Film Ježíš producenta Johna Heymana je nejpřekládanějším filmem v historii kinematografie. Film byl doposud nadabován do více než 1000 jazyků.

Kdo je vlastně Ježíš? John Heyman strávil devět let vytvářením prostředí Palestiny prvního století, aby mohl natočit film o jedinečném životě Krista, který zásadně ovlivnil celou lidskou historii. Toto dílo, natočené podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu, je realistické a historicky věrné. Filmovalo se přímo v Izraeli, na místech popsaných v Bibli. 45 herců a více než 5000 komparzistů bylo vybráno z oblasti Středního Východu. Týmy specialistů velmi důkladně studovaly dobové oblečení, architekturu, zvyky a jídla. (ing.man)

Han22

Pokud to počítám, tak tohle je pátá verze stejného příběhu, který jsem viděl. Dva sandálové velkofilmy, jeden muzikál a Gibsonův drasťák. Ze všech verzí mě tenhle film přišel nejúmornější. On to totiž není ani film, ale hraný dokument s doprovodným voiceoverem. Laciná výprava, kostýmy, příšerné "triky" jak z televizní pohádky, zoufalí neherci deklamující slovo od slova biblické texty, ani náznak trošku životných postav. Navíc se film zaměřuje spíše na Ježíšovo učení a to formou až nátlakové křesťanské propagandy včetně odporného náborového dovětku (zahoď všechny pozemské statky, snažení, přijmi Ježíše jinak tě čeká zatracení). Jen pro křesťany, z filmového hlediska zoufalé. Jako ateista bych bral nějaký demýtizační film "jak to mohlo být doopravdy". ()

inachisio

Rozhoduju se mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami. Spousta věcí ve filmu chyběla, začátek byl trochu kýčovitý. Ale vím, jaký musel být film v době svého vzniku. I na mě po tolika letech působila konečná slova. A jak potom na křesťany i nekřesťany před více než čtyřiceti lety? Přestože se zde našla spousta chyb, na film se koukalo hezky. A já stále musím myslet na tu jeho obrovskou historii, takže dám čtyři hvězdy. ()

SkyCaptain

Jako věřící hodnotím tento film jako povedený, herecké výkony jsou sice často křečovité, ale hlavní představitel hraje Ježíše velmi dobře a díky věrnému přepisu z Lukášova evangelia, povedenému českému dabingu a skvělé hudbě se jedná o jedinečný zážitek. ()

brumbrum

Film je hodnotny najma tym, ze sa drzi Lukasovho evanjelia. Cize ziadne pribehy pre akcie-chtivych, kde Jezisko akoze kriesi mrtve vtaciky a dychnutim na pupavu ju rozkvitne. Je to v podstate sfilmovane evanjelium; otvorte si Lukasa a citajte spolu s filmom :-). Kedze je film urceny prave na to, aby priblizil Jezisa, je tato volba vyborna - aj ked komplet nanic tym, co ich zatial nenapadlo cokolvek hladat v Biblii. Herecky/hudobne/a inak je to dost slabe, mohli vynechat tu pateticku hudbicku a ukazat, ze Jezis nebol ziaden romanticky cucak. No ale to je vecou rezie a preto, hoci je to dokument, strham jednu *. ()

kacaabba

Která postava by mohla být větším příkladem? Kdo kdy byl takový? Který film změnil již miliónům lidí jejich život? K dobrému? S kterým z filmových hrdinů se můžeš setkat i dnes? To vše splňuje jen jeden - Ježíš. Zfilmováno podle Bible - tzv. Evangelia podle Lukáše. ()

Ihuj

Na dnešní poměry je to málo jímavé, zejména v porovnání se seriálem The Bible (2013). Prostě tomu nějak chybí koule, jako by snad Bůh by suchar. Skvělý příběh s poselstvím, přitom jsem se po většinu filmu nudil. ()

ing.man

Těžko hodnotit film, jehož umělecké ambice jsou minimální. Jedná se spíše o doslovně zfilmované Lukášovo evangelium z Nového zákona. 5* dávám za to, že já jsem uvěřil. (I když ne díky tomuto filmu). Jsem blázen? Ne, jsem šťastný. Film je dostupný on-line. ()

xav odpad!

