Ledová planeta

• Česko Retrograde (více)

V nedaleké budoucnosti se odvážný tým několika mužů a žen, vedený Johnem Fosterem, vydává na nebezpečnou cestu do minulosti. Chtějí totiž zabránit objevení meteoritů, které obsahují smrtelnou mimozemskou bakterii, jež přivedla lidstvo témeř na pokraj vymření. Kdyby ale tušili, jaké hrůzné věci bude mít za následek jejich cestování časem, na svou cestu by se pravděpodobně nikdy nevydali... (oficiální text distributora)

iXtr3m3 odpad!

Retrograde, alebo aj inak, ako sa vybral Dolph Lundgren na nákup motorkárskej bundy a počas cesty z a do obchodu stihol natočiť film... ()

Han22

Časy kdy jsem obíhal videopůjčovny a sjížděl béčka s Lundgrenem a dalšími hvězdami 90. let jsou už pryč a i když mám starší filmy s Dolphem pořád rád, tohle se moc sledovat nedá. Jako sci-fi je to odpad jak když vyšije - stokrát ohraný námět, příšerný efekty, naprosto nedomyšlená a nevysvětlená časová linie. Jako akční film? No dejme tomu, nehraje si to na modernu, nepoužívá to nesmyslný střihy a filtry a pořád je to lepší, než blbosti co dnes točí Seagal nebo van Damme... ale problém je, že se hodinu žádné akce nedočkáme a když už přijde, tak je o ničem. Ani jedno "ty vole" z mý huby nevylítlo, což znamená, že žádná akční scéna nebyla nijak super. Podprůměrná Lundgrenovka. ()

Ragdoll

Akční sci-fi v čele s největším céčkařem všech dob, navždy odepsaným Lundgrenem? V tom případě jsem se se svými třemi hvězdami neskutečně odvázal a udělal filmu tu největší poctu, jaké se mu kdy mohlo dostat. Věděl jsem do čeho jdu, byl jsem varován hrůzně vyhlížejícími třinácti procenty, a i přesto jsem započal se sledováním. Nikdy bych neuvěřil, že se dostanu do bodu, kdy mě celá ta umělá akce a neznámí, leč přijatelní herci skutečně baví. Když přimhouřím obě oči, i počítačové triky jsou jakž takž koukatelné, pěstní souboje trochu neohrabané, ale od party vyloužilých padesátníků se zdravotními problémy vůbec to nejlepší, co jsme mohli dostat. Akční scény jsou slabší, nezáživné, ale pokud to vše spojím dohromady, vyjde z toho příjemně průměrná záležitost. 40%. ()

xaver

Úpadek, úpadek, úpadek. Dekadence začíná ovládat i největší světové kinematografie. Chybí solidní náměty, a pokud jsou, tak na ně nejsou peníze právě kvůli takovýmto snímkům, které navíc totálně devastují divácký vkus. Možná je to záměr. Vychovat diváka, kterému nebudou vadit srač.. Teď jsem se opravdu rozjel. Abych ten negativizmus trochu zmírnil, tak dávám alespoň jednu hvězdičku za technické provedení. ()

Haymar odpad!

Dolphe, už se na to vyser, na tohle se totiž vážně nedá koukat! Ovšem pokud ses nerozhodl trumfnout svého (stejně "šikovného") kolegu - tlouštíka Stevena! ()

Deywid odpad!

Príšerné triky + príšerní herci (i Dolph) + príšerný scénar + príšerná výprava (akože tie zbrane boli snáď vyrobené z papiera) = príšerný film... ()

jacksax

Fim, který není úplný shit, ale zas tak moc mu k tomu nechybí. Nevím jak ostatním, mě to jako sci-fi nepřijde. Klasický akční film, ve kterém sci-fi prvky jsou jen pro to, aby nalákaly jiné než fanoušky lundgren/vandamovské školy. Kdyby byl natočený v osmdesátých letech, tak by rozhodně tak nízké hodnocení neměl, a věřím že někteří by mu valili čtyři i pět hvězd z nostalgie. Tož tak ten film vidím já - i když jsem viditelně sám. ()

melloun odpad!

Pokud by se v kolonce žánr objevovalo i kouzelné slůvko parodie, možná bych byl s hodnocením shovívavější. Vlastně ne, nebyl. Děj by se dal označit za celkem ucházející, ale způsob jakým byl natočen, za to by se styděl kde kdo už v 80. letech. Vyjmenovávat všechno co se nepovedlo, by bylo na dlouho. Stačí jen říci, že je to zasloužený odpad! ()

msroubek odpad!

