Žofka a spol (TV seriál)

Miloš Macourek

Předloha:

Miloš Macourek (kniha)

Petr Nárožný

Podobně jako Rákosníček, je i Žofka často vedena těmi nejčistšími úmysly někomu pomoci. Místo aby si tiše sedla někam do koutku a trpělivě počkala, až ji to přejde :-) Tyhle její příhody jsou sice stále dobré a klidné pokoukání, ale hodnotil bych jen za tři. Čtvrtou hvězdu musím přidat za tu chytlavou, rozvernou melodii, kterou mi stačí jen krátce zaslechnout a už se jí po zbytek dne nezbavím: um-ba-bá ... um-ba-bá ... umba-umba... ú(11.3.2013)

• topi

Opici Žofku jsem neměl moc rád ani když jsem byl malej a ani ted´. Je to asi tím, že opice nemám rád ani ve skutečnosti a když jsem byl malej, tak jsem se jich bál, ted´ bych je nejradši nakopl. A ještě mě hrozně štve, jak je Žofka obrovskej chytrolín! Nebýt parádního hlasového projevu Petra Nárožného, tak hodnotím ještě níže.(6.3.2011)

Umbabáumbabá..:-) Česká animovaná klasika pánů Miloše Macourka, Jaroslava Doubravy a výtvarníka, ilustrátora a akademického malíře Adolfa Borna kteří spolu tvořily už od roku 1972. Samozřejmě na Macha a Šebestovou též z jejich dílny tento příběh o roztomilé a zpívající opičce který je spíš pojat jako bajka nemá. Ale zase platí jedno nepsané pravidlo? Kdyby to nebylo namluveno panem Nárožným (který tomu dal vyšší punc), podobně jako třeba Mach a Šebestová, kdoví jestli by si nato dnes ještě někdo vzpomněl. Já ale ano a proto dávám této na stromě sedící, zpívající a na benjo hrající opici za 3,5/5 lepší tehdejší průměr. Novější pokračování už nestálo zato.(4.11.2006)

Cože? Jak to že tak nízké hodnocení? Podle mě je to super seriál, na který mám z dětství moc pěkné vzpomínky. Vzpomínám si jak jsme si na to ze sestrami hrály, a jak jsme v tom hledaly různé kódy a spojitosti s věcmi spjatými s našimi momentálními životními situacemi. Navíc se jedná o originální počin plný různých čitelných narážek. Born to dobře namaloval, a Nárožný to také velmi slušně nadaboval. Navíc děti se u toho baví, protože seriál z nich nedělá idioty, ale naopak se jim snaží nabídnout něco osvěžujícího. Pěkná práce.(13.2.2012)

Večerníček celkově vtipný skoro jako jeho věhlasnější bráška, nicméně sedmý díl u mě navždy vede nad ostatními, to když přijde nový pečovatel pan Hapták, kterej je tak nekompromisně retardovaný psychopatický hovado, že je v podání pana Nárožného, přirozeně empatického podobným debilům, naprosto dokonalej.: "Josef Gorila, Anežka Gorilová, Anežka Gorilová mladší.....POHOOOOV!!!!!" "A krunýř není prosím želva!!! KRUNÝŘ je KRUNÝŘ!!!" 80%(24.6.2016)