Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

DivX

"Italský hřebec" v plné své síle. Dobrý scénář i režie. Jen mohlo být v tomto filmu více akce protože se příběh odvíjí na můj vkus docela pomalu. Nádherná Sharon Stone opět ukázala co všechno skrývá pod šaty. Eric Roberts jako syn mafiána ukázal asi ve své nejlepší roli. Není toho moc co vytknout, snad až na ten pomalý děj. 65% ()

Ryuuhei

Těžce průměrný film se Stallonem v nejlepší formě. Líbilo se mi, že se zde zbytečně nevystřílely zásobníky, ale naopak hlavní roli sehrály bomby. Jinak žádný zázrak, co by zvedl ze židle. 45% ()

lennyd

Co si z filmu pamatuju skoro po týdnu co jsem jej viděl? Sharon Stone, Sharon Stone ve spodním prádle, Sharon Stone bez prádýlka, pak ještě nějaký lidi a nějaký výbuchu. Myslím, že to o kvalitě vypovídá vše... ()

Chris Masters

Jeden z dalších nezapomenutelných filmů se Slyem.Kde jako specialista na výbušniny ničí všechny padouchy, které mu označí půvabná Sharon Stone.Zde mi zase trásají nervy ti, kteří udělili Stallonovi a Sharon zlaté maliny.Toto předávání zlatých malin bych nejradši úplně zrušil, dělá to akorát špatný obrázek u herců, jejichž filmy vydělávají miliony!U mně 75% ;) ()

anglanek

Proc tak male hodnoceni??? na tu dobu docela trhak. Krasna Sharon a on vypadal tady taky skvele. Film me bavil ale je fakt,ze je to uz nejaky patek co jsem to videl,ale porad si ho detailne pamatuju co a jak bude nasledovat. ()

_DAVE_

Po řemeslné stránce naprostá katastrofa. "Áčkový" námět, "Béčkový" příběh, "Céčkové" zpracování... ()

dANo

Hrôza, čo sa týka príbehu, hereckých výkonov (špeciálne Eric Roberts je desivý), akčných scén a samotné "vyvrcholenie" je len úsmevným poukázaním na úbohosť tvorcov. ()

Master19

Sly a Sharon - sázka na jistotu... Ale když to nefunguje, ani supersexy scény v koupelně nepomůžou. Záporák nudný, zápletka ohraná, zbytečné sledovat. ()

lykan9

Specialista je spíše lehce nadprůměrným akčním filmem, ale o stupeň výš ho povyšuje jedna věc. Tou je šukadelická Sharon Stone, ze který člověk nemůže spustit oči. A to ať je oblečená či svlečená. Díky ní člověk opomine i nudnější části filmu, kterých je tam více než by se u akčního filmu se Slyem mohlo zdát. Ale ta Sharon :-) ()

nevermore

Tady mrsknu o hvězdu víc než bych dal - hlavně za dva hlavní záporáky, především Erica Robertsa, nesympatickej hajzlík. Sharon je ještě prkennější než bývá coby herec Sly. Ale prostě tady ty filmy mě baví, ta bitka v autobuse kdy Sly, pustí těhotnou paní sednout a u toho pomlátí místní gang :D sranda, nebo ohořelý gangster uvězněný v sedaččce auta plující vzduchem. No nadhodnotil jsem no :) ()

KASUGI

Pohodový akčňák na sobotní večer, "okéj"? Vydařené exploze a příběh taky není nějak hloupý, či urážlivý, "okéj"? James Woods tu exceluje a už jen kvůli němu nedokážu jít na průměr, takže to berte jako slušných 70%, "okéj? A teď mi řekněte, že ho máte..." ()

JohnSmith

Sharon to ve všech scénách velice sluší, to klobouk dolu,ale je to tak jediný na co se dá koukat. Sly je divnej, Woods neskutečně přehrává a hlavně film nemá žádnou šťávu, dalo by se říct, že doslova šnečí tempo a to by u výbušného thrilleru být nemělo. ()