Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

zurivymlok

Van Damme, a rovnou dvakrát, to je vážně jen pro silné povahy. :-)))) Ale ne, není to tak zlé. Nakonec je to jeden z lepších filmů tohoto "herce". ()

miromir

kdysi sem tenhle film mel na vhsce dabovany jednim hlasem a fakt se mi to moc libilo ale to i treba smoulove s odstupem casu musim konstatovat poradna beckovka a navic Van Damme hraje uboze ()

enzo_cz

Béčkovost z toho stříká všemi směry, což by nevadilo, kdyby zde nebylo dvojnásobně přeVanDammováno :-)) Přestože jde o jeden z těch lepších snímků s panem (ne)hercem JCVD, nemůžu dát víc než dvě hvězdy. Jako malý jsem "žral" Van Dammeho kreace. Nyní je to v podstatě to jediné, co ze vzpomínek na film zbylo. Vše ostatní jen bída a šeď. ()

Mark1983

Podle mého názoru se jedná o jkeden z těch lepších Van dammových filmů,i když bych tento film už nehledal,ale i tak je to celkem pohodový průměr o pomstě dvojčat za smrt rodičů. ()

Pavson38

"Akční pecka s JCVD z dob pirátských VHSek".. Takto bych ve zkratce shrnul mou vzpomínku na tento film z doby, kdy jsem jako malý kluk žral snad všechny Jean-Claudovi roznožky, otočky, výkopy, zákopy a další možné údery v jeho podání. S odstupem skoro čtvrt století musím uznat, že to není žádný super akční biják, ale na tu dobu to byla výtečná podívaná, která svými vtipnými hláškami, skvělým záporákem Bolo Yeungem, sexy blonckou Alonnou Shaw a hlavně reálnými akčními scénami s vysekaným Jean-Claudem (zde hned dokonce v dvojroli) neurazí ani teď. Z nostalgických důvodů nemůžu jinak než plný počet... ()

futislav

Nostalgická vzpomínka na doby, kdy frčely půjčovny VHS. Tehdy se mi to docela líbilo, ale z dnešního pohledu poněkud slaboduché a předvídatelné od začátku do konce. ()

pitrisp

no to jsem doslova žral, když mi bylo nějakých 12, ale dneska je to asi jako s Americkým ninjou. To byl taky film mého dětství a já chtěl být jak jinak Joe Armstrong ()

Lubek

Myslím si, že takéto nízke hodnotenie má tento film iba vďaka averzii na Van Damma. Mne sa osobne film páčil, bol tam dosť silný príbeh, nič nebolo prehnané a nereálne a rozhodne som sa nenudil. Dvaja bratia sa stretnú po 25 rokoch a zistia čo sú zač a že ich rodičia boli zavraždení. Nenávidia sa a milujú zároveň. Je tam príbeh, sú tam city, je tam akcia, je tam nápad. Nevidím dôvod prečo by mal mať tento film tak slabé hodnotenie. Nieje to diera do sveta, ale určite to nieje ani kravina. Pre mňa 75 %. ()

Bobeš14

Nemůžu jinak.Patřím také k těm jedincům,pro které byl tento film naprostou bombou a Jean-Claude tím největším drsnákem na světě. ()

sun.eagle

Jako puberták jsem van Damma žral asi jako každý, a Dvojitý zásah jsem považoval za "božský majstštyk" který jsem byl schopen shlédnout i několikrát denně !! Dnes se samozřejmě na tenhle film dívám úplně jinak, ale v daném žánru patří k nadpruměru. Je to jeden z posledních mohykánů éry akčáren z 80.let kdy tento žanr prožíval svuj vrchol. Pak už se točili jen stupidní škváry a napodobeniny svých předloh. S časovým odtupem se nedá přehlédnout van Dammeho neherectví, slaboduché dialogy a ne moc oduševnělí scénář, ale některé momenty patří do zlatého fondu éry van Dammeho, Stalona, Schwarzeneggera, Bolo Yunga aj. Ery která je nenávratně pryč, ale na par slušných kousků a Dvojitý zásah mezi ně patří se rád jednou za čas podívám i z duvodu zavzpomínání na bezstarostné dětství. ()