Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1939 se známý rakouský lyžař a horolezec Heinrich Harrer vydal s expedicí zdolat Nanga Parbat. Výprava však není úspěšná. Nejprve se Heinrich zraní na noze mačkou, ale zatají to před ostatními, potom uklouzne Peter a Heinrich, kterému brání zraněná noha, ho zachrání jen s vypětím všech sil. Vůdce výpravy rozhodne o návratu, což se Heinrichovi nelíbí, ale nakonec se podřídí. Po sestupu jsou členové výpravy zatčeni britskými vojáky. V Evropě totiž vypukla válka a oni jsou jako nepřátelé uvězněni v indickém zajateckém táboře. V poslední chvíli se rozhodne přidat k uprchlíkům. Útěk z vězení se podaří, ale okamžitě se od ostatních oddělí. Protlouká se drsnou zemí, krade jídlo, přespává v jeskyních. Když se po čase setká s Peterem, který jako jediný nebyl dopaden, vydají se spolu na obtížnou cestu do Tibetu. S poutníky proniknou až do svatého města Lhasy, kam cizinci nesmějí. Vyhladovělých a zbědovaných mužů se ujme místní velmož. Ubytuje je ve svém domě, a dokonce jim zajistí u regenta povolení k pobytu. Oba jsou okouzleni pohlednou švadlenou Pamou, její přízeň si ale získá Peter. Heinrich se chystá zpátky do Rakouska, je však přijat na audienci u dalajlámy. Na jeho prosbu mu postaví kino, stane se jeho učitelem a později také přítelem. Zůstane po jeho boku i ve stále se zhoršující politické situaci, když se v Číně dostanou k moci komunisté a netají se záměry připojit ke své zemi i Tibet. Když pak čínská vojska Tibet napadnou a obsadí, pokusí se zorganizovat dalajlámův útěk. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (375)

Novalinda 

všechny recenze uživatele

Ohromující výprava,strhující děj,krásný,mladý Brad Pitt,tohle všechno a ještě mnohem víc nabízí Sedm let v Tibetu.Film který víc než zábavu,přináší čas k zamyšlení nad smyslem života,nalezení vnitřního klidu a obsahující duchovní poselství. Když mám špatnou náladu,nebo si chci jen tak odpočinout,pustím si tenhle film,třeba jen kousek a je mi lépe.Pomáhá to dokonale. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nemám rád egoistických horolezcov, dobrovoľných samovrahov, ani lži o Tibete, aká je to mierumilovná a utláčaná krajina. Pravdou je, že v skutočnosti je dalajláma despota a jeho režim otrokársky. Preto film, ktorý sa tvári spirituálne, no zároveň podľahol klamstvám západných médií, nemôžem uznávať. Okrem klamstiev je to ešte aj hrozná nuda a pekné obrázky, ktoré tu niektorí vychvaľujú, nájdeme aj v dokumentárnych filmoch. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dnes jsem dočetl knižní předlohu a musím říci, že film si s ní poradil velice dobře. Škoda, že musel vypustit pár doopravdy zajímavých pasáží, ale to se dá pochopit - Sedm let v Tibetu by spolu s nimi mohlo trvat třeba tři hodiny, což by každému nemuselo zrovna vonět (já bych to ovšem bral bez mrknutí). Co se filmu týče, máme v něm parádního Brada Pitta (myslím, že právě tady mě kdysi přesvědčil, že je doopravdy herec s velkým H), Annaudovu režii, která se s Himalájemi vyloženě mazlí, a hlavně Johna Williamse, ze kterého zase jednou mrazí, jak je velkolepý. Palec nahoru i za Davida Thewlise. Čtyři hvězdy a kousek. A chtěl bych vidět prodlouženou verzi. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Krasny film od rezisera jean Jacques-Annauda /Medved, Jmeno Ruze....../, ktory uz mal pred tymto filmom kde zbierat svoje filmarske skusenosti. pribeh je slusny a rozprava o Strnastom Dalajlamovi a invazii cinskej ludovej armady do Tibetu. K tomu ak pripocitame vyborne herecke osadentvo, kde suverenne vedie Brad Pitt, a nadhernu sceneriu velhor Himalaji, niet co riesit. 78 % ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Filmy o skutočných udalostiach mávajú väčšinou jedinečnú atmosféru, tento nevynímajúc. Brad Pitt v čase, keď ho milovali ženy z celého sveta a duchovný príbeh, ktorý dáva veľa možností zamyslieť sa nad podsunutými témami. Film je síce dlhý, ale krásny. Príroda, stvárnenie Tibetu a celková atmosféra, ktorá má niečo do seba. Iste existujú rôzne filmy z horolezeckého prostredia, z prostredia Tibetu, či Číny, ale tento ma upútal už dávno a je akýsi vnútorne bohatý a to oceňujem. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (24)

  • Natáčanie filmu sa začalo 30. septembra 1996 a skončilo 7. marca 1997. Filmári pracovali okrem Tibetu aj v Argentíne, Čile, Rakúsku, Kanade či vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)
  • Brad Pitt (Heinrich Harrer) a David Thewlis (Peter Aufschnaiter) jsou stejně staří. Ve skutečnosti byl Heinrich Harrer o 13 let mladší než jeho přítel Peter Aufschnaiter. (Cetnik_42)
  • Když Heinrich Harrer (Brad Pitt) vysvětluje Dalajlámovi (Brad Pitt) časová pásma, otáčí glóbem špatně (tedy podle hodinových ručiček) a říká: "Když slunce vychází ve Lhase, tak v New Yorku možná právě zapadá.“ Ve skutečnosti je tomu ale právě naopak. (džanik)

Související novinky

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)

Reklama

Reklama