Pánská jízda

Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

• PetrPan

Přesně takhle vypadá filmový trapas. Když bych tohle měl srovnat s Kameňákem páně Trošky, tak světe div se, Kameňák vyhrává, přestože je to debilní film "kultovního" režiséra debilních filmů. V Kameňáku jde od začátku o hovno a celý film tak představuje i pan "režisér", ale tohle se tváří jako SITUAČNÍ KOMEDIE !!!!! PROBOHA !!!! PANE KOTÍKU NEDĚKUJEME, VYPADNĚTE Z ČESKÉHO FILMU !!!!! Jeden Troška mu bohatě stačí.(21.3.2005)

• Jara.Cimrman.jr

Proti svým zvyklostem jsem silou nezdolné vůle přežil pouze půl hodiny, během které jsem musel být třikrát defibrilován, takže pokud se tato ubohost později nějakým zázrakem proměnila v mezník filmových dějin, tak se tvůrcům poníženě omlouvám. Jelikož jsem však toliko příležitostným masochistou, tak se ode mne za vážnou újmu na zdraví žádné hvězdy nedočkají.(27.4.2012)

• sinp

Dostatek zvučných jmen, kterým komedie tyká... Zapálený režisér, co srší nápady... Zdánlivě svobodný prostor pro využití veškeré fantazie... Ale nakonec to dopadlo zase strašně bídně, dnes aby si člověk bral na Kotíkův debut pomalu rukavice, jelikož nit nezůstala suchá. Ten film je popravdě až neskutečně hloupě natočený, chtějte abych bez smilování stornoval všechny výše zmíněné naděje, protože jediná šance bude je obrátit. S herců zaujme Dejdar svou neschopností a potěší snad jen neprozíravý Abrhám a Zuzana Kajnarová, která je prostě zlatíčko. Normalizačně ladící humor funguje na 20%... Lepší než 0%, ale Kotík nechtěl pod padesát. Pravdou je, že to je marná snaha, ale fiasko zase ne. A co na tom? Další se aspoň poučí...(1.4.2006)

Kdybych měla vybrat pro mě to nejnepochopitelnější hodnocení tady na CSFD, bylo by to rozhodně hodnocení Pánské jízdy. Jasně, rozhodně to není žádnej masterpiece (ani se jim být nesnaží), ale 27%? Tak to je fakt nářez. Za sebe můžu říct, že se u Pánské jízdy dobře bavím a když na ni náhodou narazím v televizi, rozhodně nepociťuji nutkání přepnout program. Viděla jsem spoustu trapnějších komedií s mnohem ubožejším humorem, který tady na CSFD mají mnohem vyšší hodnocení. No, ať už jsi místní "kritici" o tomhle filmu myslí cokoliv, já můžu s klidem říct, že se mi líbil.(14.9.2015)

Patrně budu za exota, ale mně se tahle ujetá televizní inscenace fakt líbila. Situace, kdy člověku zemře životní partner sice není komická, ale to, jak se s tím snažili vyrovnat pozůstalí už tak trochu ano. Už mi bylo divné, že jsem pár dní od pohřbu neviděla de facto žádnou pietu, smutek, zoufalství či jiné formy deprese z odchodu manželky a mámy. Taky jsem si říkala, že v dnešní době přece nemůže existovat chlap takový ňouma a neumětel, aby netušil jak zapnout mikrovlnku nebo jak nakoupit v supermarketu. Já doma taky občas prohodím, že kdybych tam nebyla, tak zbytek rodiny zhnije ve špíně, ale to, co tam Ti dva, a pak s Ondřejem tři, vyváděli, to je až příliš zveličené a nepravděpodobné. Bylo to ale podáno milou a humornou formou, s každopádně obrovskou nadsázkou a mě to pobavilo.(1.3.2015)