Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Romeroo

Jeden z nejlepších filmů JCVD…a troufám si říct že i jedno z nejlepších akčních céček na přelomu let 90-tých…akorát mě strašně moc otravovala postava, kterou ztvárnil Lewis…naopak postava klasického asijského padoucha v podání Bola Yeunga byla vynikající….75% ()

horor2

Dvojitá kopačka Van Damma :-) Jeden je hodný idol, druhý je nabroušený ranař. Tolikrát viděno, tolikrát pohoněno nad tímto nářezem, že nemá smysl něco komentovat. Kdo miluje poctivou akci, ať to zkoukne. :-) ()

Blazkowicz

Dvojitý Van Dame a rozhodně jsem nečekal, že to bude dvojitá nuda. Absolutně mě to nebavilo. Po nějakém obstojném béčku ani památky. 2* ()

JosefTomas

Vidět Dvojitý zásah ve správném věku, ve správném naladění a rozpoložení, asi bych byl nadšen, stejně jako když máte rádi velmi Van Damma, tak tady ho máte dvakrát :D. Ale výsledek neuchvátil, neboť scénář je až skoro směšný a akce taky kdo ví jak zajímavá není. ()

moviepill

Najlepšia rola, ktorú Jean-Claude Van Damme mal. Príbeh, akcia, láska. Dvojitý zásah nostalgie do môjho verného srdiečka. PS: Geoffrey Lewis je vo svojej úlohe tiež skvelý. ()

Prubner

Dobře natočené, slušná akce (jen souboje byly moc krátké), Van Damme předvedl na své poměry docela ucházející herecký výkon. Ovšem trikově nic moc, ty scény s dvojexpozicí se hodně nepovedly. Když je Van Damme dvakrát v jednom záběru, zdá se mi, že každá půlka je jinak nasvícená a snímaná z odlišné vzdálenosti. ()

rogger

Tak isto ako Lionheart, Krvavý šport a Univerzálny vojak patrí Double impact do skupiny filmov, pre ktoré mám slabosť! Aj keď dnes by som ich asi už moc nepozeral, ale ten závan 80., 90. tych rokov a spomienky na moje detstvo a pubertu strávenú s plagátom Van Damma na stene. Taký som chcel byť dobrý ako on! Hodnotenie u týchto pár kúskov je čisto sentimentálne, osobné a "neobjektívne"! ()

brtko

Na tomto filme som vyrastal a pokladám ho za jeden z najlepších filmov JCVD. Inak len priemerný akčnák. ()

Stanmi

Poctivé béčko s příjemným nádechem osmdesátých let. Snímek o dvou bratrech, kterým zavraždili rodiče a oni se po letech vydají na cestu pomsty. Příběh je samozřejmě naivní, stejně jako JCVD ve své první dvojroli "hodného" Chada a "zlého" bráchy Alexe. Co, ale je třeba na filmu vyzdvihnout je exotické prostředí Hongkongu, který má své kouzlo, krásnou přitelkyni Alexe Allonu Shaw na, kterou se fakt pěkně kouká a povedený výběr záporáků, kde hlavní dva gangstery naprosto zastiňuje trojice jejich "ochránců", jimž vévodí král asijských záporáků Bolo Yeung (který má jako správný "bad guy" stylovou jizvu), další je tady sexy mrcha Cory Everson (jinak též šestinásobná vítězka Ms. Olympa) a do třetice všeho zlého je tady albánský mistr kopu Peter Malota (jinak též známý kaskadér, choreograf akčních scén a také přítel Jean-Claudea), jelikož je to akčňák, který pamatuje zlaté časy, tak se pořád něco děje a akcí se nešetří. Rozhodně se nejedná o nejlepší "vandammovku", ale to solidní akční film z doby na kterou už vzpomínáme se slzičkou nostalgie. ()

zzzzzjjjjj

Van Damme tu dojem na diváky neudělal,ale nebyl to špatný akčňák,přesto jsem výkon čekal viditelnější.Velké bitky, u kterých jsem zatínal pěsti byly velice agresivní a zákeřné. ()

Nonna

Uvědomuji si, že hodnotit akční film tohoto typu je z mého pohledu nekompetentní, protože tento filmový žánr nevyhledávám a nemusím, ale z toho, co jsem viděla, jsem už viděla daleko lepší díla. Tento film byl tak akorát vhodný jako kulisa k upravování fotek pozdě do noci. Nuda k ukousání, chabá, předem čitelná zápletka, tupé dialogy podtržené ještě tupějším dabingem no a ty bojové scény.......u zjizveného šklebícího se vraždícího opičáka jsem se při té vší hrůze musela i smát. Jedna hvězda za pěkné přírodní kulisy. ()