Chilli, sex a samba

• USA Woman on Top (více)

Vášnivá Isabella má zvláštní dar. Dokáže svým kulinářským uměním okouzlit a podmanit srdce mužů všude tam, kde se objeví. Když nachytá manžela s jinou, rozhodne se odejít. V San Francisku začne nový život s kamarádem z dětství, který jí pomáhá. Isabella však zjistí, že cestu ke štěstí si musí najít každý sám. (oficiální text distributora)

Marek1991

Ďalší pozitívny film, ktorý stroskotal svojou hlúposťou. Penélope Cruz nemám rád, nepáčila sa mi v žiadnej scéne vo filme, proste mi nesedí, nie je pre mňa vôbec príťažlivá. Dej filmu skončil našťastie tak, ako som si to prial, keby sa tam rozbilo manželstvo asi by to u mňa zaváňalo odpadom, takto je to u mňa na rozhraní jednej a dvoch hviezd. Hudba k filmu bola fajn, taktiež Murilo Benício je sympaťák, ale hlúposti okolo šamanstva, či transvestitu už fajn neboli. Napriek tomu, že som rád, ako to aspoň trocha natreli televíznej výrobe, film mi prešiel veľmi rýchlo bez nejakého výrazného zásahu. Južnú Ameriku rýchlo presunuli do USA, zosmiešnili určitou naivitou a napriek zábleskom niečoho zvláštneho, ako viditeľná vôňa, muži nasledujúci ženu, to pritom aj zostalo, proste akoby ten film ani nezačal, je to škoda. ()

Renton

Scénář: Vera Blasi .. Pokud bych se měl zaměřit JEN na vnady a vzhled Penélope Cruz tak bych ty ** dal z milosti. Jenže v tak ubohém filmu to nestačí! Nechápu, že do takové slátaniny vůbec leze, herecky má mnohem na víc. Scénář je někde na úrovní latinskoamerické telenovely a nese všechny parametry s tím spojené. Trapná báchorka o holce Isabella co nemá ráda pohyb, když není jeho pánem (v kočárku, výtahu, autě či posteli – „tři roky jsem kvůli tobě ležel na zádech“) a navíc je obdařena uměním výborně vařit, zejména z oblíbené chilli. Do toho se namíchá všemocná mořská pana, tradiční trojúhelníkový souboj o její přízeň, .. bla, bla, bla. Pěkná nuda (doslova), už od úvodního prologu.. ()

Violeta

Chilli, sex a samba - to je ďábelsky ostrý koktejl namíchaný samotnou Penelopé. Příběh zdaleka tak ostrý není, vztah Isabelly a jejího nevěrného Romea je milý, plný vášnivé lásky, zkomplikované komickým psychickým blokem. Harold Perrineau je v roli transsexuálního kámoše Monici(y) vážně skvělý, těžko uvěřit, že je to ten samý chlapík, který na nás před nedávnem mrkal z obrazovky v seriálu Ztraceni. ()

Tom Riddle

Upřímně, ten film jako takový není nijak zvlášť kvalitní, není příliš vtipný, ani tam není ta správná dávka romantiky. A ten český název? Jaký sex? Jaká samba? Možná tak špetka toho chilli. Ovšem celé to stojí a padá s Penélope Cruz. A ona mě prostě opravdu dostala. Je to radost se na ní dívat, když vaří, jak se muchlá s ingrediencemi, když jde po ulici, jako by tančila... Ty tři hvězdy jsou jen pro ní, byly by dvě, ovšem je tam až moc odpadů a jednohvězd, a zase tak málo si podle mě nezaslouží. ()

• Isabella (Penélope Cruz) a Monica (Harold Perrineau) spálí fotografii Toninho (Murilo Benicio), ta je však později opět na svém místě v rámečku na stole. (Terva)
  • Natáčení proběíhalo v brazilském městě Bahia a v americkém San Franciscu. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2000 v sekci Un Certain Regard. (Terva)

Související novinky

Brad Pitt dá ukřižovat Ježíše

Brad Pitt dá ukřižovat Ježíše

08.01.2013

Tedy v případě, že přijme nabídku studia Warner Bros. na hlavní roli v epickém dramatu Pontius Pilate. Jak název napovídá, zahrál by si Piláta, známou biblickou figuru, která poslala Ježíše směrem ke…