poster

Rok Draka

 • USA

  Year of the Dragon

 • Slovensko

  Rok draka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eye candy
  *****

  V 80tých letech nebyly Stoneovi scénáře třikrát politicky korektní a Rok Draka ve své době vyvolal rozruch díky způsobu, kterým Cimino (O.Stone) pohlížel na Chinatown. Dnes je tato epická gangsterka zapadlá v propadlišti filmových dějin. Je to škoda, protože se jedná opravdu o velký film se vším všudy. Nerad používám termín "životní výkon" (imo relativní), ale v tomto případě Mickeymu role kapitána Stanleyho Whitea fakt sedla. Touha hraničící s posedlostí. Nenávist. Morální rozpolcenost (You were right; I was wrong. Sorry. I'd like to be a nice guy. I would. I just don't know how to be nice) to vše zdobí hlavní postavu, která je hnacím motorem filmu al Mickey ji zvládl fakt úžasně. Každému kdo má rád filmy Michaela Ciminoa a je zvyklý na tempo jeho vyprávění bych Draka vřele doporučil. Ostatním bych draka doporučil už jen kůli závěrečné přestřelce na mostě, ta je prostě uau(29.8.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $24miliónovTržby USA $18,707,466Tržby Celosvetovo $20,700,000║ Po krátkej dobe sa ku mne dostáva film, kde opäť boduje Mickey Rourke, ten dá sa povedať drží film nad vodou a robí z neho aspoň pozerateľný priemer, príbeh je ako na hojdačke lepšie momentky sa striedajú z horšími(vatovými), rovnako tak vyzerá akcia, napätie,... proste Michael Cimino to na režisérskej stoličke moc nezvláda. Téma dobrá ale v konečnom výsledku vyšumela bez nejakej intenzity do prázdna. /60%/ __(No a Mickey Rourke keby mal väčšie šťastie na režisérov/ výber filmov v tých 80.rokoch mohol byť teraz už ináč uznávanou legendou/ ešte že dostal šancu vo filmoch ako SIN CITY či Wrestler)(25.4.2010)

 • Caszidy
  ****

  Kapitán Stanley White je v podání Mickeyho Rourkea typicky drsný vyšetřovatel. V čem film dle mého názoru vyniká je nevlídná a nepřátelská atmosféra čínské čtvrti. Ta vzniká právě vykreslením na dostatečné stopáži snímku a proto bych těch 134 minut rozhodně neviděl jako negativum. Zaujme i do krajnosti dovedená koncepce, že za Stanleyho to "schytávají" všichni kolem něj, zatímco on je takřka "neprůstřelný".(15.7.2010)

 • MontyBrogan
  ****

  Mickey Rourke ako policajt, ktorý chodí do kancelárie šéfa svojho šéfa bez toho, aby si zložil z hlavy klobúk, do vane svojej milenky v kabáte a neskôr sa k nej bez opýtania nasťahuje, dokonca v jej luxusnom byte aj vyšetruje. Rozhodol sa rozložiť triádu a s ňou aj celú čínsku štvrť, pričom ho nič nezastaví. Smutné je, že človek ako on si nemôže dovoliť mať blízkych, na ktorých mu záleží, pretože zlo si obete vyberá tak, aby boli čo najbolestivejšie. V drsnom thrilleri o vyháňaní draka sa o tom neraz presvedčíme.(21.7.2016)

 • Eldrick
  ***

  Typicky utahaná Ciminova režie pohřbila Stoneův scénář. Nechutně slizká hudba. Dojem z přerákosníkovaného filmu napravuje všechny prasící Mickey Rourke, ale ten šedivej přeliv si tvůrci mohli odpustit. Povinnost pro fanoušky Mickeyho a důkaz pro všechny, jaký herecký talent v sobě měl/má. O to nepochopitelnější je, jak se mohl později odmítáním rolí v "tutovkách" tak neskutečně zakopat.(8.3.2009)

 • - Keď ku koncu spomenie Tracy (Ariane) Stanleymu (Mickey Rourke) v štúdiu, že bola znásilnená, počas hádky sa v priebehu dvoch minút sedemkrát zmení čas na hlavných hodinách smerom dopredu alebo dozadu. (Insomnia)

 • - Když se Stenly (Mickey Rourke) po provalené nevěře hadá doma se ženou v kuchyni, je možné zpozorovat ve skle ve dveřích odraz muže držícího ve vzduchu mikrofon. (J.A.K.)

 • - Jako služební zbraň používá Stanley White (Mickey Rourke) Colt Detective Special 1st Generation - .38special. Proti vrahům a v konečné přestřelce použije zbraň Magnum Research Desert Eagle Mark I - .357 Magnum. (HectorHagman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace