poster

Rok Draka

 • USA

  Year of the Dragon

 • Slovensko

  Rok draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kosta73
  *****

  Film ozdobil svým výkonem můj velký oblíbenec Mickey Rourke. Jeho zaťatý policejní kapitán jdoucí za svým cílem doslova přes mrtvoly ve mě vzbuzoval střídavě obdiv i odpor a Rourke ho dokázal vybavit notnou dávkou uvěřitelnosti. Rozvláčný styl vyprávění mně osobně k tomuto dílku velmi sedí a když k tomu připočteme výborné řemeslné zpracování filmu a několik vskutku nezapomenutelných scén, tak jediným mínusem je dle mého názoru zcela zbytečný závěr. To je ale pouze malá skvrnka na jinak parádním filmovém zážitku.(12.11.2007)

 • ZkuKol
  ***

  Zajímavý příběh, skvělý herecký výkon od Rourkea (možná lepší než v Angel Heart), krásná vizuální stránka, ale... Více než stokrát opakované vyprávěcí postupy, velmi rozdílné tempo toku děje (což má za vinu, že se tu a tam kouknete jak dlouho to bude ještě trvat a tu a tam film skvěle odsípá) a ten konec, ten potřebuje buď vysvětlení nebo lobotomii pro diváka! Cimino prostě je jen a pouze vyhásínající režisér, který se "dopustil" jediného úspěchu na začátku kariéry.(21.4.2008)

 • Figusek
  ****

  Rourke výtečně!!! Mickey, proč proboha jsi se nedržel těchto žánrů, proč jsi netočil více takovýchto kriminálních thrillerů? Škoda přeškoda. Nikdy by z tebe nemusela být vykalená, vyboxovaná a vysmažená troska, která přispěla tomu, jak dnes vypadáš. Je z tebe plastová figurína. Rok Draka mě v první polovině rozčiloval pomalejším tempem, které hodně naznačovalo, že když si někdo zahrává s čínskou mafií, tak druhá půlka filmu musí být zákonitě suprovej masakr... Přesně tak se stalo. Velký zvířata začali pomalu vymírat, kolegové Stanleyho taktéž. Zašlo to tak daleko, že se vraždili i členové rodin. Prostě taková kmotrovina až to bolí. Druhá část Year of the dragon mě připravila báječný požitek a přinesla své ovoce! Samolibý, nafoukaný narcis Mickey si za tento kousek zaslouží macaté čtyři hvězdy! 80%(14.1.2014)

 • corpsy
  ***

  Tento film mohol byť lepší, keby sa tak očividne nesnažil o pozíciu majstrovského diela. Cimino síce natočil remeselne dokonalú kriminálku, ale zabudol resp. spravil tú istú chybu ako v NEBESKEJ BRÁNE. Zabudol na to, čo spravilo z jeho LOVCA JELEŇOV kult. Išlo o ten vibe, o tú plynulosť, ktorá vychádzala z prepracovaného príbehu a hereckých výkonov. Tu sa nad priemerom promenáduje jedine Mickey. Škoda, pretože ako hovorím, vizuál tu je.(27.4.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $24miliónovTržby USA $18,707,466Tržby Celosvetovo $20,700,000║ Po krátkej dobe sa ku mne dostáva film, kde opäť boduje Mickey Rourke, ten dá sa povedať drží film nad vodou a robí z neho aspoň pozerateľný priemer, príbeh je ako na hojdačke lepšie momentky sa striedajú z horšími(vatovými), rovnako tak vyzerá akcia, napätie,... proste Michael Cimino to na režisérskej stoličke moc nezvláda. Téma dobrá ale v konečnom výsledku vyšumela bez nejakej intenzity do prázdna. /60%/ __(No a Mickey Rourke keby mal väčšie šťastie na režisérov/ výber filmov v tých 80.rokoch mohol byť teraz už ináč uznávanou legendou/ ešte že dostal šancu vo filmoch ako SIN CITY či Wrestler)(25.4.2010)

 • - Když se Stenly (Mickey Rourke) po provalené nevěře hadá doma se ženou v kuchyni, je možné zpozorovat ve skle ve dveřích odraz muže držícího ve vzduchu mikrofon. (J.A.K.)

 • - Jako služební zbraň používá Stanley White (Mickey Rourke) Colt Detective Special 1st Generation - .38special. Proti vrahům a v konečné přestřelce použije zbraň Magnum Research Desert Eagle Mark I - .357 Magnum. (HectorHagman)

 • - Keď ku koncu spomenie Tracy (Ariane) Stanleymu (Mickey Rourke) v štúdiu, že bola znásilnená, počas hádky sa v priebehu dvoch minút sedemkrát zmení čas na hlavných hodinách smerom dopredu alebo dozadu. (Insomnia)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace