poster

Silný kafe

 • islandština

  Sterkt kaffi

 • anglický

  Bitter Coffee

Komedie / Drama

Česko / Island, 2004, 82 min

 • ClimbVibe
  *****

  Neočekával jsem nic, dostal jsem mnoho. Mrzí mě, že tenhle film zapadl, protože se mi zdá výborný. Špatnou technickou stránku (myslím odpornou digi kameru) bohatě vyvažuje scénář a herecké kreace. Zejména Martin Hoffman je rozjetý jak vlak a zdá se mi daleko vtipnější než kterákoliv postava ze Samotářů (srovnání je na snadě, ikdyž ty filmy od sebe mají daleko). Tohle Silný kafe ze mě prostě ani po skoro 4letech a jednom shlédnutí nevyprchalo, takže dávám plný počet...(17.12.2007)

 • dvd-L
  ***

  Po celou dobu jsem vzdoroval náporům mrazení, znechucení a hnusu, ovšem nikoliv z technické stránky filmu, nýbrž z autentičnosti s jakou se daným tématem rozkolu, individualismu a neporozumění ve vztazích mojí generace zabývá. Chvílemi to bylo asi toliko nad moje síly jakožto poslouchat některé rozhovory v městské hromadné dopravě.(12.6.2008)

 • Ham.and.eggs
  ****

  Pro mě nejsympatičtější postava (M.Hoffman) to nejvíc schytala, škoda...ostatní byli jen všemožně povrchní, vychcaný, falešný, totálně blbý a fanaticky cholerický...Co se týče filmu celkově - mám rád takovýhle nízkorozpočtový kousky, který dokážou na mnohé ukázat a mnohé vysvětlit....no, škoda toho konce...(5.9.2011)

 • Rex Mundi
  ***

  No, príjemný film, ale slabšie kafe, než som dúfala. Možno som od spojenia islandskej a českej kinematografie čakala priveľa. Oba národy sú na tento druh vzťahových tragikomédií machri, ale namiesto vydestilovania toho najlepšieho sa mi dostalo trochu kŕčovitého mixu bežných vzťahov v ničím svetobornom scenári.(26.4.2005)

 • blixadovan
  ***

  Film stojí a padá s dobrými hereckými výkony neokoukaných představitelů hlavních rolí a jejich diaolgy, které jim jdou z pusy. Troufnul bych si také tvrdit, že značná část dialogů byla čirá improvizace, což lze přičíst k dobru. Děj však plul stejně rychle jako kanoe s Tomim na kormidle, taky spousta zbytečných záběrů, tedy spousta vaty. Kvalita zkuku byla mizivá, často nebylo pořádně rozumět, doprovodná hudba moc řvala, ale byla příjemná. Slušně udělané cappuccino na domácím kávovaru, spíše než výborné presso v italské kavárně.(6.1.2009)