poster

Pánská jízda

 • Slovensko

  Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

 • Gemini
  *

  Jako seriál skečů, dejme tomu tak dvouminutových, na téma "Tak Takhle Teda Ne, Pánové!" by to asi mělo něco do sebe. Jako reklama na koncern IKEA nebo kampaň feministických (pardon, genderově nekonformních) hnutí by to mělo dost co nabídnout. Ale takhle, s jakýmsi náznakem čehosi co by mohl být příběh a jinak s naprosto, nejen na půdu, ale až pod krovy dementním scénářem, je to jako film nepoužitelné. Jestli existuje muž tak neschopný jako pánové Dejdar nebo Vetchý nebo přímo úchylný jako pan Abrhám, tak teda potěš klobás že nikoho podobného neznám. Dámské osazenstvo je alespoň svým vzhledem jakýmsi přínosem. Jinak je to děs a běs větší než Sex Pistols pod parou. Musím dát 20%, protože perverzní zábava se tu bohužel ani v náznaku nekonala...(5.6.2005)

 • Tommassi3
  **

  "A takhle, děti, takhle vypadá peklo !!" ;) Pokud Pepík Abrhám mluvil o pekle filmovém, pak jistě nebyl daleko od pravdy.. Nicméně ačkoliv je tahle Pánská jízda opravdu příšerná ko(ko)t(íkov)ina dokazující nesmírné řemeslné neumětelství tvůrců, která nefunguje ani jako parodie - Jedině snad parodie na film jako takový !! - ani jako pilot nezrealizovaného - Díky Bohu !! - sitcomu, jeden tah jim přece jen vyšel, totiž obsazení jako vždy skvostného Ondry Vetchého, kterýho si tady užívám jako před lety, kdy jsem se na tuhle šmíru nechal omylem zlákat do kina.. Tak on ten Vetchého Artur přece není blbej, vždyť je ženatej, no, ne ?? ;) Takže ty dva nahoru zaokrouhlené kousky především za něj a Zuzku Kajnarovou, na kterou se vždycky moc pěkně kouká.. A mimochodem Polákův soundtrack zní přinejmenším zajímavě.. Fanánek bez Tří sester, Michal Malátný bez kluků z Chinaski..;) Navíc to srovnání s Kameňáky není na místě, Pánská jízda totiž nesklouzává k vulgarismům, ani dík konceptuelně odlišnému scénáři vlastně nepůsobí tak nuceně a okoukaně, byť ji to samozřejmě ještě nečiní lepší.. Mimochodem by mě skutečně zajímalo, jak by podobný projekt dopadl coby ryze satiricky ženský pohled na nás chlapy..(2.3.2015)

 • Master19
  **

  Připadá mi to jako natočené podle příručky "Jak natočit srandovní film", ale bez jakékoliv invence a hlubší propracovanosti. Sitkomové gagy typu: v jednom záběru "to" úplně zkazit, a v následůjícím záběru "to" dokonale umět (za "to" lze dosadit cokoliv, např. praní...), nebo rozlámání a upadnutí všeho co může upadnout v jednom okamžiku, jsou sice účinné, ale je-li film složen jen z nich, není to přeci jen ono. Herci byli ale překvapivě dobří, hlavně z Martina Dejdara mám velmi dobrý pocit. Nechci Pánskou jízdu úplně zatratit, a dát tím Martinu Kotíkovi ještě jednu šanci. Odpad! to totiž není...(17.3.2005)

 • Dale
  *

  Bývali časy, keď Česi vedeli točiť komédie (hlavne 70. roky), ktoré boli naozaj zábavné. Ale tie časy sú zrejme nenávratne preč a dnes už točia naši západní susedia len komédie, ktoré nie len že nie sú zábavné, ale sú priamo dementné (páni režiséri Troška, Soukup, Olmer...). Nemožno ale za to viniť tvorcov takýchto filmov. Oni proste len točia to, čo chcú ľudia vidieť - niečo jednoduché nad čím netreba rozmýšľať a nikomu nevadí, že je to originálne asi ako najnovšie sfilmovanie Draculu. Stačí, že niečo iskrí, vybuchuje, padá alebo niekto padá a ľudia sa váľajú od smiechu. Je to smutné konštatovanie a radšej si nechcem predstaviť, aké filmy sa budú točiť za 20 rokov, keď to takto pôjde ďalej. Inteligentný humor umrel - minimálne v českých filmoch - česť jeho pamiatke.(7.6.2006)

 • ScreamJay
  odpad!

  Kotík tak to je tragický!! Podivný mix Antireceptáře pro dům a zahradu, čitelné snahy o naplnění podstaty úderné grotesky s něčím, co vypadá jako ukázka z toporného německého teleshopingu, jen ten přiohřátej Horst Fuchs tomu chybí. Martin Dejdar přece není žádný filmový herec, tak proč ho u všech plešatejch pořád do filmu obsazují?? Zůstal bych u inscenací a seriálů, nebo u nějakýho moderování, protože takhle patrná recitace scénáře, no to je tedy síla. Možná, že jako ta zmíněná inscenace a co víc, spíš jako nějakej krátkometr ala Pat a Mat by to bylo i vtipný a úderný, ovšem se stopáží atakující 80 minut!! (ta 100ka to podle mě tedy opravdu nebude) je to prachobyčejný a ubíjející slepenec momentálních nápadů. Nejsem blbej, sem ženatej. Mam zkušenosti! Ale ani já nejsem blbej a ač svobodnej, tuhle zkušenost bych se napodruhé nechal ujít. Nebýt toho, že rodičům se takovýhle typ humoru zamlouvá, zachrápaly by i blechy v kožichu našeho kocoura. Umět humor dávkovat a ne jím plýtvat, nervat za každou cenu do dialogu nějakou "hlášku," vyhnula by se Pánská jízda kdejakému srovnávání s Kameňákem a jemu podobnými filmy. Martine, zkus si představit, že úderný humor je jako banány za komančů, divák si musí chvilku počkat, aby jej patřičně docenil. Takže být to ta kratičká směs skečů, dal bych i za 3 hvězdičky ovšem v tomto podání je to 80% odpad. [1/10](2.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace