Pánská jízda

Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

Příjemná komedie, sice ne zrovna pro kina, ale zábavný a pohodový český film jednou v kině může divákům jen prospět. Sice se jedná spíše o film pro ženy, ty jistě více pochopí neschopnost můžů v domácnosti, ale i chlap si tu najde své. Dejdar hraje celkem sympatického chlápka, jen by mě zajímalo, zda tolik skutečně přibral nebo měl břicho vycpané. Škuléty hraje syna magora a Ondřej Vetchý hraje takového českého Mrs. Beana, chlapa, který zničí, na co přijde, ale srdce má veliké a přístupné pro každého. Abrhám si odehrál part moudrého dědečka, který ovšem neví, že časté pískání do píšťalky může přinést velké nebezpečí. Výborná je hudba, ta dává filmu šťávu. Není tu naštěstí žádný flashbeck, ale celkem unavující je časté melancholické vykládání si taťky Dejdara se svou zemřelou manželkou. Je to po dlouhé době pořádná česká komedie a já jsem se v kině velmi bavil.(29.6.2004)

• Elyssea

Ehm, když jsem dala Románu pro ženy hvězdičku, nebo já nevím co, tohle je oproti tomu odpad odpadů. Ale nebudu porovnávat. Vetchého snesu pouze a jenom ve S čerty nejsou žerty a jak jsem si k němu vypěstovala tu averzi nevím. Martin Dejdar mi leze na nervy ve své roli usouženého otce. Oba + syn mají tak dementní nápady, jaké by doufejme normální chlap nevymyslel. Pro mě se tu sešla celá skvadra mých neoblíbených herců.(29.9.2007)

• anais

Komedie natočená se skutečně šlechetnými úmyslynatočit na našem území vtipnou, inteligentní podívanou. Bohužel se to celé vymklo tvůrcům z rukou Hned zpočátku mě tahali za uši přihlouplé promluvy hrdinů, typu: „Maminka nám umřela tak co si dáme k večeři?“ Po chvíli jsem se nestačil divit celému pojetí snímku... Jak může normální člověk přistoupit na fakt, že si hlavní hrdina, pan Brožek nedokáže otevřít plechovku, nedokáže si koupit ani chleba, v supermarketu zabloudí Sneslo by se to v grotesce. Tvůrci Pánské jízdy se však snaží apelovat (alespoň tak se mi to zdálo) na běžného člověka, který podobné situace zažívá dnes a denně (asi). Snaží se mu co nejvíce přiblížit. Brožek je inženýr, chodící každý den do práce, vydělávající Z toho usuzuji, že musel vystudovat vysokou školu, že musel projevit alespoň špetku inteligence. Ale po ní jako by se slehla zem. Je škoda, že tak nadějný film dopadl tak bídně. Jsou tu skvělí herci, je vidět, že práci si dali tvůrci i s hudbou a s výtvarným pojetím interiérů (které vypadají jak z nějaké reklamyale budiž)Chyba je však už v samotném základu, v pojetí celé výchozí situace. Stačilo by přidat „sitcomový“ smích a nasekat celý film na pár kratších epizod, a snad by to bylo snesitelnějšívtipné ale ne.(6.5.2005)

• sheilla

Tak tohle je filmovy trapas. Sice ma film hvezdne herecke obsazeni, nechapu ucinkovani pana Abrhama, ale to opravdu nezachranilo fakt, ze mi to prislo jako trapne pokracovani sitcomu o novacke rodine Novakovych. Totalne nevtipne sceny, ktere se omylaji snad v kazdem filmu, kde zustanou chlapi bez zeny. Interier byl naprosto nerealisticky. I v divadle zvladnou lepsi kulisy nez bylo tohle. Celkove nechapu, jak tohle nekdo mohl natocit a uz vubec nechapu, jak na to mohl sehnat penize.(9.3.2005)

• Psema

Tohle že je film? Tak to asi maestro Kotík spadl z Marsu nebo fakt nevím. Málokdy mám pocit, že se chci při sledování filmu zabít, abych ukončil to trápení. Kotíkovi se to však málem daří. Plamenomet v ledničce? Ha ha. Hrozně vtipný. Asi si půjdu přečíst nekrology, tam je taky pár slušných fórů. Tenhle fil... teda vlastně televizní shit je urážkou diváka. A ani jako televizní inscenace by neobstála. Fakt děs běs, před kterým by měli všichni utéct. A novácké produkci bych jedno vzkázal: "Jste vážně padlí na hlavu? Už se vzpamatujte a přestaňte to podporovat." Tak jsem si ulevil a popojedem, pokud možno k filmům.(25.10.2006)