Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

dezert

Podprůměr od totálně podprůměrnýho režiséra, s celkově podprůměrným natočením a zahráním. Snad kromě Jamese Woodse. Ale to je jen normálka pro něho. Takže k čertu. Jeden z nejhorších Stalloneových filmů. Luis Llosa je otřesnej režisér. Praštit toho Llosa do nosa. ()

Ad4mson

Všechno to mrví neuvěřitelně přehrávající James Woods, který nepůsobí ďábelsky jak by si přál, ale jako kdyby vylezl z nějakého přiblblého variété. ()

Hepy13

Tak tenhle film naprosto zbožňuju, jedna z mých srdečních záležitostí, ještě z dob kdy světu vládli "VHSky". Přál bych si mít Sylvestera jako bodyguarda a Sharon jako holku do postele. Na konci super písnička "Turn The Beat Around". Na zdejší hodnocení nedejte. ()

Brejlil

Nějak jsem si matně pamatoval, že se to snad dá i vidět. Tak jsem to po letech zkusil znovu. I na poměry roku 1994 jde o prohru. Přitom scénář není špatný a v rukou schopného režiséra (David Fincher byl jednu dobu v hledáčku producentů) a schopnějších herců by to mohl být docela dobrý neo-noir. Ale není. Proč? Nejprve obsazení. Stallone je těžce vedle a jediné, co se mu dá přičíst k dobru, že příliš nehraje. Stoneová rozhodně není femme fatale a co horšího, v některých záběrech je neuvěřitelně ošklivá (ne, nemyslím sprchu). Steiger rádoby drsně mumlá s otřesným hispánským přízvukem, Robertse bych nejraději propustil ještě před začátkem konkurzu. Zbývá jen Woods, protože ten si to aspoň užívá. A dál? Najmu Llose (protože Fincher zrovna neuspěl s Vetřelci), zřejmě v domnění, že ten člověk má talent. Llosa sice natočil svůj nejlepší film, ale to spíše jen náhodou. Pokračujeme: všechny ty efektní výbuchy a podobně natočila banda amatérů při svém prvním angažmá v tom "Halyvůdu, vole, ne?" Rozmístění kamer, řešení explozí, střih, všechno nějak divně provedené. A vrcholem je práce trikových specialistů, kteří se asi probudili z hibernace a poslední, co zažili, byl nástup zadní projekce. Brrr... ()

jorgus

Tento film mel velike Ambice, rozhodne mel vic nez na tri hvezdicky:(skoda,slusne ztvarneni atmosfery Jihu státu,ale na to ze to byl trihller...:( ()

Bozvav

Třeba se tu všichni zalkněte, ale mně tento film přijde jako jeden z nejlepších (kromě nesmrtelné Rambo klasiky a Postradatelných) co Stallone natočil. Připočtu li k tomu Sharon a Erica Robertse, pak není co dodat. Napětí ano, akce ano, dialogy ušly, hudba taky. Netvrdím, že by se z toho nedalo vytřískat víc, ale viděno už po třetí a pořád baví. Za mne 90%. ()

zdeny99

Prvních pět minut je super, kdy vyletí most do vzduchu. Jenže pak přichází jedna dlouhá nuda. [13549. hodnocení, 267. komentář, 59%] ()

Yarwen

Viděl jsem už hodně dávno, ale na tu scénku, kdy Sylvester vyčistí autobus od grázlíků, jsem nikdy nezapomněl, ačkoliv už jsem si ji přestal spojovat s tímto snímkem. Ten má švih, nabízí docela dobře zahrané role od výborných herců, k tomu slušný scénář, to vše dává dohromady mé nadprůměrné hodnocení. ()

Elin

I když tohle není zrovna Stalloneho životní role, není to úplně špatný. Že by se ale Stallonemu mě podařilo přesvědčit o tom, že rozumí výbušninám, to se taky říct nedá. Na druhou stranu nohy Sharon Stone zachrání ledacos, i když tady to úplně není potřeba. Takový neslaný nemastný... ()

Hapretor

Na tohle se dalo koukat fakt dobře. Neni to ani nudný. Už jen ta erot. scéna se Sharon. Dlouho bych se nenechal přemlouvat. A ty výbuchy taky stojej za pochvalu. ()

Wolvie

Předznamenání Stalloneova trápení ve 2. polovině 90. let.Tzn. nudný a pozérsky drsný film.Ani ta Sharon tomu nezvládla dodat jiskru. ()