Kumo no mukó, jakusoku no bašo

• Japonsko 雲のむこう, 約束の場所 (více)

V paralelním světě, kde bylo Japonsko v roce 1974 rozděleno na dva státy podléhající vlivu USA a Sovětského svazu se odehrává příběh o snech, lásce přátelství a samotě odloučení. Dva kamarádi, Hiroki a Takuya, si na severu Jižního Japonska staví tajně vlastní letadlo, aby přeletěli přes hranici na ostrov Hokkaidó, kde stojí záhadná nebetyčná věž, a odhalili její tajemství. Když se k nim připojí jejich spolužačka Sayuri, uzavřou přísahu, že k věži doletí za každou cenu. Po čase ale Sayuri bez rozloučení zmizí, cesty obou kamarádů se rozejdou a trvá dlouhé tři roky, než se začne jejich společný osud znovu naplňovat. Válka mezi oběma částmi Japonska je na spadnutí, výzkum paralelních vesmírů a změny reality, které způsobuje obří věž, ohrožují celý svět a sny, které se zdají spící Sayuri, hrají důležitější roli, než by kdokoli čekal. (Karmin)

-tHESWINe-

No teda. To jsem nečekal. Ta jedna hvězdička je za pěknou, relativně, animaci ... ale na téhle úrovni to už umí dneska kdekdo. Patos, patos, patos ... kdo má tohle zapotřebí? ()

Raven_PWL

V poslední době jsem se uchýlil, ke sledování animovaných filmů. A tento film byl pro mě jako třešnička na dortu. Zkombinoval prvky sci-fi a na "pozadí" děje byla romatická zápletka. Film se "musí" líbit jak přiznivcům sci-fi tak i romantikům. Strašně mě nadchl styl tohoto filmu. A samotná věž byla fascinující. A hudba, jak psal Marius je opravdu velmi úchvatná. ()

RoadBull

Co může pro různé osoby znamenat věž v dáli? Nic, naději, touhu... Pro mne geniálně zpracované dílo, na které nikdy nezapomenu... ()

PeterJon

Veľmi pekne spravené, je na čo pozerať. Každý obrázok je umelecké dielo a pritom zažiari iba na pár sekúnd. Poetický príbeh o priateľstve oslovil moje srdce. Inak je to veľmi podobné s režisérovým predošlým filmom Voices of a Distant Star. ()

ikilledjenny

Už jen ta Shinkaiova kresba by si zasloužila plný počet hvězdiček, ale... příběh mi přišel zvláštní, někdy nudný, někdy až moc sci-fi. Hudba a kresba opět nádherná, nebýt toho šíleně pomalého tempa, tak neváhám nad hodnocením, jako sci-fi romantické drama funguje Beyond the clouds skvěle. ()

DExUS

Tento film som videl v čase keď som ešte nebol až taký anime fanda a už vtedy som otváral ústa a žasol nad prekrásnym realistickým prostredím, ktoré keď uvidel len okolo idúci brat tak sa opýtal že či sú to fotky alebo je to kreslené. Ide o romantické sci-fi, kde mňa osobne zaujala viac ta sci-fi čast príbehu, pre jej originalitu. Príbeh budí dojem že je skoro zbytočne natiahnutý, ale je to z dôvodu detailnejšieho zoznámenia sa z postavami. Predchádzajúci "mini film" od Makoto Shinkaiho "Hoshi no koe" nemá ani polovicu jeho dĺžky a kvalít. Celý film sa dá popísať len slovami: nádhera pre oko i ducha ()

HAssAN

Vizuálne pekné, hudba dobrá... Ale dej...??? Musel som to pozerať na tri krát, lebo som zaspával. Shinkai to mal skrátiť na dĺžku Hoshi no koe a bolo by to za 5*. ()

*Fish*

Paradoxně jsem se k filmu dostal až díky soundtracku, který se mi již nějaký čas ozýval v reprobednách. Nejsem žádný velký fanda anime, nicméně z toho mála, co jsem viděl, mi tento film udělal neuvěřitelně dobře na duši. Pro mě celkově vynikající audiovizuální stránka, hudba naprostá bomba a celkové kýčovité pojetí dle mého prostě k anime patří a mám ho rád, takže se mu nebráním. Naopak jsem rád, když mohu vidět nějaké obrazy, které by se asi ani kamerou natočit nedaly. Film je romantická sci-fi s časové i prostorově se prolínajícím se dějem, takže je to trochu na bednu a možná bude třeba ještě dalšího zhlédnutí (jako v mém případě) k pochopební všech rovin děje. Ale pro takové "duševní nakopnutí" určitě ideální! ()

HakuSaku

Po tej animátorskej stránke je to neskutočné ako to pán Shinkai dokázal v tak prekrásnej a detajlnej podobe spracovať. Dlho by trebalo loviť v útrobách mozgového hardisku aby sa mi vybavilo anime s porovnatelnou kvalitou obrazu. Treba aj zdôrazniť, že umelcove spracovanie postáv stále bohužial zaostáva a aspoň mne dosť vadí v porovnaní s jeho art-designom scenérie. Je to ako keby tam boli nasilu nacapené, narýchlo načarbané postavy. Príbehovo typicky romaticko-tragicky príbeh ako to od Makota Shinkaia poznáme. Avšak nemalo to ten náboj a šmrnc ako jeho prvotina Hoshi no Koe. ()

jjjerry

Příjemný film. Krásná animace, skvělá hra se světlem a stínem. Někdy možná až moc kýčovité. Krásná hudba co to doprovází. Doporučuji orginál v japonštině, přece jen to vyzní lépe než anglická verze =) Na škodu možná někdy příliš pomalé tempo a moc melancholie, jinak je to nádherný svět paraelní reality.... ()

RoyBatty444

Pokus o emocionálne silné anime síce vcelku klapol ale nedokázal udržať pre ľahkú fádnosť a monotónnosť rozprávania. Do postáv som sa len ťažko vžil nakoľko o nich moc človek nevie a ani niesu sympatické. Priemerný pokus o vykreslenie splynutia bytostí na pozadí zničenia sveta prelínaním dimenzií. ()

Alwirian

Poetický, snový začátek se v půli mění na temnější a akčnější, aby se v samotném závěru opět vrátil do atmosféry první půle. Pro mě to byl opravdu krásný zážitek. V případě Makoto Shinkaie je bezpředmětné hodnotit animaci a hudbu. Celkové hodnocení: 9/10. ()

La_Valette

Co se týká grafické stránky, tak Shinkai opět nezklamal. Nicméně děj se na mne příliš dlouho vlekl a nedokázal jsem se do něj moc ponořit. Další mínus bylo neustálé míchání minulosti, přítomností a snů; prostě jsem se v tom ztrácel. ()

Tezuka

Naprosto krásná animace, prvotřídní příběh, který se dotýká hranice reality a snů, opět můžu jen vyseknout poklonu té hloubce citů a myšlenek, kterou nikdo na světě nenapodobí. Je to zvláštní, že se v Japoncích vyvinul takový smysl pro vnitřní jsoucno a schopnost popsat a vykreslit do detailu každou emoci a prožitek, děkuji za to, že takovej úžasnej národ na planetě existuje. A ta obrovská věž uprostřed Hókkaida, kterou bylo vidět z Tokya 1 000 km daleko, ta mě úplně uchvátila, kéž by něco takového opravdu bylo možno postavit. ()