poster

Žofka a spol (TV seriál)

 • Československo

  Žofka a její dobrodružství

  (Československo)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1988, 1 h 52 min (Minutáž: 13x8 min)

Režie:

Miloš Macourek

Předloha:

Miloš Macourek (kniha)

Hrají:

Petr Nárožný
(další profese)
 • Stejšn
  ***

  Žofka je dobrý večerníček, který těží z oblíbených kresbiček Adolfa Borna a neméně oblíbeného hlasu Petra Nárožného. K tomu zdařilé nápady Miloše Macourka a výsledek je ten, že Žofka se dá směle srovnávat s Machem a Šebestovou. Spousta výchovného moralizování, ale akorát tak aby to bylo pro děti poučné. Pro mě lepší tři hvězdičky.(13.4.2009)

 • Karlos80
  ***

  Umbabáumbabá..:-) Česká animovaná klasika pánů Miloše Macourka, Jaroslava Doubravy a výtvarníka, ilustrátora a akademického malíře Adolfa Borna kteří spolu tvořily už od roku 1972. Samozřejmě na Macha a Šebestovou též z jejich dílny tento příběh o roztomilé a zpívající opičce který je spíš pojat jako bajka nemá. Ale zase platí jedno nepsané pravidlo? Kdyby to nebylo namluveno panem Nárožným (který tomu dal vyšší punc), podobně jako třeba Mach a Šebestová, kdoví jestli by si nato dnes ještě někdo vzpomněl. Já ale ano a proto dávám této na stromě sedící, zpívající a na benjo hrající opici za 3,5/5 lepší tehdejší průměr. Novější pokračování už nestálo zato.(4.11.2006)

 • topi
  **

  Opici Žofku jsem neměl moc rád ani když jsem byl malej a ani ted´. Je to asi tím, že opice nemám rád ani ve skutečnosti a když jsem byl malej, tak jsem se jich bál, ted´ bych je nejradši nakopl. A ještě mě hrozně štve, jak je Žofka obrovskej chytrolín! Nebýt parádního hlasového projevu Petra Nárožného, tak hodnotím ještě níže.(6.3.2011)

 • Omnibus
  ****

  Podobně jako Rákosníček, je i Žofka často vedena těmi nejčistšími úmysly někomu pomoci. Místo aby si tiše sedla někam do koutku a trpělivě počkala, až ji to přejde :-) Tyhle její příhody jsou sice stále dobré a klidné pokoukání, ale hodnotil bych jen za tři. Čtvrtou hvězdu musím přidat za tu chytlavou, rozvernou melodii, kterou mi stačí jen krátce zaslechnout a už se jí po zbytek dne nezbavím: um-ba-bá ... um-ba-bá ... umba-umba... ú(11.3.2013)

 • josieaddms
  *****

  Cože? Jak to že tak nízké hodnocení? Podle mě je to super seriál, na který mám z dětství moc pěkné vzpomínky. Vzpomínám si jak jsme si na to ze sestrami hrály, a jak jsme v tom hledaly různé kódy a spojitosti s věcmi spjatými s našimi momentálními životními situacemi. Navíc se jedná o originální počin plný různých čitelných narážek. Born to dobře namaloval, a Nárožný to také velmi slušně nadaboval. Navíc děti se u toho baví, protože seriál z nich nedělá idioty, ale naopak se jim snaží nabídnout něco osvěžujícího. Pěkná práce.(13.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace