmu vybral hodne spatne. Ne ze by herci hrali nejak spatne, Vetchy je celkem drsnej, ale z takhle debilniho scenare by vic nevytezil ani Tom Hanks. Za celou dobu filmu jsem se zasmal asi tak dvakrat coz je na komedii hodne spatny. Neni to tim, ze by tady bylo vtipu malo, jsou tu furt, jenze vetsinou tak neuveritelne trapny, nevtipny a predvidatelny, ze se tomu proste nezasmejete i kdybyste chteli. Navic z dvou hlavnich predstavitelu udelali naprosty hovada, ktery se sami ani nevychcijou. Jednou skouknout se do da, ale znova uz to videt nechci. Ty 2* davam za to, ze se par horsich filmu v ceske kinematografii najde a za to, ze jsem pri sledovani tyhle kraviny neusnul. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama