Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

Petaxis

Kdybych měla vybrat pro mě to nejnepochopitelnější hodnocení tady na CSFD, bylo by to rozhodně hodnocení Pánské jízdy. Jasně, rozhodně to není žádnej masterpiece (ani se jim být nesnaží), ale 27%? Tak to je fakt nářez. Za sebe můžu říct, že se u Pánské jízdy dobře bavím a když na ni náhodou narazím v televizi, rozhodně nepociťuji nutkání přepnout program. Viděla jsem spoustu trapnějších komedií s mnohem ubožejším humorem, který tady na CSFD mají mnohem vyšší hodnocení. No, ať už jsi místní "kritici" o tomhle filmu myslí cokoliv, já můžu s klidem říct, že se mi líbil. ()

Tommassi3

"A takhle, děti, takhle vypadá peklo !!" ;) Pokud Pepík Abrhám mluvil o pekle filmovém, pak jistě nebyl daleko od pravdy.. Nicméně ačkoliv je tahle Pánská jízda opravdu příšerná ko(ko)t(íkov)ina dokazující nesmírné řemeslné neumětelství tvůrců, která nefunguje ani jako parodie - Jedině snad parodie na film jako takový !! - ani jako pilot nezrealizovaného - Díky Bohu !! - sitcomu, jeden tah jim přece jen vyšel, totiž obsazení jako vždy skvostného Ondry Vetchého, kterýho si tady užívám jako před lety, kdy jsem se na tuhle šmíru nechal omylem zlákat do kina.. Tak on ten Vetchého Artur přece není blbej, vždyť je ženatej, no, ne ?? ;) Takže ty dva nahoru zaokrouhlené kousky především za něj a Zuzku Kajnarovou, na kterou se vždycky moc pěkně kouká.. A mimochodem Polákův soundtrack zní přinejmenším zajímavě.. Fanánek bez Tří sester, Michal Malátný bez kluků z Chinaski..;) Navíc to srovnání s Kameňáky není na místě, Pánská jízda totiž nesklouzává k vulgarismům, ani dík konceptuelně odlišnému scénáři vlastně nepůsobí tak nuceně a okoukaně, byť ji to samozřejmě ještě nečiní lepší.. Mimochodem by mě skutečně zajímalo, jak by podobný projekt dopadl coby ryze satiricky ženský pohled na nás chlapy.. ()

Radyo

Nevím, jak se to mohlo stát, ale asi 4x jsem se během sledování této blbosti zasmál. Ne moc nahlas, samozřejmě, to bych se ztrapnil sám před sebou, jelikož tenhle film je humorný asi stejně jako vaše čerstvě zpopelněná babička. Vypočítávat všechny nelogičnosti nemá smysl, pár jich vypsal Jalu a celkově je jich tolik, že by vystačily na napsání slušně dlouhé recenze. Herecké obsazení by nebylo až tak špatné, kdyby byla hercům dána aspoň minimální možnost něco zahrát, což se nestalo. Namísto toho jsme svědky trapáctví vysokého kalibru, v němž je každá potenciálně dobrá vtipná myšlenka hned v zárodku zašlapána hluboko do země a poté ještě převálcována parním válcem plným násilného humoru "za každou cenu", jenž je místy tak infantilní, že by snad dokázal pobavit jen dětičky v jeslích. Ta jedna hvězdička je pouze za to, že i když se tvůrci (není to pro ně honosný název?) snažili seč mohli, do "kameňákovsko-poldovsko-dagmarovských" hlubin stejně nedosáhli. ()

Dale

Bývali časy, keď Česi vedeli točiť komédie (hlavne 70. roky), ktoré boli naozaj zábavné. Ale tie časy sú zrejme nenávratne preč a dnes už točia naši západní susedia len komédie, ktoré nie len že nie sú zábavné, ale sú priamo dementné (páni režiséri Troška, Soukup, Olmer...). Nemožno ale za to viniť tvorcov takýchto filmov. Oni proste len točia to, čo chcú ľudia vidieť - niečo jednoduché nad čím netreba rozmýšľať a nikomu nevadí, že je to originálne asi ako najnovšie sfilmovanie Draculu. Stačí, že niečo iskrí, vybuchuje, padá alebo niekto padá a ľudia sa váľajú od smiechu. Je to smutné konštatovanie a radšej si nechcem predstaviť, aké filmy sa budú točiť za 20 rokov, keď to takto pôjde ďalej. Inteligentný humor umrel - minimálne v českých filmoch - česť jeho pamiatke. ()

dragon94

"Teď jsem ženatej, nejsem blbej, mám zkušenosti." A takovýhle hlášek je v celém filmu nespočetně. Podle mě to nejlepší co kdy nova vyprodukovala, a také to nejlepší co můžete shlédnout v neděli odpoledne. Tenhle film jsem viděl tak 10krát... a opravdu nechápu zdejší hodnocení.. Neboť když to srovnám třeba s kameňákem... tak tenhle film si aspoň drží určitou úroveň a nespadá ani na chvíli do trapného či fekálního humoru. Samozdřejmě nelze brát jako film, ale spíše parodii na téma pánové v domácnosti. Každopádně já se u tohodle filmu směju naplno při každé scéně.... Lidi proberte se, chce to trošku fantazie a přimout fakt, že je to spíše jen série vtipů a vtípků... více než realita. A skvělé herecké výkony Dejdara a hlavně Ondřeje Vetchého.. dělají z tohodle filmu špičku české kinematografie. Když bych tento styl zábavy měl přirovnat k něčemu zahraničnímu, tak řeknu, že je to stylem podobné jako seriál Mr.Bean. Za mě 4* 85%!! Přeju si víc takovýhle filmů! "To jsem v pekle?.... Kdyby ty si byl v pekle, tak sedíš na trůně a ďábel je v nebi vole!" ()