V roce 1939 se známý rakouský lyžař a horolezec Heinrich Harrer vydal s expedicí zdolat Nanga Parbat. Výprava však není úspěšná. Nejprve se Heinrich zraní na noze mačkou, ale zatají to před ostatními, potom uklouzne Peter a Heinrich, kterému brání zraněná noha, ho zachrání jen s vypětím všech sil. Vůdce výpravy rozhodne o návratu, což se Heinrichovi nelíbí, ale nakonec se podřídí. Po sestupu jsou členové výpravy zatčeni britskými vojáky. V Evropě totiž vypukla válka a oni jsou jako nepřátelé uvězněni v indickém zajateckém táboře. V poslední chvíli se rozhodne přidat k uprchlíkům. Útěk z vězení se podaří, ale okamžitě se od ostatních oddělí. Protlouká se drsnou zemí, krade jídlo, přespává v jeskyních. Když se po čase setká s Peterem, který jako jediný nebyl dopaden, vydají se spolu na obtížnou cestu do Tibetu. S poutníky proniknou až do svatého města Lhasy, kam cizinci nesmějí. Vyhladovělých a zbědovaných mužů se ujme místní velmož. Ubytuje je ve svém domě, a dokonce jim zajistí u regenta povolení k pobytu. Oba jsou okouzleni pohlednou švadlenou Pamou, její přízeň si ale získá Peter. Heinrich se chystá zpátky do Rakouska, je však přijat na audienci u dalajlámy. Na jeho prosbu mu postaví kino, stane se jeho učitelem a později také přítelem. Zůstane po jeho boku i ve stále se zhoršující politické situaci, když se v Číně dostanou k moci komunisté a netají se záměry připojit ke své zemi i Tibet. Když pak čínská vojska Tibet napadnou a obsadí, pokusí se zorganizovat dalajlámův útěk. (TV Nova)

Mr.Jenda

Pozoruhodný příběh Rakušana, který se vypraví zdolat horu, ale nakonec jde spíše o zdolání sebe sama a minulosti, kterou za sebou nechává. Potkává starobylou kulturu na náboženství Tibetu a získává přátelství samotného Dalajlámy. Brat Pitt předvedl skvělý herecký výkon. Scénář mě rovněž uchvátil a ze samotné okupace vojsky čínské armády mi naskakovala husí kůže. Nemohu jinak, než ohodnotit film pěti hvězdami. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

ssd3niss

Krásný dvouhodinový příběh plný dobrodružství a strhujících momentů. Při sledování jsem dokázal úplně vypnout a pouze se kochat krásnými záběry Himálají a místní krajiny. Hlavní postavy ztvárněné Bradem Pittem a Davidem Thewlisem neměly chybu. Tibetská kultura společně s hudbou od Johna Williamse vytvořila naprosto výjimečnou atmosféru, a tento film mohu jen a jen doporučit. Nečekejte nic přelomového nebo geniálního, jedná se pouze o film plný krásných záběrů a krásného příběhu. 8/10  ()

Wroclav

Nemuzu si pomoct, ale napodruhe musim dat plny pocet. Hory (byt se to tocilo v Andach) jsou krasne a vykon Pitta i Thewlise jsou vyborne. ()

tribys

Ne nezáživný výlet do Tibetu, ale ne něčím výrazný, nebo strhující. Poprvé se mi líbilo, podruhé už nadšení silně opadlo ()

Agent008

Zajímavý film, který celkem rád sjeduji, ale nejde se zbavit dojmu, diplomaticky řečeno - dosti rozpačitého výkonu Brada Pitta v titulní roli rakouského horolezce což snižuje potenciál filmu. ()

shinlove

Nádherné exteriéry hor, vynikající hudba a jeden z nejlepších výkonů Brada Pitta dodávají obsazení Tibetu velkou sílu, že člověk má hned po skončení filmu chuť jet tam a nafackovat těm pitomcům z Číny... 4* ()

A.MacGyver

Film se mi moc líbil. Ukazuje člověka, který dokáže přežít v krajině kterou nezná, mezi lidmi kterým nerozumí. Když si člověk odmyslí americký příběh a způsob filmování, tak je tam hezká část historie o Tibetu. Člověku je těch "malých" Tiběťanů líto, krásný film ()

MrClansman1

Veľmi podarený film. Prehľadne ukazuje rozdiely medzi materiálnym a duchovným svetom. Jednak môžeme vidieť zlo vyplyvajúce z homby za peniazmi a mocou v západných štátoch a v Číne a na strane druhej stotožnenie sa s prírodou a ľudskými hodnotami ako ľudské vzťahy či rodina vo vychodnom svete Tibet. Miestami krásne snímky, čo u mňa vyvolalo aj tužbu pozrieť si niekedy tento krásny politikou a ekonómiou ešte nedotknutý svet i z blízka. Nezabudnem na ten pocit ku koncu filmu po návrate z Tibetu, keď som po približne dvoch hodinách sledovania filmu znova zazrel pohľad na Rakúsko. Ako by som ten vnútorný prechod zažil na vlastnej koži :) ()

sysoj psojic

Mně se to líbilo. Moc, nutno dodat. Celý film je prostoupen duchovní atmosférou, krásná kamera, skromná režie a perfektní herecké výkony. Přerod egoistického sobce v člověka vnitřně vyrovnaného, v člověka, který našel vnitřní mír. Brad Pitt svou postavu s přehledem zvládá, minimálními gesty dává najevo ty nejkřehčí emoce, jaké lze v člověku žřít. Nepřehrává, nepotřebuje velká gesta. Jsem jeho výkonem potěšen. Opětovně. David Thewlis sekunduje důstojně. Herecká třída. Navíc je celý snímek prostoupen krásnou hudbou Johna Williamse a v takovém rozpoložení nelze než dát (90%). Skromný a skvělý film. ()

jerrik7

Krásné obrazy Himaláje, zajímavý děj, tibetské, i když hodně zjednodušené, reálie. Krásný film. Osobně mi nějak vadí, že se stále roní slzy nad osudem Tibetu. Škoda, že se politicky korektně neroní vůbec žádné slzy nad podlostí Francie a Anglie když nám svojí zradou připravily úplně stejný osud jako má dnes Tibet. Navzdory všem smlouvám nás podle a nechutně předhodily Hitlerovi a později Stalinovi. V 1968 Američanům, Britům ani Francouzům nad vpádem asijských hord do naší zemičky také slzička neukápla, natož aby hnuli prstem. Na rozdíl od Tibetu jsme jmenovaným „bratrským“ národům kulturně i zeměpisně podstatně blíže. Snad proto mi dnešní politicky korektní ronění slz po boku Američanů a Britů nad Tibetem jde nějak proti srsti. Ten pěkný film ale za to asi nemůže. ()

Otan

Pitt má horší filmy,než je tento,takže proč ne.Samotný Tibet je zázračný a jsem rád ,že mi to tvůrci nevyvrací.80% ()

pesbara

krásný film o děsivé době, podle mého mnohem lepší než Kundun, asi je to tím příběhem navíc, který tam chybí. Svobodný Tibet rozhodně!!! ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)