Pánská jízda

Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

• milka

Tak tohle už je vážně síla. Člověk by nečekal,že česká kinematografie spadne až tak hluboko. Nevím jak se do tohoto "filmu" mohli nechat překecat naši známý a spolehlivý herci(zvlášť Abrháma je mi líto). Když jsem dokoukával tento film,tak jsem si řekl,že bude Troška se svými Kameňáky vyhrávat jednoho Českého lva za druhým,jestli se budou dále v Česku točit takovéto hrůznosti. Je to smutné,ale tak to prozatím vypadá.(2.5.2005)

• codeas

Příšerný film. Nevtipné situace, žádný pěkný děj. Prostě jedním slovem charakterizováno jako "odpad". Tento film byl v kině velmi krátko, hned vyšel na DVD/VHS a dle mého názoru se rozkřiklo mezi lidmi jaká to je strašná kravina, rozhodli se tento film ještě angažovat na koproducentské TV NOVA, jako "hodně nový film" co dokážeme vyprodukovat a následně co nejdříve vypustit mezi lidi...(2.5.2005)

"Teď jsem ženatej, nejsem blbej, mám zkušenosti." A takovýhle hlášek je v celém filmu nespočetně. Podle mě to nejlepší co kdy nova vyprodukovala, a také to nejlepší co můžete shlédnout v neděli odpoledne. Tenhle film jsem viděl tak 10krát... a opravdu nechápu zdejší hodnocení.. Neboť když to srovnám třeba s kameňákem... tak tenhle film si aspoň drží určitou úroveň a nespadá ani na chvíli do trapného či fekálního humoru. Samozdřejmě nelze brát jako film, ale spíše parodii na téma pánové v domácnosti. Každopádně já se u tohodle filmu směju naplno při každé scéně.... Lidi proberte se, chce to trošku fantazie a přimout fakt, že je to spíše jen série vtipů a vtípků... více než realita. A skvělé herecké výkony Dejdara a hlavně Ondřeje Vetchého.. dělají z tohodle filmu špičku české kinematografie. Když bych tento styl zábavy měl přirovnat k něčemu zahraničnímu, tak řeknu, že je to stylem podobné jako seriál Mr.Bean. Za mě 4* 85%!! Přeju si víc takovýhle filmů! "To jsem v pekle?.... Kdyby ty si byl v pekle, tak sedíš na trůně a ďábel je v nebi vole!"(17.11.2013)

• ScreamJay

Kotík tak to je tragický!! Podivný mix Antireceptáře pro dům a zahradu, čitelné snahy o naplnění podstaty úderné grotesky s něčím, co vypadá jako ukázka z toporného německého teleshopingu, jen ten přiohřátej Horst Fuchs tomu chybí. Martin Dejdar přece není žádný filmový herec, tak proč ho u všech plešatejch pořád do filmu obsazují?? Zůstal bych u inscenací a seriálů, nebo u nějakýho moderování, protože takhle patrná recitace scénáře, no to je tedy síla. Možná, že jako ta zmíněná inscenace a co víc, spíš jako nějakej krátkometr ala Pat a Mat by to bylo i vtipný a úderný, ovšem se stopáží atakující 80 minut!! (ta 100ka to podle mě tedy opravdu nebude) je to prachobyčejný a ubíjející slepenec momentálních nápadů. Nejsem blbej, sem ženatej. Mam zkušenosti! Ale ani já nejsem blbej a ač svobodnej, tuhle zkušenost bych se napodruhé nechal ujít. Nebýt toho, že rodičům se takovýhle typ humoru zamlouvá, zachrápaly by i blechy v kožichu našeho kocoura. Umět humor dávkovat a ne jím plýtvat, nervat za každou cenu do dialogu nějakou "hlášku," vyhnula by se Pánská jízda kdejakému srovnávání s Kameňákem a jemu podobnými filmy. Martine, zkus si představit, že úderný humor je jako banány za komančů, divák si musí chvilku počkat, aby jej patřičně docenil. Takže být to ta kratičká směs skečů, dal bych i za 3 hvězdičky ovšem v tomto podání je to 80% odpad. [1/10](2.5.2005)

• Oskar

Byl jsem připraven na to, že Dejdar bude jistě trochu přehrávat, že debutující režisér sem tam někde ujede a že neuvidím o nic komplikovanější příběh, než je libovolná epizoda A je to! Ale taky jsem čekal, že když někomu stálo za to obejít stovky firem a škemrat o sponzorský příspěvek, má v ruce scénář, který by byla škoda nenatočit. Tři věštby se naplnily, čtvrtá vůbec ne. Titulkový rozjezd je slibný, ale když jsem potřetí během dvaceti minut slyšel repliku "Poradíme si, jsme přece chlapi", začalo mi cukat oko. No a druhá polovina už opravdu vaří z vody a film má co dělat, aby se jakžtakž dokodrcal ke konci. Podtrženo, sečteno: zasmál jsem se jednou (hezky vygradovaný gag se zvonícím Abrhámem), uchechtnul dvakrát (Abrhám s píšťalkou), chvílemi se usmíval (Josef Abrhám) a zbytek pronudil (většina scén bez Abrháma). 40 %(4.7.2005)