V roce 1939 se známý rakouský lyžař a horolezec Heinrich Harrer vydal s expedicí zdolat Nanga Parbat. Výprava však není úspěšná. Nejprve se Heinrich zraní na noze mačkou, ale zatají to před ostatními, potom uklouzne Peter a Heinrich, kterému brání zraněná noha, ho zachrání jen s vypětím všech sil. Vůdce výpravy rozhodne o návratu, což se Heinrichovi nelíbí, ale nakonec se podřídí. Po sestupu jsou členové výpravy zatčeni britskými vojáky. V Evropě totiž vypukla válka a oni jsou jako nepřátelé uvězněni v indickém zajateckém táboře. V poslední chvíli se rozhodne přidat k uprchlíkům. Útěk z vězení se podaří, ale okamžitě se od ostatních oddělí. Protlouká se drsnou zemí, krade jídlo, přespává v jeskyních. Když se po čase setká s Peterem, který jako jediný nebyl dopaden, vydají se spolu na obtížnou cestu do Tibetu. S poutníky proniknou až do svatého města Lhasy, kam cizinci nesmějí. Vyhladovělých a zbědovaných mužů se ujme místní velmož. Ubytuje je ve svém domě, a dokonce jim zajistí u regenta povolení k pobytu. Oba jsou okouzleni pohlednou švadlenou Pamou, její přízeň si ale získá Peter. Heinrich se chystá zpátky do Rakouska, je však přijat na audienci u dalajlámy. Na jeho prosbu mu postaví kino, stane se jeho učitelem a později také přítelem. Zůstane po jeho boku i ve stále se zhoršující politické situaci, když se v Číně dostanou k moci komunisté a netají se záměry připojit ke své zemi i Tibet. Když pak čínská vojska Tibet napadnou a obsadí, pokusí se zorganizovat dalajlámův útěk. (TV Nova)

ssarka

byla jsem na ZŠ a tento film mi poprvé řekl něco o nešťastné historii Tibetu i o Dalajlámovi...líbí se mi,že se film netočí pouze a jen kolem Heidricha Harrera,ale dal velký prostor i historickým faktům,což u amerických filmů není tak běžné..myslím,že tohle je nejlepší film Brada Pitta..moc pěkný a rozhodně stojí za to se k němu vracet.. ()

Tezuka

Na tomto filmu zejména oceňuji, že vše co se v tomto filmu událo, bylo natočeno přesně podle skutečné události rakouského horolezce Heinricha Harrera, který se seznámil se současným dalajlálem Tenzinem Gyatsem a naučil ho mnoha věcem. Tibeťanům také představil bruslení a postavil zde promítací kino. Dále oceňuji pravidvý historický sled událostí, týkající se vztahů a konfiliktů Tibetu s Čínou, a všech politických okolnostní kolem tohoto zrůdného činu. Čína by se měla stydět za to, že se nepoučila ze zvěrstev, které na nich páchali za II. světové války Japonci a sami se k úchylili k takovým praktikám. Tak to dopadá, když jeden Mao vládne všem. Brad zde na mě zapůsobil velmi dobře, na árijského chlapíka se hodí dokonale. ()

Royaldell

Nádherný a silný film,který je doplněn nádhernými barvami a prostředím. Zlatý hřeb už je jen hudba Johna Williamse. ()

Chlup6

První věc co se filmu musí uznat jsou nádherné záběry doplněné skvělou hudbou. Už chvíli po začátku díla se tak ponoříte přímo do děje a začnete kolem sebe cítit horský tibetský vzduch.. Tento pro mě jeden z nejvíce strhujících příběhů je za mne opravdu skvěle zpracován. Velmi dobře totiž mapuje hned několik věcí, pro které by mohl film diváka zaujmout. Ať už obsazení Tibetu kde bylo za mne moc dojemně poukázáno na čistost tehdejších Tibeťanů kteří byli více méně bezbranní vůči vpádu Číny nebo na neuvěřitelný příběh rakouského horolezce uvězněného v cizí zemi, či samotný vývoj této postavy z egocentrického člena SS v člověka citlivého a ochotného. Brad Pitt zde předvádí za mne jeden ze svých nejlepších výkonů a David Thewlis herecké stránce tohoto filmu rozhodně přidává. Je to film na povrch obsahově jednodušší ale stačí trochu chtít a najdete pod tím něco, co vás k filmu silně poutá... ()

J.CTORN

Snad u žádného filmu není tak skvělý vývin postavy, zejména Breda Pitta. Úžasné prostředí, soundtrack, postavy tu fungují, myšlenka skvělá, perfekt. 10/10 ()