Dolph Lundgren má méně špatné filmy a hodně špatné filmy, ale tohle je přecejen trochu moc. K Retrograde (překladu Ledová planeta nerozumím ale budiž) jsem se dostal prostřednictvím přílohy k časopisu. Ten, kdo za to může se buď - přehmátl nebo - si z čtenářů udělal srandu a nebo - je uplný idiot a přijde mu to jako dobrý film. Bohužel jsou tyto filmy s dabingem. Retrograde je od samého začátku do úplného konce přehlídka nepochopitelných momentů (nekomentuji to, že příběh vlastně skončil tam kde začal a ta celá paráda byla naprosto zbytečná). Příběhu chybí jakákoliv logika - scénář psala pravděpodobně scénáristova sekretářka. Zvukaři asi ještě nezačali studovat školu. Kameraman asi držel kameru v ruce poprvé. A režisér (Christopher Kulikowski) se buď natáčení nezúčastnil a nebo postrádá všechnu soudnost. Dále nesmyslné repliky ("Zničte tu metlu" nebo dvojník Morgana Freemana: "K čertu, v komoře je binec....a tady to neni lepší"). A nakonec, do toho všeho Lundgren s dlouhýma vlasama hlásí "Bolesti vydržím". Sám sebe se ptám, jak jsem toto mohl vidět asi 10x....možná jsem se snažil najít nějaký skrytý význam, hlubší myšlenku....nenašel jsem. ()

Hapretor

Občas na takovýchto kravinách ujíždím. Dobře uspí. Dolph Lundgren je prostě Dolph Lundgren. Nic víc, nic míň! ()

IGNI

Pane jo, to byl zážitek! Většina kladů jde na vrub příběhu. Zápletka byla solidní, takže je velká škoda, že technická stránka nebyla tak kvalitní. Dolph byl hodně sympatickej, což si v moc jeho filmech nepamatuji. ()

MickeyStuma odpad!

Snímek, ve kterém se sešli dva akční matadoři. Dolph Lundgren a Gary Daniels. Jenomže se jedná o tak špatný filmový výtvor, že oba nemají co ukázat. Námět příběhu je v podstatě stejný jako u snímku ´12 opic´ (1995). Šíří se nákaza a tak je vyslána do minulosti skupina dobrodruhů změnit vývoj událostí, aby se šíření nákazy zabránilo. Zabránit se však mělo vypustit do světa tento snímek. Tady je špatně naprosto všechno. Od scénáře, přes herecké výkony, až po výpravu. Proč se někdo snaží natočit sci-fi, když na to nemá potřebný rozpočet? Že jich bylo markantně málo je vidět od první minuty. Herci v podstatě nemají co hrát a tak jejich výkon vypadá hůř, než jak by zvládl kdejaký obyčejný komparzista. O vizuálních efektech nemá cenu ani polemizovat. Taktéž o kulisách. Ne a prostě ne. Tohle zhlédnout pouze na vlastní riziko a to ještě s ohromným sebezapřením. ()

Johny M.

Tak si dám rovnou takhle za tepla komentářík k týhle právě dokoukaný lahůdce. Mám rád akci i sci-fi a nemam nic proti Béčkům, ale tohle snad neni ani jedno z toho. Lundgren krom Ivana Draga a universála (který mu byly fakt šitý na míru) snad nic pořádnýho nenatočil a ani tady to neni lepší. Možná nutno přidat k dobru aspoň to, že je to asi jediná lundgrenovka, kterou jsem dokoukal do konce; no ale aby taky né když jsem si jí - já vůl - koupil ;-) A ještě možná dvojníka Morgana Freemana... No jdu si spravit chuť nějakou seagalovkou... ()

PenaPP

I přes nízké hodnocení ostatních jsem si říkal, že akční Sci-Fi nemůže být tak špatné, ale prvních pár minut mě přesvědčilo o opaku. Akční scény jsou zvládnuté tak strašně, že divák při ráně pěstí vidí, že pěst až k hlavě protivníka vůbec nedorazí. A to bohužel není zdaleka vše - říkal jsem si, že alespoň ta vesmírná loď nevypadá špatně, ale to jen do chvíle, než ukázali interiéry lodi - panely na můstku vypadaly hůř než v původním Star Treku a to už samo o sobě je strašné, protože Star Trek je z roku 1966. Dvě hvězdičky tedy dávám jen za ucházející děj a výkon Dolpha Lundgrena. P.S.: Na konci narušil celou časoprostorovou linii, kterou předtím upravoval, takže vlastně nic nezměnil, ne? ()

Barak

Jen impotentní debilové (pardon, ale nemůžu jinak) mohli napsat takovou hovadinu. Kdyby se tomu aspoň dalo smát - nedá, budete umírat nudou.... ()

artuš

Tento film má něco do sebe, přesto ale je hrozně nudný. Čekal jsem, že budou používat nějaké zbraně zl budoucnosti a ne kulomety a ruční zbraně. Námět na tu výbušninu, kterou vyhodil do povětří to pole meteoritů vypadá jako z hvězdé brány. Zdálo se mi to jaké nepovedené sci-fi od začínajícího režiséra, který předtím vůbec nic nenatočil. Na druhou stranu Dolph Lungren si umí sjednat pořádek, a bojovat stále dobře. Za celkový dojem dávám tak 1 hvězdičku a to jenom za pár dobrejch akčních scén. ()