Komedie o vztazích a ostatních obyčejných věcech. Třeba o tom, když ráno běžíte do práce a nestíháte si vyčistit zuby, když se omylem napijete zkyslého mléka, když na záchodě dojde toaletní papír nebo když si koupíte nádherné boty, které vás tlačí. Komedie o lidech, kteří nevědí co chtějí, protože toho chtějí příliš mnoho a když toho nakonec dosáhnou, zjistí jak málo jim stačí. Komedie o lásce, o cestě od vášně k hysterii a zpátky, o opovrhování nevěrou, kromě té, které se sami dopouštíme a o maličkostech jako je kariéra nebo říct někomu, že ho milujete. A k tomu všemu je to ještě komedie o prázdninovém výletu na lodích. Maya a Renata se neviděly deset let. Maya žije s Tomislavem, Renata s Davidem. Dva rozdílné páry, dva rozdílné vztahy. Když se pak Maya s Renatou náhodou potkají a rozhodnou se společně vyrazit na výlet do místa, kde vyrostly, Tomislavovi s Davidem se nápad vůbec nelíbí. Když pak čtveřice skutečně vyrazí, čeká je trochu hysterický výlet. (oficiální text distributora)

insurgentes

Líbí se mi, jak tu ti herci hrají jakoby nehrají, dialogy jsou živelné, mluví více osob najednou a nerozumíme všemu, ale tak to (vlastně) v životě chodí, člověk by pomalu u toho čumění na filmy zapomněl, že život není o tom tohle řeknu já, pak střih, kamera, klapka, a já na to povím tohle. Líbí se mi i postava Davídka, která projde určitou katarzí (kéž by se tohle dělo i v ostatních českých filmech, a né jen pořád samé odnikud nikam...) a krásné je na tom i to, že v okamžiku, kdy tou vnitřní a nijak lehce vybojovanou proměnou projde, dostává za to bombu od své milované, která hledá něco více v básničkách nebo knížkách jednoho beznadějně zamindrákovaného romantika, který ve finále (můj odhad) bude ještě větší sobec a kokot, než původní Davídek... To "něco více", které si slečny tak rády pletou se skutečným "mnohem méně", je tady podáno pravdivě, a proto můj celkový dojem je velmi silný. ()

mira007

Český film islandského režiséra, nezávislý v technické kvalitě alá ročníková práce na FAMU, což má být komedie o vztazích mladých pro mladé ... výsledek je film o ničem, který je snad zajímavý jen tím, že tam hrají dnešní úspěšní čtyřicátníci ( Martin Hofmann v čele ) a že se tam mihly hvězdy jako Maciuchová a Lábus... absolutně mimo moje zorné pole vkusu filmové zábavy. ()

honajz2

To se mi docela blbě hodnotí... Ten film je dost špatně natočený a sestřihaný, ale občas tam nějaký dobrý záběr je. Příběh je vlastně celý takový nijaký, děj to pořádně nemá, jako většina českých filmů, ale zase na tom je vidět, že se pan režisér snažil... Navíc herecké výkony většiny herců nejsou špatné a má to uvěřitelné postavy. Bohužel to dost selhává celé na tom, jak je to natočené a taky, že se tam vlastně nic moc neděje, ale je tam vidět hodně snahy. 2* ()

Rex Mundi

No, príjemný film, ale slabšie kafe, než som dúfala. Možno som od spojenia islandskej a českej kinematografie čakala priveľa. Oba národy sú na tento druh vzťahových tragikomédií machri, ale namiesto vydestilovania toho najlepšieho sa mi dostalo trochu kŕčovitého mixu bežných vzťahov v ničím svetobornom scenári. ()

Attta

Herci hrajou přesvědčivé výkony, ale film na mě neudělal dojem žádný! Taková to komedie pobaví bohužel jen dobrýma hláškama, ale jinak se v podstatě nic neděje a pochmurná atmosféra mě už vůbec nebere! Opravdu mi film připadal až depresivní, ale to už jsou jen mé osobní dojmy! Jedno vím určitě na tento film se vživotě nepodívám znovu a ne jenom proto, že se mi nelíbil, ale proto že je o ničem, žádný pořádný děj, ponita, vyvrcholení- zcela nic! ()