Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

heyda

Můj oblíbený akčňák plný solidních výbuchů a efektů s vyjimečným Stalonem a překrásnou Stonovou. 9/10 ()

MontyBrogan

Špecialista disponoval hercami rôznych kategórií. Sylvester Stallone a Sharon Stone herecky nič moc, ale boli vtedy hviezdy. Eric Roberts sa tam prepašoval z béčkových filmov, lebo asi vedel odhadnúť, aký bude výsledný produkt. James Woods bol herecky o úroveň vyššie, ako všetci dokopy, čo však neznamenalo, že by film vytiahol z prúseru. Mal predsa pred sebou rovnaký scenár ako ostatní. Miestami napríklad tvrdil, že zostrojovať výbušniny naučil Sly jeho, potom zase, že on Slya. Proste len divákom dokola pripomínať, že sú bývalí kolegovia, ak náhodou nestihli úvod. Netreba ani konzistentným spôsobom. No menej ako 2* nedám. Síce viem, že to bola blbosť, ale neľutujem, že som si ju pozrel znovu. ()

Ivoshek

Stallone nabušený, Stoneová sexy, Woods drsný. Film je zábavný díky supr výbuchům, bezva sexuálním scénám a soundtracku Glorie Estefan. Dialogy jsou vata. Jestli máte rádi p....í a výbuchy, je to film pro vás. ()

honajz

V tom filmu jde skutečně o houno a Stallone a Stone předvádějí jen určité pózy a tanečky, Stone teda hlavně své kozy a tělo, ale mně i přes svou pomalost film dostal svou atmosférou, skoro rozjímavou, ne nepodobnou jednomu z posledních Seagalových filmů Attrition. Ta pomalost je zde ale často na škodu, protože akce se nedostává, ta rozjímavá atmosféra je jen v první polovině filmu, takže je to nakonec celé žel nevyvážené. A navíc mi Sharon Stone jako kočka moc nepřijde. ()

SOLOM.

Od Základního instinktu se pro mě stala v mládí Sharon Stone múzou číslo jedna. A i tady se na ní pěkně dívalo. Hlavní prim zde však hrál Sylvester Stallone, jak by tomu samozřejmě mohlo být jinak a spousta výbuchů. Člověk sice u některých situací jen nevěřícně kroutil hlavou, ale že by se u toho nudil. To sakra ne. Atmosféru to mělo jakžtakž dobrou, Eric Roberts byl správný slizoun a ani po akční stránce to nebylo vyloženě zlé. Takový průměrný akční thriller / drama. ()

eraserhead666

Jak já se na to těšil do kina. Kvůli Sharon, samozřejmě. Sharon, bomby a tokání po telefonu. Tohle je film záporáků, v Ericu Robertsovi a Jamesi Woodsovi ten film našel oprávnění existovat. Jenže to na více než průměrnou podívanou nestačí. Sly naprosto nijaký, Sharon hezká a nestydlivá, ale jaksi ve špatném filmu. 2.5* ()

ARI50

Dvě super role nám zahráli dost výborně tohle byl hodně dobrý šálek kávy. Jeden výbuch za druhým příběh výborný prostě spokojenost velká. ()

Bauer

Film nabušený expolozemi se Sylvesterem Stallonem , Jamesem Woodsem a Sharon stone , který určitě patří k lehce nadprůměrným filmům.Nechápu jak tomu mohl časopis Cinema dát 40 %.Rozhodoval sem se mezi 3 * a 4* nakonec dáváma 4* s odřenýma ušima. ()

Lacike

Jeden z tych Slyovych filmov, ktore som prijal vlazne uz za mlada, ale vdaka nemu som ho predsa len videl niekolkokrat. Dnes ho uz nezachrani svojou pritomnostou ani Sly. Co ho zaujalo na tomto pribehu, mi je zahadou. Rovnako ako fama, ze tam mal hrat pôvodne Seagal, ale kedze chcel 9 mega, tak studio radsej obsadilo Slya a dalo mu 12 mega. Fakt divne. Zapletka o pomste nema potrebne grady, tempo je neskutocne nudne a ani milostna linia vobec nefunguje. Iskry medzi Stallonem a Sharon nepreskocia ziadne aj ked su nahí. Takze napätie nula bodov. Co je velky problem, kedze akcnych scen je minimum a tvoria ich prakticky len vybuchy. Niektore su kvalitne, ale niektore su dost odflaknute a dost vidno, ze vzduchom lietaju figuriny. Aspoňže má Sly možnosť sa predviesť v dvoch solidnych bitkach, kedze inak posobi dost znudene a zmätene. Asi chudak premysla o tom, v com sa to ocitol. Z hercov za nieco stoja jedine zaporaci. Zabavne prehravajuci Woods, nechutny Roberts a autoritativny Steiger. Sharon ma osobne nikdy nebrala, takze ma nijak nenadchla ani teraz. A nesmiem zabudnut na nadhernu hudbu, ktora je na celom filme tou najlepšou zložkou. Co je dost smutna vizitka pre akcny thriller. ()

5150

70%.. Už samotný úvod alá SNIPER příjemně naladí a další průběh filmu rozhodně nezklame. Přes v rámci žánru průměrný scénář, není nouze o slušnou akci, hlášky a při účasti Sharon Stone celkem očekávané erotické dusno. Ze všeho nejvíc však na zajímavosti filmu přidává výborné herecké obaszení, kdy Sly Stallone předvádí svoji typickou roli "sám proti přesile" a proti němu stojí silná dvojka záporáků, Eric Roberts a kouzelný James Woods..)) ()

Dale

Veľmi zlý akčný film, v ktorom sú slabé aj samotné výbuchy, o ktoré hlavne vo filme ide. Film je plný neuveriteľne trápnych scén (keď Sly chce zachrániť dievča v aute a keď rozmláti celý autobus s chlapíkom, ktorý nepustil sadnúť staršiu pani...). Po celý film má Sly na tvári výraz, kvôli ktorému si prajete, aby to s ním skončil Woods už na začiatku filmu. Jediné, čo sa na tomto filme podarilo, je nasnímanie kriviek Sharon Stone vo viacerých scénach. Na tých niekoľko okamihov by sa dalo pozerať do nekonečna. Sharon je tu so sexy. ()

Marek1991

Starý známy film so Stallonem, ktorý mal v sebe veľa akcie, ale žiadnu kvalitu a výpovednú hodnotu. Na to, že je to z roku v ktorom vznikli najlepšie filmy histórie to je riadne slabé. ()

corpsy

Šikovný pyrotechnický film so superhviezdnou dvojicou a grandióznimi explóziami. Príbehovo trochu slabší, ale tento film rozhodne nepozerám kvôli deju. ()

themic

Tenhle typ Stallonových filmů se musí brát trochu s nadsázkou, nejsou to prostě jeho nejlepší filmy. Sly asi neměl moc co na práci, tak natáčel. Tohle je taky průměr, nemůžu hodnotit líp, i když Stallone se řadí mé oblíbené herce. Scénář filmu není nic závratného a děj filmu je prostý a jednoduchý, člověk u toho nemusí moc přemejšlet. Další Stallonovo Béčkovej film.:) 50% ()