Zabriskie

Kdybych 7 let v Tibetu viděl před Kundunem, asi bych mu dal 4 hvězdičky a tak i když je to pěkný film se zajímavým dějem, něco mu prostě chybí. Asi to, co se povedlo Scorsesemu v jeho způsobu podání dětství Dalajlámy – uvěřitelnost a nenucenost vyprávění. Příběhu o budhistickém vůdci a jeho pokorném národu zkrátka více sluší příjemná obyčenost než hollywoodská pompéznost. ()

Ywec

Krásný film. Naplněný kouzlem jedinečné země, zajímavými životními osudy hrdinů a hlavně odporem k bezohledné rozpínavosti komunistické Číny. ()

m-Jan

Srovnání s Kundunem je zde na místě. Je odlehčenější ale jinak stejně objevný. Někdy si říkám jestli je to oběma snímky nebo tím co popisují. Ale hlavně Brad tam má stejný ůčes jako já :o) takže u mě 70% ()

DarthRag

Poměrně dobrý film se skvělou kamerou a velmi dobrou, i když chvílemi dost nevýraznou, hudbou Johna Williamse. Historické uálosti jsou zde vyobrazeny syrově, místy až krutě. Jenže film se soustředí především na hlavní postavu a já tudíž nemůžu dát plný počet *. Ne snad proto, že bych Pitta nenáviděl natolik, abych filmu ubral, ale jeho postava je zhruba půlku filmu sobecký dobytek a v druhé půlce je to najednou téměř jiný člověk, přičemž není vyobrazena cesta k přeměně, či důvody k ní vedoucí. ()

DavidAAAA

Tenhle film se fakt nepovedl. Možná je to tím, že knihu jsem četl dřív než film a byl jsem z ní unešenej. Ve filmu je nádherná pouze krajina, ale tu krásu by asi natočil kdokoli. Brad Pitt hraje naprosto uboze, je velmi nesympatický, s někým jiným by to možná mělo úplně jiné grády. Na tenhle film jsem se fakt těšil a větší zklamání jsem asi s filmem ještě nezažil. Nejradši bych hodnotil jako odpad, ale za tu krajinu - jedna hvězda ()

Fanys

Nebýt tohoto filmu, tak ty hordy pseudoaktivistů ani neví, že nějaký Tibet pod čínskou nadvládou existuje a vyhnuli bychom se tomu pozérství s tibetskými vlajkami. Námět filmu je ale originální a i Brad Pitt se mi zde líbil. Jinak průměr ()

gumimut

Radši přečtěte knihu. Film vám pouze pomůže dokreslit krásu tibetské přírody a Lhasy. Jinak je film pro mně docela zklamáním. ()

matkoslav1

Jeden z mála filmů, který mě po dalším shledání donutil zvednout hodnocení. Fenomenální výkon Brada, neskutečně silné emoce a krásný příběh. Ano! ()

bratr_jezek

Možná i díky Pittovi je film lepší než kniha. Tam, kde autor trochu nudí čtenáře výčtem různých zvyků a ceremonií na dvoře budoucího dalajlámy, stačí kameře pár rychlých náznaků a zbytek vyplní dobře fungující chemie mezi Pittem a budoucím dalajlámou, věříme mu i přerod k lepšímu, kdy vrátí svému kamarádovi kdysi zcizené hodinky a ustoupí stranou před jeho nalezenou láskou. ()

KristKrist

Když se řekne Tibet,hned se mi vybaví tento kvalitní snímek s Bradem Pittem a Davidem Thewlisem,kteří se na svoji roli v tomto snímku vyloženě hodili. Děj má atmosféru,párkrát se sice zasekl,ale jinak kvalitný film. ()

ronin zabak

Autobiografický snímek rakouského horolezce Heinricha Harrera založený na vlastních zážitcích a sedmi letech v Tibetu je krásnou ukázkou Himalájí, tibetského života a tradic. Skvostné dílo o krutém osudu této mírumilovné země, která se musela uklonit před silou Čínské lidově demokratické republiky. Výprava krásná, hory jsou natolik lákavé, že toužíte být vedle Harrera a Aufschneitera a dobývat vrcholy "střechy světa". ()

Duston_Movie

Filmy o budhizme ma moc nebavili, až kým som nevidel tento, Sedem rokov v Tibete má v sebe taký oddych a porozumienie. Dej sa spočiatku odvíjal okolo Brada Pitta, potom sa chvíľu riešil Tibet a Dalajláma a nakoniec to znovu prešlo k Pittovi a k štátnemu koncu. Ľudom chýba porozumenie. Vo filme som našiel únik od reality a pozitívnu energiu. Možno zaradím medzi svojich TOP 10. PEACEE. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)