Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

honzafedor

Nechápu jedno,když nesnáším nějakýho herce,tak nebudu koukat na filmy s ním,a tím pádem kritizovat jeho filmy,nebo je v tom něco jinýho kluci?Jinak film za pět hvězdiček ()

djkacko

Ďalší JCVD film, ktorý sa celkom podaril. V detstve povinná jazda. Dvojitá dávka JCVD ale na prekvapenie celkom potešila. Rozdieli v povahách sú značné. Naivný a rozmaznaný CHAD a drsný ulicou chovaný ALEX. Podla mňa fajn, vypnúť mozog a proste sa baviť ()

Ross86

pro mě jeden z nejlepších van dammových filmů,dvojrole uhlazeného mazánka a jeho ztraceného drsného dvojčete je parádní, zápletka slušná, akční scény se mě líbily hodně a souboje byly velmi podařené. Van Damme ve své nejlepší formě! dokonce jsem četl že je již napsaný scénař k pokračování tohoto filmu a zcela vážně se zvažuje natáčení, van damme to uvedl na svém facebooku i na www stránkách ;) ()

JARDAHONDA

V tomto napínavém dobrodružství to Van Damme rozjede v dvojroli Chada a Alexe Wagnerových - dvojčat, která byla rozdělena po brutální vraždě svých rodičů. Po letech odloučení nemohou být bratři snad více rozdílní. Chad je profesionálním instruktorem fitness v Beverly Hills, zatímco Alex se potlouká po špinavých ulicích Hong Kongu jako drsný pašerák. Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné a dva rozdílní bratři se setkávají jeden s druhým i s poznáním, že oba byli stvořeni k boji. Dva bojovníci se stejnou krví se tak společnými silami probojují až do vzrušujícího finále na palubě obrovské nákladní lodi. Nakonec této akční poutě najdou společnou řeč a podaří se jim uštědřit Dvojitý zásah vrahovi svých rodičů.. ()

neo101

Dle mého názoru nejlepší film s Van Dammem. Zde dokonce dvakrát a ve velmi roztomilém kontrastu. Hedvábné slipy vs pašerák koňaku. Bolo Yeung a sudy, to je něco na co se nezapomíná. Kdybych byl bohatej a slavnej a potřeboval bodyguarda, hledal bych někoho jako je Bolo. Neskutečná vazba, super záporáckej xicht. Z toho se člověk podělá ještě než promluví nebo pohne prsním svalem. ()

knedliiicek

Van Damme je skvělý herec, líbí se mi, má parádní karieru. Škoda že ho předchází kritika než aby lidi zjistili víc než odsoudí. Herecky svoje druhé já zahrál opravdu skvěle. Tyhle snímky z minulého století jsou prostě perfektní. Mají nádech oproti dnešním nabouchaným akčním "novinkám". ()

jerzy1976

Viděno v roce 91 nebo 92 o prázdninách v letním kině a mé nadšení neznalo mezí. Van Damme a hned 2 x, dabing Pomejeho, bitka s Bolo Yeungem...úžasný zážitek. Dokonce jsem měl tehdy pocit, že se nejedná o dvojroli, ale že to hrají fakt dva odlišní herci, respektive že zhýčkaný Američan je "pravý van Damme" a ten z Hong Kongu je nějaký jeho bratr:-) Když jsem to viděl po letech, už jsem tak nadšený nebyl, ale z nostalgie nemůžu jinak, než za **** ()

tommyvercett

Můj nejoblíbenější film s JCVD. Ano je to čistý průměr, ale z nostalgie musím dát plné hodnocení, nemůžu mu to udělat. "Tvoje odpověď"? "Hm" "Jdi do prdele" ()

DarthArt

Možná jsou tři hvězdičky pro Dvojitý zásah i hodně, ale přece jen, je to pro mě nejlépe identifikovatelný, a vzhledem k tomu, že má příběh, i nejlepší Van Dammův film. Všechno tady smrdí osmdesátkama až běda, ale ve filmografii belgického kopáče je "tím jiným" a pořád ještě vysokorozpočtovým filmem a tak se narozdíl od čistých VD karate snímků na Dvojitý zásah, když ho budou na některé TV stanici po půlnoci opakovat, z nostalgie celkem spokojeně znovu pokoukám. ()

Tauloo

Van Damme jak ho mám rád. V dnešní době béčková akční podívaná, ale protože jsem odkojený na těhle filmech ze starých VHS, za mě bod navíc pro chuť vzpomínek. ()

biggerg

Film ktorý ma sprevádza celý život. Od VHS cez DVD až teraz po BLURAY. A stále nemám dosť. Zbožňujem priteplený dabing Jiřího Pomyje. Proste klasika klasík ()

Mr.Neutron

Neřešte příběh, důležité je zmlátit co nejvíce padouchů. Lásky z mládí jsou nejlepší. Dvě hvězdy za dva JC, jedna hvězda za Bola a jedna hvězda za Alonniny dudy. Ty musíte prostě vidět. Poselství: 7/10 cvičitelů aerobiku doporučuje se učit provaz v hedvábných slipech ... ()

milous11

Můj asi první film s Jeanem. Do dnes si pamatuji jak jsme tenhle film hltal na VHS :-) prostě super pecka film, akční a dvojrole se mi moc líbí. ()