Naprosto tragicke zpracovani filmu s biblickou tematikou. Verici fanatici by si mohli zmenit hodnoceni maximalne tak na 3/5. Nejvtipnejsi je prekvapive rychly spad filmu, i kdyz myslim ze se tim bavit nikdo nemel. -:)) ()

Marat

Bohužel, ač vlastním originál film, tak chyby v titulcích mě dokáží rozhodit. Sice jsem nebyl v pravopisu třída, ale když někdo je placen za titulky, tak musí být bezchybné. Druhá věc, to mi na filmu vadila, že byl pojatý až moc církevně, taky církev tento film prodává. Příjde mi, že film je udělaný, aby získal další věřící lid, čili z filmového hlediska film je průměrný. A taky, každý ví, že Ježíš dle bible dostal trnovou korunu, a že byl probodnut v pase. Kde je alespoň náznak o těchto věcech ve filmu? A distributor (Církev) filmu tvrdí, že film je historicky nejpřesnější ze všech Biblických filmů, které byly natočeny. Pro tyto faktory hodnotím průměrem ()

svetylko

Vysoký počet hvězd dávám za věrnost obsahu předlohy. Film o Ježíši, který řekl: "Kdo vidí mě, vidí Otce" člověku poodhaluje Boží povahu. A Ježíš, který chodil po zemi, byl soucitný, laskavý, uzdravoval a učil lásce a odpuštění - což je ve filmu věrně zachyceno. Mnoho lidí dnes říká, že náboženství jsou zdrojem zla ve světě a neměla by se tolerovat. Zajímavé je, že Ježíš neměl ani pro tehdejší náboženské představitele slova chvály. "Běda vám, zákoníci, odevzdáváte desátky z kopru a máty a kmínu a zapomínáte na to, co je v zákoně nejdůležitější: právo, milosrdenství a věrnost. Pokrytci: očišťujete se zvenku, ale uvnitř jste plní hrabivosti a nečistot.Před lidmi se zdáte spravedliví, uvnitř jste samé pokrytectví a nepravost." Veškerá náboženská okázalost neznamenala jen pouhé nic, znamenala problém! A oni ve své samolibosti čekali uznání, zatímco Ježíš byl hanebně označený jako "přítel hříšníků", těch nejopovrženějších. Z poselství jsem přijala odpuštění i já. A není to : Ahááá, a tedˇ si vy věřící děláte, co chcete, že jo, vždytˇuž vám stejně odpustil, - to je tak vyčůraný !!! Ne. Jsem si vědoma toho, jak vysokou zaplatil cenu. A žiju, protože jsem dostala šanci. Už zachráněná jsem. ()

SuzieS

Je pravda, ze zhruba v polovine jsem myslela, ze se nedokoukam, ale pak "krize" zase ustoupila. Velmi verne znazorneni z bible, plus na tu dobu opravdu skvele kulisy a kostymy. Verim, ze mnozi to berou jako propagandisticke pojeti, ale podle mne za to z velke casti muze dabing a z velke casti snaha oslavit vse, co se tehdy podle Bible udalo, ktera druhe osobe muze prijit dost zvlastne, protoze toto vnimame kazdy jinak. A ze chybi drama, gradace nebo kritika? Scenar byl velmi jasne dany (asi 60 strankove evangelium z Bible), pro me to poslouzilo castecne jako dokument a castecne jako obrazova bible. Naopak jsem rada, ze si tvurci odpustili nejake prepisovani a modernizovani, "aby to neverici pochopil". Prave proto si myslim, ze nejde o agitku. Protoze to ani tak neni mysleno, jinak by bylo dilo podbizivejsi, dramatictejsi, dialogy by byly jednodussi,. Toto se zde nedeje. A je to tak dobre, ze v cele palete ruznich zpracovani existuje i takovato verze. .Pravda, reziser mohl trochu vic dbat na lepsi herecke vykony, ale mozna je lepsi, ze to neni nejak prehnane prehravane ci hystericke, jak jsou jinak americani schopni.. ()

bernau84

uf uf těžkopádné a naprosto hnusné!!! je super že když si koupíte mikrovlnku tak vám přibalí tento skvost na VHS.... nikdy sem neměl rád filmy s biblickou tématikou jednoduše proto že všichni jsou nemastní neslaní... když hluboce věřící točí film o ježíšovi tak je ale jasné že to odvaz fakt nebude... ()