Reklama

Reklama

Jedovatý břečťan

Trailer

Obsahy(1)

Na první pohled bylo jasné, že s ní budou problémy... Mladá Cooper si našla novou kamarádku. Jmenovala se Ivy, měla blond vlasy, našpulené rty a sukni dost krátkou na to, aby bylo vidět tetování na jejím stehně. Když je Ivy pozvána ke Cooper do rodiny, nemůže spustit oči z jejího otce. Rozhodne se, že si získá jeho náklonnost a nic jí v tom nezabrání - ani jeho manželka. Tak začíná neuvěřitelný boj o přežití, ve kterém jsou hlavními zbraněmi sex, lži a dokonce i vražda. (Falcon Home Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Další z mých guilty pleasure... Zápletka o jedné zlobivé malé holce, a o tom, jak dokáže takový sociopat ničit lidské životy (aneb všichni jsme si to prožili...). Pár klíčových scén mi zůstane v hlavě už navždy, stejně jako úplně nevýznamné, ale o to působivější houpačkové salto vzad Drew Barrymore. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Na první pohled obyčejná středoškolačka Sylvie Cooperová se seznámí s novou špolužačkou Ivy, která má na stehně tetování kříže ovinutého břečťanem. Přitahuje ji zejména tím, jak moc se liší nejen od ní, ale od většiny spolužaček, a to nejen vzhledem, ale také chováním. Dívky se spřátelí a Ivy se dokonce vnutí do Sylviiny rodiny. Od té doby se Sylviin život promění v děsivou noční můru. Thriller, který ukazuje kam až může vést manipulace, nemá takový zážeh, jak bych si představoval. A nesplnil očekávání ani v jednom atributu potřebném k dobrému thrilleru. Většina filmu vyznívá dost asexuálně navzdory sexuálnímu podtextu. Drew Barrymore zkrátka není tou sexuální dračicí, jak by si film zasloužil. Mně to přišlo nudné. Klady: se zajímavým námětem se dalo pracovat mnohem citlivěji a lépe + snaha vnést do thrilleru nové prvky +Tom Skerritt. Zápory: Drew Barrymore působí asexuálně - nudně koncipováno - žádné napětí - žádné tempo - obyčejně natočeno - nevyužité možnosti námětu - liknavá snaha vtáhnout diváka do děje - nuda. Mé hodnocení: 40% ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Nic moc thriller, nic moc krimi a žalostně nenapínavý film. Nevím jestli ho vytrhla právě známá jména jako Drew barrymore či Tom Skerritt, ale za scénář sám o sobě bych neváhal až s odpadem. Dle mě se jedná o lacinou televizní zábavu, která však místo toho aby překypovala originalitou příběhu, tak pouze překypuje. Příběh je stejně napínavý jako sledovat včelku Máju s pytlem na hlavě a to je u thrilleru dosti podstatné mínus. Hereecké výkony jsou naopak celkem slušné, takže jednu z těch hvězdiček si zaslouží určitě, ale co se týče zbytku. fakt sem dost na rozpacích. Spíš to berte jako jedna a půl hvězdičky než dvě, protože fakt přijít na něco co by stálo za zmíňku je asi stejně jednoduché jako procpat televizi klíčovou dírkou. A moje doporučení? Když se budete po veřeru hodně nudit a zapnete si jistou nejmenovanou televizní stanici, tak leda riskujete zakutnění vašeho již předem nezáviděníhodného stavu. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že se tento snímek malinko podobá Americké kráse, ale je o poznání hůř promyšlený a v zásadě neskutečně nudný. Tak utahanou snůšku solidních nelogismů jsem docela dlouho neviděl. Herecké obsazení celkem v pořádku, ale ty výkony přímo odrazovaly. Opravdu velmi nudná záležitost, se kterou se ne každý divák popasuje. 30% ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Tohle béčko si pamatuju ze začátků vysílání TV Nova, kdy to dávali poměrně často. Čekal jsem víc erotiky a podle hodnocení i celkově horší film. Líbil se mi výkon Toma Skerritta (vzpomínám na jeho postavu v Kudy teče řeka) v roli otce i velmi, velmi svůdná slečna "červená", Drew Barrymore jako mrcha Ivy. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 1992, kde byl nominován na Velkou cenu poroty. (Terva)
  • Leonardo DiCaprio se ve filmu ukázal na 5 vteřin. V úvodu filmu je vidět ve scéně, kdy vybíhají žáci ze školy, jako kluk v modrozeleném rugbyovém tričku a bílých šortkách. (BOSCHi)
  • Natáčení trvalo 35 dní. (Terva)

Reklama

Reklama