poster

Silný kafe

 • islandština

  Sterkt kaffi

 • anglický

  Bitter Coffee

Komedie / Drama

Česko / Island, 2004, 82 min

 • Ham.and.eggs
  ****

  Pro mě nejsympatičtější postava (M.Hoffman) to nejvíc schytala, škoda...ostatní byli jen všemožně povrchní, vychcaný, falešný, totálně blbý a fanaticky cholerický...Co se týče filmu celkově - mám rád takovýhle nízkorozpočtový kousky, který dokážou na mnohé ukázat a mnohé vysvětlit....no, škoda toho konce...(5.9.2011)

 • Hank
  ****

  Tak nevim, mne se to libilo, napada mne prizvisko "uveritelnejsi samotari", dialogy jsou sice nekdy prkenne az to skripe, nelogicnost a nedotazenost z duvodu penez bohuzel dost viditelna (viz ti Islandane a vse co bylo ztraceno ve strizne), ale proc ne? Krasne je videt, ze to vsichni zucastneni delali s nadsenim, bavili se a v podstate hrali sebe sama...uzasny Tomislav nebo David a hlaska " I want to f*ck your grandmothers dog"...takova letni pohodicka, kafe, pivko a to stale hledani idealniho vztahu...(6.8.2004)

 • Slarque
  ***

  Film o mladých a pro mladé. Nevím jestli je úplně správné ho označovat jako komedii, když se u něj divák moc nezasměje. Díky skvělým improvizacím všech mladých herců jde film víc do hloubky než mnohá vážně se tvářící dramata. Ale nakonec (stejně jako Děvčátko) není celek tak silný jako vlastní soundtrack.(1.6.2004)

 • dvd-L
  ***

  Po celou dobu jsem vzdoroval náporům mrazení, znechucení a hnusu, ovšem nikoliv z technické stránky filmu, nýbrž z autentičnosti s jakou se daným tématem rozkolu, individualismu a neporozumění ve vztazích mojí generace zabývá. Chvílemi to bylo asi toliko nad moje síly jakožto poslouchat některé rozhovory v městské hromadné dopravě.(12.6.2008)

 • Subjektiv
  *

  "Jsem snímek nezávislý, neuhlazený, formálně jednoduchý a proto jsem opravdovější, skutečnější a pravdivější. Jsem jako život tvůj a tvých přátel." "Opravdu? No to je milé. A co tak nějaký důvod, proč se na tebe podívat?" "Je se mnou legrace." "Nelži! V posezení s mými kámoši nad pivem je víc pravdy i legrace. Silnou * dostaneš, abys věděl!"(18.2.2009)