Ledová planeta

• Česko Retrograde (více)

V nedaleké budoucnosti se odvážný tým několika mužů a žen, vedený Johnem Fosterem, vydává na nebezpečnou cestu do minulosti. Chtějí totiž zabránit objevení meteoritů, které obsahují smrtelnou mimozemskou bakterii, jež přivedla lidstvo témeř na pokraj vymření. Kdyby ale tušili, jaké hrůzné věci bude mít za následek jejich cestování časem, na svou cestu by se pravděpodobně nikdy nevydali... (oficiální text distributora)

JASON_X

Blbost a neumětelství mě u některých filmů uráží a štvou, u jiných mi ale přijdou zábavné a roztomilé. A tohle je druhý případ. Nostalgický návrat do časů VHSkových <->ovinek, kterými jsem si kdysi rád proplachoval mozek. Ehm, kterými si dosud rád proplachuju mozek. Dolfi cestuje časem, rube se na pláních Antarktidy a nakonec zachrání lidstvo, pardon za spoiler. Uznávám, že nebýt Dolfiho, asi bych šel o hvězdu níž, ale tenhle chlap je prostě ikona B-žánru a já ho žeru. Zbytek toporných herců ovšem vzbuzuje už leda pobavený nebo shovívavý úsměv, stejně tak jejich toporné lobotomizované repliky. Střih je místy neuvěřitelně absurdní a u trikových scén je vidět, že se opravdu hodně hodně šetřilo, nebo se to neumělo. Zábavnost celé téhle taškařice je ovšem vydatná a popravdě její příběh není v rámci žánru vůbec špatný a zasloužil by si lepší režii, scénář, víc prachů na natáčení v pořádných exteriérech, no prostě úplně jiné celkové zpracování, no a pak by z toho všeho mohlo být oddechové akční scífko třeba i... třeba i na čtyři hvězdy! :) ()

Lacike odpad!

Peklo, peklo, peklo. Vsetci sa smeju z novych Seagaloviek, ale ovela horsie sracky toci Lundgren. To uz nie je ani cecko ale rovno zetko. ()

Terva

Dvě hvězdy a dost. Jedna za Lungrena a druhá za cestování časem. Ale i tak koukám, že jsem jeden z mála s tak vysokým hodnocením. ()

Expendable

Neuvěřitelně levný a mizerný počin, který si říká scify. První nedostatky - malý rozpočet, 2. neschopní herci předvést lepší akční scénu než kopnout Dolpha akorát do pasu a ten na to "Ty nemáš budoucnost Dotne" 3. ta roztřelená helikoptéra, jedna rána z kapslikovky a vrtulník bouchne jako rachejtle a pak rázem zmizí, 4. mizerné ozvučnění a soundtrack, 5. děj naprosto nedávající smysl. Když se to sečtě vychází totální hovadina typu Alien Siege.1* za ten vrtulník a za Dolpha. ()

corpsy

Dolfíku, Dolfíku, peniažky sú peniažky a filmová skúsenosť tak isto. No ale aspoň si v minulosti po sebe zanechal skvelé opusy, na ktoré žánrový fanúšik nedá dopustiť. Toto tu, je na oplátku jedna tvoja veľká hanba. ()

Andersis

POZOR TENHLE KOMENTÁŘ MÁ HODNĚ SPOJLERŮ. Měl sem chut na nákou sračku protože sem měl nakoukáno dost NEsraček. Tak sem si koupil film Ledová planeta. Střich je zmatenější než u Seagalových filmů z poslední doby. Zvukaři? To sem se málem posral smíchy, místo toho, aby rvačky ozvučnili sem slyšel hudbu, která se sem vůbec nehodí. Pak sem se nasmál u scény kdy Lundgren sedí v kabině pilota naké vasmírné lodi a vypustí do vesmíru jednoho a půl zloducha. Ano říkám půl protože ten jeden se držel o dveře aby neviletěl a ktomu hrála ta strašná hudba no samozřejmě že mu pomohl jiný zloduch tak se z toho dostal. A navrch ještě nemusí Lundgren nosit na Antarktidě čepici, k čemu taky on přežije všechno ikdyž je večer -50 stupnů. Jo a abych nezapoměl padouši sestřelí helikoptéru která jak se rozletí tak ve vzduchu náhle zmizí. Tak dávám tři hvězdičky zato že sem se nasmál jak nikdy, takže to splnilo účel. Ale jinak na piču. ()

blackrain odpad!

Dlouho jsem váhala, jestli mám dát alespoň jednu hvězdičku. Na konec dávám odpadky. Nemůžu jinak. Tohle se prostě nepovedlo. Souhlasím s Malarkeyem. Ten totiž vše podstatné řekl za mě. Nemám, co bych dodala. ()

Rakosnicek77 odpad!

Důkaz toho, kam až může hvězda filmů 80 let padnout, ve snaze udržet se stůj co stůj v povědomí diváka. Díky tomuto počinu, alespoň to moje povědomí celkem kleslo. Prostě doba Punishera a Temného anděla je nenávratně pryč a nemít jistou účast ve Stallonově Postradatelných, tak je tento Švédský obr dávno za horizontem mého zájmu! ()

otík

Natočit béčkovou akční sci-fi není špatný nápad (vzpomeňme na kultovní Černočernou tmu), ale obsadit do hlavní role Dolpha Lundgrena a umístit děj na ledoborec ve věčně zmrzlé části zeměkoule, to nepovažuji za nejšťastnější nápad. Přesto je tento nový Dolphův počin nejlepším filmem od Lovce bouřek (1999), který byl docela dobrou komedií (prostě nepovedeným akčňákem). Vysoký blonďák tentokrát přiletí z budoucnosti z roku 2204 společně s posádkou, která má úplně jiné úmysly než náš hrdina. Ten má totiž za úkol zničit část zemského povrchu, který obsahuje biologické bakterie, které začaly hubit lidstvo a v roce 2204 vyhubily téměř celé obyvatelstvo země včetně Lundgrenovy ženy a dítěte. Protože posádka vesmírné lodi má jiný úkol (jaký, to není z celého filmu jasné, neboť jen zabíjí, nic víc), ocitá se on i posádka ledoborce, u kterého vesmírné letadlo přistálo, v ohrožení. Dále jsou jakákoli slova zbytečná, Lundgrenovi jde jen o přežití a o splnění úkolu. Zda by výbuch, který rozmetal velkou část zamrzlé zeměkoule, neměl dopad na existenci lidstva, film ani zdaleka neřeší a scénáristé se tak projevují jako totální amatéři. Tím se dostávám k řemeslné výrobě tohoto béčka. Není zas tak zlá, kosmická loď i ledoborec působí celkem přesvědčivě (najdou se ale také zcela trapné záběry maket), bojové souboje i střílečky jsou natočeny na slušné béčkové úrovni a prvotní špatný střih je od poloviny filmu vystřídán tradičním, nijak novátorským, ale uspokojivým způsobem. Osobností číslo jedna je samozřejmě Dolph Lundgren, který snad konečně začal cvičit a ačkoliv jeho rázně unavený obličej působí hodně rušivě, v zamrzlých krajích a šedivých koutech ledoborce se to ztratí. Veškerá chvála je však vedena v tradiční béčkové úrovni a film na více jak 40 % nemá. Ale tentokrát jsou to poctivá procenta a Lundgren ukázal, že poslední dva jeho filmy (Ochránce, Retrograde) daleko svou kvalitou přesahují naprosto nudná a ubohá Seagalova céčka (Poslední mise, Země krvavého slunce). ()

Ryuuhei odpad!

