Sám doma 4

(TV film)
  • USA Home Alone 4 (více)

Pre Kevina McCallistera vyhliadky na tieto Vianoce nevyzerajú práve ružovo. Jeho rodičia Peter a Kate už žijú osem mesiacov oddelene a doma čelí ťažkej konkurencii svojich starších súrodencov. Aj bez toho je však život bez otca pre Kevina obtiažny a tak nad pozvaním otca a jeho novej zazobanej priateľky Natalie príliš dlho neuvažuje. O to viac, že v dome Natalie je všetko plne automatizované a to predsa Kevin obzvlášť počas vianočných sviatkov miluje. História sa opakuje. Netrvá dlho, keď Kevin stretne svojich starých známych, ktorí majú svojho človeka aj v blízkom okolí Natalie. Kto iný mohol zabezpečiť zlodejov ovládaním zložitého alarmu. Situácia je o to nebzpečnejšia, že v dome sa bude nachádzať aj vzácna návšteva. Skutočný malý princ, ktorého budú chcieť Marv a Vera uniesť. Netušia však, že Kevin im nastražil tie najhrozivejšie pasce, aké si len viete predstaviť... (oficiální text distributora)

MikO_NR_1909 odpad!

Ono fakt ešte aj štvrté (teda piate) pokračovanie vzniklo. Skutočne, únosnú hranicu tvorcovia nespozorujú ani od výrazne skomolených predchodcov, z ktorých cítiť také to dusené hranie sa na akože drsný a pritom primitívny gag v dokola a dokolečka idúcom rytme. Teda no, nosným cieľom je určite značka a peniaze. Až potom vycuchaná vyprázdnenosť. ()

B!shop

No tak tohle uz je definitivne v hajzlu. Kdyby aspon tvurci nedali hlavnim postavam jmena z puvodnich dvou dilu a kdyz uz tu neni Culkin, kdyby aspon zustal predstavitel role z tretiho dilu. Jinak tentokrat malej fakan je fakt otravnej, v podstate sam doma neni, zaverecny odhaleni kdo je treti lupic je jasny uz od zacatku a happy-end s rodinkou jsem taky cekal uz od zacatku. Navic dvojka lupicu se tvari strasne dementne i dementne mluvi, ale neni to vtipny a navic na ne ani neni prichystany moc pasti. A to vse strasne spatne natoceny, takze vlasne ani nevim, za co jsou ty 2*. ()

MM_Ramone odpad!

Časť s poradovým číslom štyri je absolutne najhorším dielom z celej série "Sám doma". Najhlúpejší scenár. Najslabší zločinci. Najnesympatickejší Kevin McCallister. Vôbec to nemá žiadnu atmosféru. Nie je to vtipné. Nie je to zábavné. Je smutné, že takéto lajno sa vezie na vlne dvoch grandióznych vianočných rodinných komédií, ktoré natočil v rokoch 1990 a 1992 režisér Chris Columbus. "Sám doma" a "Sám doma 2: Stratený v New Yorku" sú päť hviezdičkové filmy. "Sám Doma 4: Chceme náš dom späť!" je odpad! ()

sidzej odpad!

Scenaristu a režiséra tejto sračky by som dal vykastrovať a zožrať psom! Toto sa nerobí. Za vlasy pritiahnutý príbeh kt. sa odohráva akože medzi 1 a 2. dielom s treťoligovými hercami, nulovou atmosférou, výpravou, hudbou a čo i len štipkou vkusného humoru. Takéto filmy by som zakázal vydávať na DVD (na úkor mnohých skvelých klasík ktorých sa nedočkáme možno nikdy). NEZNESIEM KEĎ NIEKTO ZNEÚCŤUJE MOJE OBĽÚBENÉ FILMY. Chudák Chris Columbus toto si nezaslúžil :-( ()

GlaDOS odpad!

Tento film nemá právo existovat. Herec Kevina absolutně neumí hrát, herec Marva se pořád nějak divně pitvoří, všichni přehrávají, nic nedává smysl. Tohle je prostě Sám Doma z Wishe. Kvalit prvních dvou dílů se to ani trochu nepřibližuje, i když se asi má jednat o stejné postavy. Je vážně zvláštní koukat na film, co má stejné ingredience jako první dva a přesto je výsledek tak špatný, jako z alternativního vesmíru. ()

• Daniel Stern, který ztvárnil postavu Marva v prvních dvou dílech filmové série, byl osloven s nabídkou zopadkovat si svou roli. Stern však odmítl a scénář nazval urážkou. (Vlado666)
  • Když Kevin (Mike Weinberg) uklízí mýdla ve vstupní hale plné vody, jsou ve všech dveřích včetně vchodových vidět zarážky, aby voda neodtekla nebo se nedostala do dalších místností. (max21)