Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (375)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Ano, sračka to celkem byla, ale že by zase musela být v černých číslech? To jsem tedy viděl hodně horších (především českých) filmů, které by si to zasloužily spíš. Ač to byla samozřejmě parafráze na S tebou mě baví svět, tak jsem se docela bavil a rychle to uteklo, aniž bych nějak výrazněji trpěl. 50% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Jedna z mnoha chyb ve filmu - Na konci filmu když Martin Dejdar přebaluje a maže miminko leží z pohledu z boku do klubíčka na boku a vůbec se nehýbe jako by dřímalo ovšem když je pohled odjinud leží dítě natáhnuté na zádech a hýbe ručičkama i nožičkama, když je záběr zase z boku je nehybné v klubíčku....... ()

Reklama

Bauer odpad!

všechny recenze uživatele

No nazdar! Jít na tuto ubohou komedii do kina, tak bych asi vyšel z kinosálu a brečel bych z několika důvodů. Jednak že jsem na to vůbec šel. Litoval bych peněz, co jsem za to vyhodil a zamyslel bych se nad sebou, proč jsem ty peníze dal za takovou zhovadilost, protože kdybych těch 150 Kč radši poslal dětem do Afriky, tak by se pomněli víc, než-li já u 75-ti minutového snímku, který je o otcovy a synovy, jejichž (očividně) jediná žena (pro ně dva zcela jistě) v jejich životě zemřela a tak se o sebe musí postarat. Nápad by tam sice byl, ale jinak je to debilita na entou. Komedie?! Achjo! A tomuhle jsem se měl vážně smát, alespoň jedné scéně kdybych se třeba zasmál. Ale ne! Všechno je tak trapné, až to bolí a je mi líto Josefa Abrháma, že kvalitní herec musí hrát v takovéto břečce. Ostatní herci mi byli celkem ukradeni. A rušivý element byl Vladimír Škultéty. Kde ho vyhrabali? V nějakém panoptiku nejspíš. Trapný a ještě nesympatický. Stupidita všech stupidit!!! ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Dostatek zvučných jmen, kterým komedie tyká... Zapálený režisér, co srší nápady... Zdánlivě svobodný prostor pro využití veškeré fantazie... Ale nakonec to dopadlo zase strašně bídně, dnes aby si člověk bral na Kotíkův debut pomalu rukavice, jelikož nit nezůstala suchá. Ten film je popravdě až neskutečně hloupě natočený, chtějte abych bez smilování stornoval všechny výše zmíněné naděje, protože jediná šance bude je obrátit. S herců zaujme Dejdar svou neschopností a potěší snad jen neprozíravý Abrhám a Zuzana Kajnarová, která je prostě zlatíčko. Normalizačně ladící humor funguje na 20%... Lepší než 0%, ale Kotík nechtěl pod padesát. Pravdou je, že to je marná snaha, ale fiasko zase ne. A co na tom? Další se aspoň poučí... ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Na první pohled jde jistě o trapárnu, ale když se člověk trochu hlouběji zamyslí a semtam něco odpustí, ne až tak velikou jako třeba Troškovy trapárny nebo filmy Soukupa v poslední době či některé "pecky" cizí produkce. Pokusy čerstvě ovdovělého otce a osiřelého syna se vypořádat s normálními pracemi v domácnosti jsou sice dovedené až do absurdity (a někdy i absurdity tuplované), nespadnou však k vulgárnímu humoru a pobaví (nebo minimálně vytvoří na tváři divákově vlčího šklebu). Slyšel jsem, že je to blbost, pak jsem to i četl a možná právě proto jsem od toho filmu očekával jen další Kameňák, ale ne. Vtipy jsou sice jemně křečovité, ale mnohdy mi přišly i notně parodické a satirické a (v přihlédnutí k ostatním komentářům to je svatokrádežné prohlášení) i směšné. Možná si říkáte, co by to mohlo parodovat? Co třeba vůbec celkově žánr rodinné komedie o ztrátě partnera? A když se na ten film člověk dívá jako na parodii, když neočekává žádný jemný humor nebo grácii, myslím, že bude spokojen. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama