Pánská jízda

Pánská jízda

Komedie

Česko, 2004, 75 min

• Terter

Když jsem poprvé v televizi uviděl upoutávku na "nov(áck)ou českou komedii", myslel jsem, že jde o další z řady televizně-studiových filmů s papundeklovými kulisami a několika známými tvářemi. Jaké bylo mé zděšení, když mi bylo sděleno, že tenhle počin je určen pro stříbrné plátno. No, myslím, že postačí sdělení, že vizuální stránka tohoto filmu zcela odpovídá jeho kvalitám. Slepenec rádoby-vtipných scének o kutilství a vedení domácnosti rozhodně nepobaví a některé muže, jenž žijí sami a sami také vedou domácnost, to může i urazit. Ti snad vědí, kde mají otvírák (a pokud ne, jsou schopni si koupit nový), v obchodě najdou regál s pečivem, dokážou si vyprat a vědí, že vrtačkou ledničku neopraví.(17.6.2005)

• bouchy

Dost dobře nechápu, jak se Dejdar s Vetchým, oba skvělí a moji oblíbení herci, mohli upsat k sračce tohohle kalibru. I když je pravda, že možná netušili, jak AŽ MOC špatné to nakonec bude - z námětu se totiž dalo vytěžit daleko víc - osobně bych si tedy dokázal představit mnohem lepší fraškovitou komedii o dvou chlapech v chalupě, co se začínají stavět na vlastní nohy za pomoci živelné pohromy v podobě z domu vykopnutého strýce. Jenže to by asi chtělo refrešovat scénáristy, režiséra... možná celý tým, co má v tomhle prsty.(7.7.2009)

• Musak

Tak kdyz sem videl ukázky a zjistil sem ze tam hraje V. Škultéty, tak sem se na film docela tesil, ale to co z toho nakonec vzniklo je desnej průser. Film nema s komedií moc spolecnyho, spis je to nekolik dementních scén nalepených na sebe....jestli slo o to prekonat demenci kameňáku, tak potom se asi zadařilo!!(27.1.2005)

• Terva

Jedna z mnoha chyb ve filmu - Na konci filmu když Martin Dejdar přebaluje a maže miminko leží z pohledu z boku do klubíčka na boku a vůbec se nehýbe jako by dřímalo ovšem když je pohled odjinud leží dítě natáhnuté na zádech a hýbe ručičkama i nožičkama, když je záběr zase z boku je nehybné v klubíčku.......(7.6.2011)

• honajz

Být to televizní film, být to kratší o dvacet minut (ale to by nebyl celovečerák, že jo?), tak jsem velmi potěšen, protože některé vtipy jsou skvělé a postava v podání Abrháma dokonalá. Některé hlášky by se daly tesat. Ale takhle... je to rozplizlé, pro televizi určené cosi, co by klidně mohlo být pilotem k seriálu, takže tomu chybí poněkud targeting, a koneckonců i feeling.(8.5.2014)