Jedovatý břečťan

Virginia Lee

Kostýmy:

Ellen Gross
  • Streeper

Napětí se objevilo až ke konci filmu, jehož část mě bavila z celého filmu nejvíce. Nevím zda to bylo tím pocitem, že už to brzo skončí nebo, že mě to vážně bavilo. Ovšem, co za něco ve filmu stálo, tak to byly herecké výkony. Drew Barrymore byla vážně hodně krásná a splnila svou úlohu sexy mrchy. Sara Gilbert si zahrála feministku a taky svůj účel splnila. Ale na tři hvězdičky to podle mě prostě nemá.(26.4.2014)

• Bobik9

Obrovské zklamání pro mě. Děj nestál za nic, hlavní hrdina byla nadmíru ošklivá a nesympatická, tudíž mě konec naštval ještě víc. Marně jsem hledal Lea DiCapria, ale to na mé hodnocení nemá žádný vliv. Jediným plusem tohoto filmu je podle předpokladů Drew Barrymore. Přesmýšlím jestli po takto zpackané a trapné jedničce má vůbec cenu, abych si pustil druhý, třetí popřípadě čtvrtý díl. Jestli budou z poloviny tak dobré jako tento, tak se bojím, že bych si to nikdy neodpustil.(15.1.2012)

„Jedovatý břečťan“ není úplně klasikou thrillerového žánru, ale jedná se přece jenom o film, který má v sobě určitou myšlenku. To, že napětí je zde minimální, to je druhá skutečnost. Umět natočit napínavý film očividně není tak jednoduché, i když Alfredovi Hitchcockovi se to dařilo celkem často. No jo, není každý Hitchcock Snímek je celkem přímočarý a neskýtá mnoho překvapení, ale minimálně na ten průměr má.(24.11.2013)

• Slartibarkfast

Řekl bych, že se tento snímek malinko podobá Americké kráse, ale je o poznání hůř promyšlený a v zásadě neskutečně nudný. Tak utahanou snůšku solidních nelogismů jsem docela dlouho neviděl. Herecké obsazení celkem v pořádku, ale ty výkony přímo odrazovaly. Opravdu velmi nudná záležitost, se kterou se ne každý divák popasuje. 30%(5.8.2013)

Další z mých guilty pleasure... Zápletka o jedné zlobivé malé holce, a o tom, jak dokáže takový sociopat ničit lidské životy (aneb všichni jsme si to prožili...). Pár klíčových scén mi zůstane v hlavě už navždy, stejně jako úplně nevýznamné, ale o to působivější houpačkové salto vzad Drew Barrymore.(8.7.2007)

• - Natáčení trvalo 35 dní. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 1992, kde byl nominován na Velkou cenu poroty. (Terva)

• - Leonardo DiCaprio se ve filmu ukázal na 5 vteřin. V úvodu filmu je vidět ve scéně, kdy vybíhají žáci ze školy, jako kluk v modrozeleném rugbyovém tričku a bílých šortkách. (BOSCHi)