Krásný film o tom, jaké bestie lidé někdy jsou. Jeden z mála amerických filmů - a první vůbec, pokud se nepletu - který se opřel do nacismu. Následně byl v Německu zakázán. Docela se divím, že s podobným filmem se přišlo tak pozdě, protože krásně ukazuje, že tím, kdo trpí válkou, jsou jednotlivci a s nimi celý národ, kdy pouze hrstka je těch, kdo chtějí ničit a měnit svět na jeho troskách.(3.9.2014)

The Mortal Storm pôsobí dojmom klasických utopistických hollywoodskych diel. Akoby sa odohrával hneď vedľa mestečka, kde žije taktiež Stewart a užíva si Krásny život. Ale to iba kulisami a počiatočnou atmosférou. Tá veľmi zhustne a aj napriek tomu, že pôsobí výrazne štylizovane, svoje posolstvo doby nesie zodpovedne. Vlastne tá štylizácia nechtiac dodáva filmu značnú, až dystopickú sci-fi nadčasovosť. Ja som si pri chovaní mladých nacistov spomenul na chovanie/chôdzu/výrazy istej slovenskej politickej grupy, ktorá zvíťazila prednedávnom v jednom nemenovanom významnom slovenskom meste...(24.9.2015)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Ľudia bez mozgu ostanú naveky ovcami ( a to nechcem urážať tieto spoločnosti prospešné zvery ). Či už sú to negramotní náckovia, alebo aj dnešní, na každú sprostosť hlávkami kývajúci občania. V každom prípade aktuálny snímok, technicky zdatný a herecky vynikajúci. Možno niekoho z vás prijme k zamysleniu a následnému bojkotu nezmyselného svetového systému, alebo aspoň otvoria dvere do vašej mysle, aby ste sa zamysleli, že to, čo sa dnes deje, nemá zmysel. Tak ako vtedy, dnes a pravdepodobne aj zajtra.(2.3.2015)

Ponuré a depresivní drama odehrávající se v roce, kdy se Zrůda dostala k moci a zfanatizovala celý národ ke svým zvráceným cílům. Mortal Storm je plná velice silných scén, při kterých mi skoro běhal mráz po zádech. Nejděsivěji a nejsmutněji na mě působil ten přechod mezi pohodovou atmosférou dne profesorových narozenin a následnou změnou poměrů ukázanou tím, že profesor jde po chodbě univerzity a studenti i kolegové dělají, že ho neznají. Pozdější scéna s pálením knih byla také velmi silná. Mortal Storm skvěle a realisticky ukazuje fanatismus a víru v nesmyslnou ideologii.(10.5.2011)

• - Koproducent Victor Saville, který není uveden v titulcích, tvrdil, že většinu filmu režíroval on. Jeho tvrzení se objevilo už několikrát, ostatní členové štábu a několik klíčových herců to však popírá. (Hans.)