Že já se na tento film vůbec těšil. Popis zněl docela slibně, stopáž taky nepoukazovala na levný a tudíž zaručeně špatný film. Jakmile jsem v úvodních titulcích zahlédl Dolpha Lundgrena, trochu jsem zaváhal a zatušil, že to asi nebude to pravé ořechové. A skutečně, nebylo. Právě naopak. Jak mám filmy s tématikou cestování v čase rád, tady se mi taky zachtělo cestovat časem, ale nejlépe na konec filmu, protože to byl naprostý děs běs. Děj o ničem, kdy už jen záměr hlavního záporáka nebyl nijak dobře vykreslen. Předvídatelná, smysl postrádající blbost. Postavy o ničem, bez charismatu, kromě tedy věčně blbě koukajícího Lundgrena, který je ve všech filmech prostě stejný. Hodina a půl (nepočítaje asi 5 reklam mezi) utrpení, která mi ale překvapivě rychle utekla vzhledem k tomu, že nebylo jinak moc co dělat po prolenošeném deštivém dni. Ale ne, tady prostě nemůžu dát ani tu hvězdu, protože to byla skutečně hrůza, kterou držel nad totálním hnojem maximálně tak asi ne úplně nulový rozpočet. Zdejší celkové hodnocení odpovídá. ()

blackJag

Parta lucemburských ochotníků si navlékla motorkářské kombinézy, stloukla na koleně nějaké ty kulisy, nechala z plastu vylisovat něco futuristicky vyhlížejících zbraní a rozhodla se sehrát si soukromé sci-fi představení s následným záznamem pro masochistické připomenutí vlastní píle za vlahých nudných večerů... Ale počkejte, co je to tam za mohutného blonďáka, který na stará kolena používá vlasové přípravky "oděn spoře, účes jako z moře"?? Není to sám skandinávský bijec Dolph "nezvládám ani základní fyzický pohyb" Lundgren??? Kruci, tak on to není jen záznam ochotnického souboru? Dávám 1* za to, že při tom Dolph neumřel (i když, kdyby ano, mohl si ušetřit tuhle filmovou ostudu) a s ohledem na jeho starší vály, kterým tato sračka (která se navíc bere strašně vážně) nesahá ani po svrab na patě. 10% ()

JohnSmith odpad!

Nebyl jsem si chvíli jist,jestli to nebylo myšleno jako vtip. Bohužel nebylo. Na téma návratu časem a změny chodu dějin toho bylo natočeno už hodně. Tohle je asi ten nejhorší případ. Výprava jak z televizního seriálu ze šedesátých let, naprosto příšerná akce a vlastně i celková režie. ()

lewwin

Tento film jsem si pořídil s vědomím, že se jedná o naprostý shit, ale také mě zajímalo, jak Dolfič "hraje" v posledních pár letech. Hodnocení tomu opravdu odpovídá. ()

sedm.1

Po hodně dlouhé době dávám filmu s Dolphem Lundgrenem více než 1*.Tím jistě ale nechci naznačovat,že by Retrograde byl snad dobrým filmem,to ani náhodou.Lundgren je zde neuvěřitelně strhaný v ksichtě(ale tělo má přitom stále slušně nabušené a čerstvé?),naštěstí má ale tento snímek docela slušnou atmosféru.Ta samozřejmě není vytvořena autorem,ale spíš samotným prostředím kde se film odehrává,ale alespoň něco.Děj je každopádně opět blboučký až na půdu a scénář je opět na úrovni nějakého předškoláka.Efekty jsou pak úplným hřebíčkem do jinak opět odpadové rakve,ale ta atmosféra na mě zkrátka zapůsobila tak moc,že nad tímto vším přimouřím všechny dvě oči :). ()

Kracken odpad!

Při sledování tohodle filmu jsem měl pocit že každou chvilku někde v odraze skla nebo zrcadla zahlídnu kameramana anebo že někde spadne kus kulisy. Prostě strašný, mám sci-fi rád ale tohle bylo hrozný. Navíc Lundgren je už odepsanej. ()