Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Hanes88

No jak jsem byl malý, tak jsem to považoval za naprosto úžasný film. Když jsem ho po letech opět viděl, tak jsem sice nebyl úplně zklamán, ale ani nijak nadšen. Jen kvůli dobrému hereckému výkonu Van Damma dávám 3 hvězdy místou dvou. 50%. ()

bo.rec

Dvojitý zásah je perfetní film, který mě dostal poprvé v kině Scala a mnohokrát poté při domácím sledování. JCVD předvádí vše co umí v nejlepší formě, to stejné BOLO a další... Klasika, na kterou se nezapomíná... ()

Paldiny

Výborný akčňák s bohato využitým potenciálom. Van Damme bol hviezda, tak prečo ho nevyužiť 2x a musím uznať, že výzvu zvládol ešte presvedčivejšie než taký Nicolas Cage vo Face/Off. Medzi bratmi to pekne iskrí, či už si skáču do vlasov, alebo kryjú chrbát. Hlášky aj pohľavky lietajú jedna radosť, dokonca pasáž „žiarlivosti“ mala v sebe aj osobnú drámu čo ma teda prekvapilo. Akcia výborná, zápletka o získaní tunela uchádzajúca a záporáci až do finále presvedčiví. Samotný finiš mohol byť ale lepší, skrátka dvojitý. Chcel som masívne prestrelky, bitky proti presile, najlepšie s oboma borcami v zábere, ale to by sa asi musel rozpočet rovnať celosvetovým tržbám, však. ()

Wiluna

„Dva bratři, jedna rodina! Dva světy, jedna msta!” – 😁 keď túto gnómu počujem teraz, mám tik v oku a robí sa mi husina, ako keď niekto ťahá nehty po tabuli. Ale, onoho času to bola pozvánka na super melu, ktorá sa brala vážne.  Žán bol krásny chlap s úžasným telom, roznožkami ala Nepela, na ktorého sa dobre pozeralo lebo pre nás neznalcov to vedel elegantne bojovo rozbaliť. Nikto príliš neriešil či je príbeh ovenčený logikou. Celé to fungovalo, bolo v tom všetko – ruvanisko, exotično, erotično a veľa iného. Tak ako chlapi ochkali nad bezchybnou figurou nahej herečky Alonny, či vypracovanými stehnami Corinny v behu, niektoré ženy možno ešte dodnes nevedia dať jasné stanovisko, kto z dvojičiek Wagnerových bol príťažlivejší. Ale predpokladám, že to bude Alex – Bad Boy. Pekná oddychovka, ktorá prináša super spomienky. ()

Macik

Já nevím jak pro ostatní ale pro mě tenhle film připomíná mládí a 80.léta sice troško pozdní.Van Damm tady ukázal, že umí zahrát dvojroli dvou odlišných bratrů.Pro mě je tenhle film jeden z nejlepších co Van Damm natočil... ()

Phorbo

Když jsem tendle film viděl jako malej kluk na Nově, tak mi mohlo byt tak 8 roku možna. Miloval jsem jak tam Van Damme všechny kope a jak si tam toho hlavniho bosse totalne podá a rozkope mu zadek. Když o tom tak přemýšlím teďka tak bych se na to asi nedíval ani. 3/10 za VanDammovu schyzofrenii v tomdle filmu ()

Movie Gourmet

Typická klasická "vandammovka", ve které se vám dostane dokonce dvojnásobné porce Jean-Claudea Van Dammea. Jako malý jsem na těchto akčňácích vyrůstal, po pádu komunistického režimu v naší zemi (opravdu pádu?) a následném uvolnění se dá říct, že devadesátá léta byla léty akčňáků tj. akčních hrdinů v akčních filmech. Úctyhodným protivníkem v nejednom akčním filmu byl Van Dammovi asijský silák, výborně se hodící do rolí záporáků - Bolo Yeung. I po letech se dá na filmek kouknout, i když je to snímek určený spíše pro videoprojekci a nosiče VHS. Verdikt: 3* a 60-70 %. ()

mira007

Akční klasika Jean Claude van Damme v hlavní dvojroli. Obsahuje všechny neduhy akčních filmů jako zjednodušenost vykreslení hlavních postav, přímočarý předpovídatelný děj včetně konce, stejný výraz v obličeji od začátku do konce u hlavního hrdiny, primitivní souboje bez zranění, jenže pro každýho komu bylo mezi pěti a dvaceti lety v době premiéry absolutní nostalgická klasika. Pokud by se kvalita filmu měla brát podle toho jak moc zasáhne a ovlivní diváky tak filmy jako Dvojitý zásah by dostaly Oscara, protože po skončení filmů Woody Allena si lidé na chvíli možná zastaví a zamyslí, ale po skončení filmů s JCVD se celá generace rozeběhla do tělocvičen bojových sportů v době karatemánie. Jeden z vrcholů Van Dammeho kariéry, která z něj vytvořil akčního hrdinu. Už dlouho jsem nezažil, že by mladí kluci jako největší hit měli triko s dvojportrétem hlavního hrdiny z toho filmu. Kdo ho měl, byl v éře karatefilmů teenagerovské eso. ()

WinstonS

Bolo Yeung je nejlepším záporákem, jakého si osmiletý kluk, který počátkem 90. let žere americké akční filmy, může přát. A večer u filmu s Jean-Claudem Van Dammem, to je nejhorší nočmí můrou, jaká vás může v 26ti letech potkat. Tak si vyberte. ()

Emzet

Asi nejlepší Van Dammův počin, plný slušné akce, který mi nezkazí ani klišovité schéma hodné dvojče/zlé dvojče, ani klišovitý příběh o bratrské pomstě. Ani Dammova dvojnásobná přítomnost. Kupodivu. ()

JK-Stinger

Pche, říkejte si co chete, pro mě jedna z nejlepších Van Dammovek. Spousta kopanců, rvaček, střelby, zápletka na béčko taky celkem ujde a drsňák Alex je oproti lehce přiteplenému Chadovi fakt sekáč. Tady se vzaly všechny idoly z dětství a naše klučičí rubačky a hlášky z nich čerpaly inspiraci. Van Damme nandá všem a když jsou dva, to je teprve kolotoč. ()

RomeroIsGod

Ta páta je čistě z nostalgie. A je i za Krvavej Sport, kterýmu jsem dal jenom 4*. Jsou to klasiky z Hong-Kongu, na který se nezapomíná. 80% ()

Han-cock

Je to už dávnejši čo som tento film videl ale stále patrí do mojej top ten, pretože keď som bol mladší dokázal som si ho pozireť aj 3x za deň. Jean taktiež patrí k mojim obľúbeným hercom. Jeho výkony sú fakt dobré. Tu hrá dvojrolu, v tomto prípade dvojičky ktoré sa chcú pomstiť za smrť svojich rodičov a pomáha im pri tom ich starý dobrý priateľ Frank (Geoffrey Lewis) na ktorého sa môžu vždy spoľahnúť. Perfektné bojové scény po celý film na ktoré som sa pri každom novom pozeraní filmu tešil akoby som to videl po prvý raz. No a samozrejme nemohol ako v skoro každom filme v ktorom hrá Jean chýbať ani jeho starý dobrý priateľ záporných úloh Bolo Yeung. Vo mne tento film vyvoláva niečo osobné preto dávam 5*****. ()

Indian88

Normálně bych dal ***** jenže to bych se na to musel dívat svýma nadšenýma dětskýma očima. Na tomhle jsem prostě vyrostl a Van Damme -ať je sebevíc nulovej - mě jako malýmu parchantovi ke štěstí stačil :)) ()

Luqi

Keď už nič, tak aspoň je v tomto prípade celkom zábavné sledovať Van Dammea ako sa pasuje s dvojrolou, kde obe postavy sú protiklady. A celkom mu to ide.............. ()