Rok Draka

Ve válce s čínskou mafií není dobré zůstat sám... Policejní kapitán Stanley White (Mickey Rourke) patří mezi nejzkušenější a nejspolehlivější newyorské muže zákona. V době, kdy je jmenován policejním velitelem pro Čínskou čtvrť, dojde v Brooklynu k vraždě starosty Čínské čtvrti Wonga. V tamní mafii převezme moc Wongův ambiciózní zeť Joey Tai (John Lone). Ten navenek vystupuje jako lidumilný ochránce chudých čínsko-amerických rodin, avšak ve skutečnosti obchoduje s heroinem. Je to on, kdo dal Wonga odstranit. White, původem Polák, je bývalým vojákem z vietnamské války. Vrátil se z ní s fanatickou snahou o obranu Ameriky a s bezbřehou nenávistí proti všem Asiatům. Zavedení pořádku v Čínské čtvrti se pro něj stává osobní věcí. Navzdory varování svých nadřízených White poruší dohodu mezi newyorskou policií a čínskou mafií. Pustí se do boje nejen s pouličními gangy, ale i se samotným Taiem. Jeho hlavní zbraní je přitom sveřepá zarputilost, se kterou je schopný jít za cílem i přes mrtvoly. A těch v této válce nebude málo… (Česká televize)

peeko

Napíšu to jednoduše. Měl jsem velké přemáhání, abych se na film dodíval. Nejen, že byl zbytečně dlouhý, ale na pár scén i velice nudný. Howg ()

DonFrolimo

Tomu filmu chybí strašně málo, aby byl naprosto skvělej. Chvílema toho chybí víc a to je i vidět, chvílema jen něco, co nejde ani vycejtit - což citelně zamrzí při opravdu povedenejch scénách. Slabší čtyři. ()

PTuranyi

Gangsterka s výbornou 80-kovou atmosférou a drsným noirovým detektívom v hlavnej úlohe. Kvalitná produkcia necháva hercov vyniknúť nie len v drsných akčných prestrelkách ale aj intímnych či vtipných situáciách. Mickey Rourke si počína dobre a svojím výkonom pripomína Brucea Willisa v Smrtonosnej pasci. ()

gizi

Další film v řadě sobě podobných a nijak extra vybočujících z průměru, bohužel. Totálně mě nebavilo sledovat toho magora, toho pošuka, ale o tom to vlastně bylo. 70% a 3*. ()

Sa.sa

Drsný film plný soubojů, přestřelek a akce... Jinak natočený v době kdy to ještě šlo, dnes už by neprošel... Ten konec byl fakt působivý ()

Dupac

Čínský drak s přistřiženým křídlem. Výpravné exteriérové scény s početným komparsem naznačují velkorysý rozpočet, naopak podle neukočírované herecké exhibice Mickeyho Rourka bych usuzoval na smolný casting a dusno na place. A to ani nemluvím o Rourkově vyprahlé filmové manželce. Zatímco hlavní hereckou hvězdu opečovával (podle titulků) vlastní vlasový stylista, na paní detektivovou už zřejmě nezbyl make up ani hřeben, takže vedle Rourka vypadá jako uklízečka z východního bloku. I tak, minimálně kvůli prvotřídní gangsterské dějové lince, si Cimino zasloužil lepší filmařský osud. 70 % // Chyby ve filmu: Při poslední společné scéně Whiteových při záběru na tu paní je v prosklených dveřích zřetelně vidět, jak se hýbá ruka kameramana a na ní probleskují osmdesátkové digitálky. ()

Bragi66

Je to fakt trochu přerákosované a přehysterčené na úkor stavby příběhu. Zajímalo by mne, jak to Oliver Stone s tím příběhem původně zamýšlel, ale ta režie Michaela Cimina tomu moc nepomohla. Jo a ten drn Michala Roury se fakt nepovedl. V prvních záběrech jsem si myslel, že je to Bruce Willis s příšernou paručkou. ()

Puchyr

Něco podobného jsem dlouho čekal. Mladý Rourke a v roli kladného hrdiny a v hlavních rolích. Jak já říkám zlaté 80., Filmy kde není nic namatláno počítačem a vše se muselo točit na ostro a proto to vypadá uvěřitelně. Rourke je tady sice namaskován jako střední věk, ale v jádru je furt mladíček. Čínská čtvrť je jeho bitevní pole a hned ze začátku ukazuje žlutej že se mají chystat na válku. Film má sice pomalé tempo, nic méně počítal jsem s tím. Vypadá to ale reálně. Už jen to že narozdíl od akčních filmů zde svojí ženu nezachrání. Ke konci má film poměrně slušný spád, a pomsta na vlakovém mostě se mi zalíbila. Přetřelka v restauraci je daší věc vylepšující děj. Moc dobrý Mickeyho film. PS: Nevíte kde bych sehnal film Střela s českým dabingem?.. ()

milos.bradik

Chvílemi se to trochu táhlo, ale dalo se na to dívat. Bohužel mi tam Mickey Rourke vadil, byl mi nesympatický a to ne jako Stanley White, jehož zaujetí pro věc jsem chápal, ale byl mi nesympatický herecky. Takže 50 %. ()