Rok Draka

Year of the Dragon

Rok draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 134 min

Film ozdobil svým výkonem můj velký oblíbenec Mickey Rourke. Jeho zaťatý policejní kapitán jdoucí za svým cílem doslova přes mrtvoly ve mě vzbuzoval střídavě obdiv i odpor a Rourke ho dokázal vybavit notnou dávkou uvěřitelnosti. Rozvláčný styl vyprávění mně osobně k tomuto dílku velmi sedí a když k tomu připočteme výborné řemeslné zpracování filmu a několik vskutku nezapomenutelných scén, tak jediným mínusem je dle mého názoru zcela zbytečný závěr. To je ale pouze malá skvrnka na jinak parádním filmovém zážitku.(12.11.2007)

Zajímavý příběh, skvělý herecký výkon od Rourkea (možná lepší než v Angel Heart), krásná vizuální stránka, ale... Více než stokrát opakované vyprávěcí postupy, velmi rozdílné tempo toku děje (což má za vinu, že se tu a tam kouknete jak dlouho to bude ještě trvat a tu a tam film skvěle odsípá) a ten konec, ten potřebuje buď vysvětlení nebo lobotomii pro diváka! Cimino prostě je jen a pouze vyhásínající režisér, který se "dopustil" jediného úspěchu na začátku kariéry.(21.4.2008)

Rourke výtečně!!! Mickey, proč proboha jsi se nedržel těchto žánrů, proč jsi netočil více takovýchto kriminálních thrillerů? Škoda přeškoda. Nikdy by z tebe nemusela být vykalená, vyboxovaná a vysmažená troska, která přispěla tomu, jak dnes vypadáš. Je z tebe plastová figurína. Rok Draka mě v první polovině rozčiloval pomalejším tempem, které hodně naznačovalo, že když si někdo zahrává s čínskou mafií, tak druhá půlka filmu musí být zákonitě suprovej masakr... Přesně tak se stalo. Velký zvířata začali pomalu vymírat, kolegové Stanleyho taktéž. Zašlo to tak daleko, že se vraždili i členové rodin. Prostě taková kmotrovina až to bolí. Druhá část Year of the dragon mě připravila báječný požitek a přinesla své ovoce! Samolibý, nafoukaný narcis Mickey si za tento kousek zaslouží macaté čtyři hvězdy! 80%(14.1.2014)

Tento film mohol byť lepší, keby sa tak očividne nesnažil o pozíciu majstrovského diela. Cimino síce natočil remeselne dokonalú kriminálku, ale zabudol resp. spravil tú istú chybu ako v NEBESKEJ BRÁNE. Zabudol na to, čo spravilo z jeho LOVCA JELEŇOV kult. Išlo o ten vibe, o tú plynulosť, ktorá vychádzala z prepracovaného príbehu a hereckých výkonov. Tu sa nad priemerom promenáduje jedine Mickey. Škoda, pretože ako hovorím, vizuál tu je.(27.4.2018)

Rozpočet $24miliónovTržby USA $18,707,466Tržby Celosvetovo $20,700,000║ Po krátkej dobe sa ku mne dostáva film, kde opäť boduje Mickey Rourke, ten dá sa povedať drží film nad vodou a robí z neho aspoň pozerateľný priemer, príbeh je ako na hojdačke lepšie momentky sa striedajú z horšími(vatovými), rovnako tak vyzerá akcia, napätie,... proste Michael Cimino to na režisérskej stoličke moc nezvláda. Téma dobrá ale v konečnom výsledku vyšumela bez nejakej intenzity do prázdna. /60%/ __(No a Mickey Rourke keby mal väčšie šťastie na režisérov/ výber filmov v tých 80.rokoch mohol byť teraz už ináč uznávanou legendou/ ešte že dostal šancu vo filmoch ako SIN CITY či Wrestler)(25.4.2010)

• - Když se Stenly (Mickey Rourke) po provalené nevěře hadá doma se ženou v kuchyni, je možné zpozorovat ve skle ve dveřích odraz muže držícího ve vzduchu mikrofon. (J.A.K.)

• - Jako služební zbraň používá Stanley White (Mickey Rourke) Colt Detective Special 1st Generation - .38special. Proti vrahům a v konečné přestřelce použije zbraň Magnum Research Desert Eagle Mark I - .357 Magnum. (HectorHagman)

• - Keď ku koncu spomenie Tracy (Ariane) Stanleymu (Mickey Rourke) v štúdiu, že bola znásilnená, počas hádky sa v priebehu dvoch minút sedemkrát zmení čas na hlavných hodinách smerom dopredu alebo dozadu. (Insomnia)