Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

rublik05

Očekával jsem dvojitý akční nářez, dostal jsem jen dvojitou nudu, navíc ještě šíleně hloupou. Příběh jednoduchý, děj zbytečně dlouhý, herecké výkony děsné, akční scény mizerné. Zkrátka film totálně o ničem. Ani Van Damme se tentokrát nijak extra nepředvede, jeho soubojů je zoufale málo, zachraňuje je však docela dobrá kamera, závěrečný souboj je jednoznačně nejlepší moment celého filmu. Když to tak shrnu, silně podprůměrný akčňák, na který se patrně už nepodívám. Přesto chápu, že u některých diváků zafunguje nostalgie a budou patrně spokojeni. 3/10. ()

Nix

Van Damme a rovnou dvakrát, jeden je milej a druhý je bad ass. Konec je ale dobrej, zase závěrečná scéna je nabitá akcí, ale i v průběhu filmu je celkem dost akce. Ale příběh je typická odplata za vraždu rodičů a najití ztraceného bratra. Víc nečekejte. ()

Syl Wes Ter

Začiatky 90. rokov, na Slovensku odchádza komunizmus-prichádza kapitalizmus...Dvojitý zásah bol prvý film, ktorý som videl na VHS kazete. Z nostalgie dávam 4* ()

Knor

Další z mých oblíbených akčnáků na kterých jsem ujížděl, tímhle se pro ně stal Van Damme jeden z mých oblíbených akčních bouchačů. Pravdou ale je, že Van Damme natočil asi tři dobré akční filmy, takže mi z paměti brzy vymizel. Ale uznávám aspon ty tři filmy. ()

sWONDER

Pecka z detstva! Obsahuje všetko, čo dobrý akčák má obsahovať. Skvelého kladasa, vlastne tu sú hneď dvaja a každý z iného súdka, stačí si iba vybrať, prestrelky, fighty, naháňačky, trochu erotiky a jedného z najhnusnejších záporákov, Bolo Yeunga. Všetko ostatne sa odpúšťa :) ()

Godhaj

,,Copak máš ještě tady? Hedvábné slipy?“ Dvojitou porci Žán Klóda si matně pamatuji ze svého dětství, kdy to pro mě byl jeden z vrcholů akčního žánru. Dnes to již vidím trochu jinak. Příběh nabízí prostinkou a nelogickou dějovou linku, která jde od akce k akci přes nějaké ty povinné vaty o dvojčatech a jejich pomstě. Rozdíl mezi oběma bratry je podaný co nejjednodušeji, aby divák nemusel příliš přemýšlet a mohl se v klidu soustředit na akci. Ta ale není moc valná, choreografie soubojů je jednoduchá a z půlky složená jen z kopů z otočky. Co jsem si ale užil na jedničku byly drobné detaily ze života v devadesátkách a některé úderné hlášky, které již dnes vzbuzují jen smích. ()

TaNya_

Tak doteď mě mrzí, že jsem přece jenom nepočítala kolikrát Van Damme vykopne nohou do vzduchu, protože číslo by bylo nejspíš astronomický :D. Za zábavnou scénu bych asi považovala ten žárlivej výstup, ale jinak to byl dost béčkovej akčňák s tunou vystřílených nábojů. Jen si tak občas říkám, kde berou ty nevypotřebovatelný zásobníky ;)? ()

papadoce

Dvojica, v tomto prípade trojica :) Sheldon/JCVD nedokázala zopakovať "Levie Srdce", ale na tú dobu bol Dabl Impekt aj tak slušný a pomerne očakávaný počin. Navyše stehná Cory Everson a nádherné umelé Alonine kozy sú dostatočnou náplasťou za chýbajúcu kvalitu. No a keď ku tomu pripočítame nenapodobniteľného Bola, tak trojke už nič nebráni. Pre mňa je film navyše krásnou spomienkou na mamu, ktorá bola platonicky do neho. Teda samozrejme do Žána. Ach ta láska. ()

topi80

Van Damme je herec a ne že ne. Ty dva týpky od sebe dokázal odlišit víc než dokonale. Jinak, film je klasické béčko, které fanoušek žánru rozhodně ocení. Zvlášť když v cestě stojí zdánlivý obr Bolo Yeung. ()

Ex_Machina

Môj najobľúbenejší film s JCVD. Revolučný nápad s dvojrolou funguje na jednotku. Drsný Alex a trochu zženštilý Chad s hodvábnymi slipami nám prinesú tú pravú hongkongskú zábavu s nakopávaním žltých prdelí. Poteší tiež Bolo „Scarface“ Yeung , ktorý bol v živote kvôli jeho jemnému vzhľadu odkázaný zrejme len na samé záporné úlohy. Bývaly doby keď som mohol tento snímok vidieť aj 2 x za týžďeň. Inak rátal som v tomto filme kopy. Bolo ich presne 42. ()

Cortesz

Tohle sem v dětství žral. Van Damme byl borec, ale s odstupem času už to taková bomba samozřejmě není. Ale i tak si myslím, že je tohle jeden z nejkoukatelnějších filmů, které Van Damme natočil. ()

Tales

"Sbal si svoje módní hadry a hedvábný slipy a vrať se zpátky do Disneylandu!" Pro mě jeden z nejlepších filmů s JCVD. ()

GianniP

Slušně zvládnuté béčko s dobrými akčními scénami, které mi v porovnání s jinými "kopačkovými" filmy nepřišly tupé. A tu dvojroli jsem Van Dammovi taky celkem sežral. ()