Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdysi slibný spisovatel John Hayson se nyní potácí na hranici zapomenutí. Osobní tragédie u něho vyvolala naprostou ztrátu zájmu o svět i o psaní, jeho život je vlastně jen vegetativní živoření a nezdá se, že by se do budoucna mohlo něco změnit. Uprostřed existenciálního marasmu se navíc setkává se třemi bývalými spolužáky ze střední školy, s nimiž přicházejí i stíny minulosti. Tváří v tvář životní lásce se John ze všech sil pokouší odolat nepřízni osudu, napravit bývalé chyby a vrátit svůj život zpět do klidných kolejí. Brzy ale pochopí, že na to, co bývalo, je lepší navždy zapomenout. Jenže je příliš pozdě. Už je totiž ovinutý pavučinou lží, vášně a zabíjení. A v zádech má policii, jež ho podezřívá ze spáchání nelidského zločinu. Napínavý švédský thriller natočil v roce 2004 režisér Jack Ersgard. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Thrillery často usilují o kruté twisty - z kamarádů hlavního hrdiny se stávají intrikáni, jež jej vmanipulovali do velesvízelné situace, leckdy se ukáže, že nevinná oběť je zrůda nejvyššího kalibru a tak všelijak podobně. Mnozí autoři se domnívají, že dva intrikáni udělají film dvakrát zajímavějším a napínavějším a tři dokonce třikrát! Možná by ale bylo lépe promyslet jednání toho prvního, než přidáme druhého, nedej bože třetího. +++++ SPOILERY. Jeden intrikán tak má pro svou bezpečnost dokumenty, ale vlastně právě ty jeho život ohrožují. Další manipuluje do vraždy někoho jiného, aby nemusel zabíjet sám, přičemž chce, aby byl onen člověk chycen. Ale zároveň tento pejsek je jeho známý, takže si ho s ním každý spojí. Tudíž ho musí zabít, ale... Další si najme vrahouna, páč je děsně bohat, ale pak se vystavuje nebezpečí neochotou platit (protože je to drsnější, když vrahouna sejme, jojo). Intrikán polda zabíjí neznalého a střílí na kolegu, ač by pro něj výhodnější se vylhat. Samozřejmě se to dá všechno okecat chybováním, ale... Ať tak či tak, děj je poněkud překombinovaný. KONEC SPOILERŮ. +++++ Jak v dění, tak v jeho vyprávění - stupňovat drsnost tvrdou rockovou hudbou. Thriller občas zapomíná, že chce být především thrillerem a s neakčním hrdinou nevhodně zakčňuje. Kamera agresivně zoomuje i rychle trhaně jezdí, v osmé minutě jak nějaké zvíře z hororu větří hrdinu, jindy odjíždí k záběrům na celý New York, který ovšem žádnou zvláštní roli v dění nehraje. Hrdinové vedou drsně existenciální řeči, ale film se zakoktává. Nakonec definitivně dojíždí na snahu být cool. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Najprv som od DVD Edice nic dobre neocakaval a cele sa s toho vyklbilo pozeratelne dielko, ktore ma nenudilo a s chuti som si to dopozeral do konca bez zbytocneho frflania, ze zas sa mi do pazurov dostal dalsi brak bez stipky uputania mojich oci. Bolo to pekne rozpitvane, co sa to vlastne udialo v tomto filme. Svedsky sposob krimi thrileru mozem a som rad, ze som ho neobisiel oblukom a skukol to:) ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je dost velký překvapení-Dvd edice snad doteď vydala dva slušný filmy,a tohle je další,na kterej se dá v pohodě koukat.Když si vzpomenu na den předtim shlídnutý Memento,tenhle film bez větších ambicí jednoznačně vítězí.Solidní tempo,napětí,dobrá originální zápletka,ale hlavně všechny scény do sebe zapadaj,aniž by si na to člověk musel brát brašnu s nářadím.60%. ()

dormouse 

všechny recenze uživatele

Thriller s docela neotřelým a nepředvídatelným scénářem, se spoustou krve a spoustou mrtvol, což bych i v zásadě tolerovala, ale přestože upřednostňuji evropskou tvorbu před Hollywoodem, v tomto případě mi postavy připadaly nějak ploché. Vzhledem k tomu, že většina z nich během filmu změní charakter, působí poněkud nepřesvědčivě. Dá se na film koukat, ale druhý den si stěží vzpomenete, o co v něm šlo a podruhé se k němu nevrátíte. Ale na druhou stranu znám spoustu horších detektivek, což ale není, bohužel, velká chvála pro Rancid. ()

BuddyO 

všechny recenze uživatele

Ale no tak... Takhle to dopadne, když Švédi koketují s USA. :) Zpočátku slibně vypadající a napínavé krimi drama se postupem času začne ztrácet samo v sobě tím nejhorším možným způsobem. Překombinovaný děj ale není jedinou slabinou filmu. Další slabinou jsou akční scény, které byly nedotažené a často dosti nereálné. Film Rancid vás vyloženě neurazí avšak podruhé se k němu hrnout nebudete. Ať už tedy Americká režie, nebo švédská, všem musíme měřit stejným metrem a proto hodnotím pouze lepšími 2* - 45%. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama