Mlýnek na maso

Grey Knight

Ghost Brigade, The

Horor / Válečný

USA, 1993, 80 min

Film, na kterém mě zaujala především výborná myšlenka. Ta bohužel zůstala dosti nevyužita. Mysteriózní až hororový příběh zasazený do prostředí Americké občanské války s morálním ponaučením v pozadí. K tomu se zde mihne i několik známějších tváří. Veřím, že kdyby se tohoto námětu chytil nějaký lepší režisér a produkce, byl by to adept na pětihvězdičkový film, ale takhle musím dost ubrat.(7.12.2008)

Typicky nenápaditá a nepresvedčivá hororová deväťdesiatka... Pritom, ako tu už bolo niektorými užívateľmi spomenuté, príbeh o jednotke nemŕtvych, šarapatiacej počas americkej občianskej vojny na oboch stranách línie mal potenciál, ktorý by skúsenejší tvorca iste dokázal skvele využiť. Žiadne masky (tie si postavy zmŕtvychvstalých vojakov doslova pýtali), žiadne gore, mdlé bojové scény - po týchto stránkach Grey Knight kvalitou pripomína epizódu z televízneho seriálu. Režisér Hickenlooper mal pred natáčaním od producentov údajne sľúbený podstatne štedrejší rozpočet, ktorý však bol neskôr citeľne znížený, to však nie je dostatočné ospravedlnenie za výslednú neefektivitu snímky.(26.7.2011)

• eraserhead666

Takové... Takové televizní a horroru pomálu. V tomhle směru se, navzdory zajímavé zápletce, drželi tvůrci zbytečně (respektive takřka naprosto) zkrátka. Zbytečně promarnění potenciál námětu. Z výpravného a historického hlediska zajímavé (téma rasismu), obsazením ještě zajímavější (ani jsem si některých ksichtů nevšiml, jak jsou mladí).(22.11.2016)

Průměrný horor skombinovaný s westernem. Nic výjimečného.(26.1.2007)

• kaylin

Spousta známých tváří, ale nic z toho, což je hrozná škoda. Tady se hraje víc na výpravu než na to, o čem snímek vlastně bude. Je to škoda, protože z toho mohl být docela dobrý horor, možná zombie western horor, ale skončilo to někde na půl cesty, možná ani tam ne a nepřineslo to divákovi pořádný zážitek.(9.1.2017)

Zajímavý nápad, zajímavá jatka. Občanská válka mě vždy fascinovala a tahle kombinace s hororem, kde válčí nemrtví je super podívaná. 55%(19.5.2012)

• cariada

Tohle mě moc nebralo, už jen to prostředí válka severu proti jihu je mě cizí a nemám to období nák zvlášt v lásce, zvlášt když z toho má být horor. Vynechat tu válku a zasadit to jinam mohlo to být zajímavý, takhle slabý průměr.(10.10.2012)

• Heroine

Tenhle film opravdu má originální nápad. Kombinace válečného dramatu a zombie hororu tu ještě nebyla, navíc se to svým způsobem k sobě strašně hodí. Ale nevýhoda je v tom, že i přes poměrně hvězdné obsazení je film, alespoň pro mne, velice nudný. Jinak námět měl na to, aby vznikl dost dobrý film.(31.7.2011)

• Tormentor665

Většinou se mi podbné nápady líbí, ale tohle i mě přišlo nedůvěryhodné. První vynikne hrozná lacinost. Pak přijde popření principů válečných filmů i zombie hororů. Pak nepřijde zvrhlost, kterou bych očekával a na níž bych se nejvíce těšil. Tím to padá i za hranice italských brakových hororů. Nebýt toho kýble moči, který jeden hlavní hrdina na vrhne na druhého, pak bych nedal ani tu poslední hvězdičku za snahu.(13.3.2013)

Poměrně zajímavý nápad. Nicméně ve filmu je řada nevyužitých věcí, jako zombíci co nejsou vůbec maskovaní, atmosféra dá divákovi jen ochutnat, ale nerozběhne se na plno. Ve filmu se toho větší část mnoho neděje a dost se žvaní. Finálová bitva se zombie armádou byla dle mého dost odfláknutá. 60 %(28.1.2011)

• PORTER44

Historicko válečný snímek z doby Jihu proti severu mixnutý hororem se podle mě vůbec nepovedl,ze začátku samí ukřižovaný mrtvoly,hromada končetin atd to jako horor vypadalo pak bitva ,kde se objeví jaký jsi zombie vojáci a už to stálo za .....a začala to být nuda.(1.7.2014)

• omega_SK

Neskutočne nudná, treťotriedna úbohosť. Aj jedno pozretie je v tomto prípade veľa.(21.7.2011)

• JerryPilsen

Jenom nápad,toť vše.Woodoo vojáci,kteří jen tak bez ladu a skladu blouděj a sem tam někoho podříznou.Logika pláče.(12.11.2012)