Reklama

Reklama

Svatý Ralph

Trailer

Obsahy(1)

Kanadská komedie se odehrává roku 1954 a vypráví o čtrnáctiletém Ralphovi Walkerovi (Adam Butcher), jehož otec zemřel a matka je těžce nemocná. Ralph se upne k myšlence, že kdyby vyhrál Bostonský maratón, mohl by mámu zachránit.. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

kamigava 

všechny recenze uživatele

Sám hodně běhám, mám za sebou dva maratony a vím, jaká je to dřina. Svatý Raplh mi je velmi blízkým filmem a dodal mi opět velkou dávku motivace do běhání. Film tak předčil mé očekávání. Emotivní příběh s umírající matkou je smutný a o to víc si vážím své mamky. Jediné, co se mi moc nezamlouvalo, byl náboženský podtext, který filmu sice dával nějakou zápletku, ale já v žádného boha nevěřím. Věřím v přírodní zákony, vědu a pochybování (jak by asi řekl OSHO) Jsem si ale jistý tím, že vítězství čtrnáctiletého kluka v Bostonském maratonu musí být opravdu zázrak, protože je známo, že tak mladí kluci trénují spíše kratší a rychlejší distance, dokud na to mají ještě mladé nohy. S rostoucím věkem se pak prodlužuje vzdálenost (i když já svůj první maraton běžel v 19 letech a to běhám vesměs všechny distance). Na maraton to chce mít už řadu zkušeností a pro vítězství je potřeba silná vůle, disciplína, trpělivost a vhodná taktika. Mladí a neznalí běžci mají tendenci přepálit začátek a pak jim rychle dojdou síly a přijde krize - viz Ralphův první závod na 10 mil. Jako komedii bych film rozhodně neoznačil. Sem tam jsou vážné situace vtipně odlehčeny, ale to nijak neubírá na jejich vážnosti. SPOILER Chudák Ralph, tak moc jsem si přál, aby ten maraton vyhrál. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Osud sa s Ralphom nemaznal. Zostáva mu len viera v zázrak a nezostane iba pri viere, aj keď sa má vzoprieť autoritám, ktoré majú často viery menej ako on. Krásny film, ktorý by nemusel byť po chuti tým, čo v zázraky neveria, ale aj ja som si v ňom našiel to svoje. Hudba nehrá vo filme až tak dôležitú úlohu, ale Cohenovo Hallelujah sa nikdy nehodilo viac ako pri bostonskom maratóne a to som sa už takmer piatim hviezdam neubránil. –––– Jsme boží služebníci. Honba za zázrakem je klam. –––– Bookmejkři mu však dávají jen nejmenší naději. Kecaj! Vždyť on má obrovskou naději! ()

Reklama

eLeR 

všechny recenze uživatele

Odľahčené spracovanie vlastne môže za to, že toho citového vydierania tam nebolo až toľko, koľko človek očakáva, vzhľadom k ošemetnej téme, ktorú film rieši. Ono vlastne ani nešlo o výhru v tom maratóne, ako o to, aby sa mama zobudila ... a hlavne o Ralpha a jeho problémy. Šak aj ja som sa za neho pomodlila ... si nemyslite. Adam Butcher ma zaujal už v Dog Pound. 3,5* ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Bol som príjemne prekvapený s akou ľahkosťou bola táto už dramaticky ošumelá téma podaná divákovi. Herec v hlavnej úlohe odviedol kus dobrej práce a tiež sa mi páčilo akým spôsobom bol vyskladaný príbeh toho chalana. Takmer bez klišé a pátosu, teda až na samotný záver, ale to rád prepáčim. Na druhú stranu je na škodu, že snímok neišiel do väčšej dramatickej hĺbky jednotlivých postáv. Nemyslím tým len hlavnú, i pár vedľajších sa zdalo zaujímavých. Aj napriek tomu však spokojnosť, čakal som to horšie. Lepší priemer. 65/100 ()

rekkky 

všechny recenze uživatele

V lecčem rozporuplný snímek, ale na hlavní myšlenku se nabaluje dostatek vedlejších mini příběhů, což je jeho hlavní plus. Rozhodně se jedná o kvalitní drama, ve kterém lze spatřit nejen obyčejné strasti čtrnáctiletého chlapce, ale zároveň poukazuje na podstatné souvislosti institucionalizovaného prostředí, přičemž rodinné záležitosti také hrají svou nezastupitelnou roli. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama