Jedovatý břečťan

Virginia Lee

Kostýmy:

Ellen Gross
  • Jello Biafra

Nefalšovaný béčkový thriller o mladičkej sexi dievčine v podaní Drew Barrymore, ktorá sa nasťahuje do domu svojej kamarátky a snaží sa zviesť jej otca. Popritom používa rôzne intrigy, klamstvá a rozohráva hru. Lenže všetko je to len hodinu a pol dlhá porcia nudy, ktorá prekvapí svojimi hlúpymi zvratmi. Navrch je tu už len deravý scenár, veľmi zlé herecké výkony, otravná saxofónová hudba a ubohý pokus o erotické dusno. No, aspoň že tá Drew bola už vo svojich 17 taká sexbomba. Ale inak tento film nestojí za reč.(20.12.2015)

• HonzaSim

Tak ani nevím, který žánr to měl být, protože se film snažil minimálně o tři najednou. Erotický thriller? Jistou atmosféru to mělo, děj byl dost jednoduchý a zápletka předvídatelná. Za shlédnutí stojí jen kvůli Drew Barrymore a její roli. Soundtrack se povedl a pár erotických scén mělo náboj. Celkově jde ale o velice podprůměrný film. Jelikož mi to stačilo sledovat jen jedním okem, abych byl v obraze, můžu udělit hodnocení maximálně na dvě hvězdičky. 35%(19.8.2015)

• ScreamJay

Nic moc thriller, nic moc krimi a žalostně nenapínavý film. Nevím jestli ho vytrhla právě známá jména jako Drew barrymore či Tom Skerritt, ale za scénář sám o sobě bych neváhal až s odpadem. Dle mě se jedná o lacinou televizní zábavu, která však místo toho aby překypovala originalitou příběhu, tak pouze překypuje. Příběh je stejně napínavý jako sledovat včelku Máju s pytlem na hlavě a to je u thrilleru dosti podstatné mínus. Hereecké výkony jsou naopak celkem slušné, takže jednu z těch hvězdiček si zaslouží určitě, ale co se týče zbytku. fakt sem dost na rozpacích. Spíš to berte jako jedna a půl hvězdičky než dvě, protože fakt přijít na něco co by stálo za zmíňku je asi stejně jednoduché jako procpat televizi klíčovou dírkou. A moje doporučení? Když se budete po veřeru hodně nudit a zapnete si jistou nejmenovanou televizní stanici, tak leda riskujete zakutnění vašeho již předem nezáviděníhodného stavu.(22.6.2004)

• kingik

Na první pohled obyčejná středoškolačka Sylvie Cooperová se seznámí s novou špolužačkou Ivy, která má na stehně tetování kříže ovinutého břečťanem. Přitahuje ji zejména tím, jak moc se liší nejen od ní, ale od většiny spolužaček, a to nejen vzhledem, ale také chováním. Dívky se spřátelí a Ivy se dokonce vnutí do Sylviiny rodiny. Od té doby se Sylviin život promění v děsivou noční můru. Thriller, který ukazuje kam až může vést manipulace, nemá takový zážeh, jak bych si představoval. A nesplnil očekávání ani v jednom atributu potřebném k dobrému thrilleru. Většina filmu vyznívá dost asexuálně navzdory sexuálnímu podtextu. Drew Barrymore zkrátka není tou sexuální dračicí, jak by si film zasloužil. Mně to přišlo nudné. Klady: se zajímavým námětem se dalo pracovat mnohem citlivěji a lépe + snaha vnést do thrilleru nové prvky +Tom Skerritt. Zápory: Drew Barrymore působí asexuálně - nudně koncipováno - žádné napětí - žádné tempo - obyčejně natočeno - nevyužité možnosti námětu - liknavá snaha vtáhnout diváka do děje - nuda. Mé hodnocení: 40%(5.3.2013)

Jeden z tých námesačných, pomalých a atmosférických filmov, ktoré akoby dokázali točiť iba v istom ospalom období na počiatku 90. rokov. Možno preto mi pripomínajú detstvo, so zvláštnym natiahnutím času a obmedzením priestoru, špecifické, krátke obdobie života, kedy sa zdá, že mladosť, so všetkými svojimi plus aj mínus je večná.. až do jediného okamihu, ktorý si človek nevyberie, od ktorého je nevinnosť stratená. ( Táto téma, ak je spracovaná s citom, ma vo filmoch vždy dostane, ich tempo a dejovosť nepovažujem za negatívum, rovnako ako ma neprekvapuje, že ich často točia ženy, pre ktoré to má predsa len väčšiu mytologickú hodnotu než pre väčšinu mužov.. (určite by som našiel mnohé paralely napr. s JENNIFER´S BODY ) Práve to mi symbolizujú dievčatá v POISON IVY, dvojnásobne potom Drew Barrymore, ktorá práve tu svojou sviežosťou a adolescentným čarom zvečnila na filmovom páse svoj príspevok do hollywoodskej mytológie lolít, presne na polceste medzi kúzelným dievčatkom z E.T. a dynamickým comebackom dospelej ženy v CHARLIE´S ANGELS.(2.11.2012)

• - Drew Barrymore měla v choulostivých scénách dublérku. To později komentovala s tím, že by zaskakující dívku nechtěla urazit, ale její poprsí je hezčí. (Fenk)

• - Natáčení trvalo 35 dní. (Terva)

• - Leonardo DiCaprio se ve filmu ukázal na 5 vteřin. V úvodu filmu je vidět ve scéně, kdy vybíhají žáci ze školy, jako kluk v modrozeleném rugbyovém tričku a bílých šortkách. (BOSCHi)