Chilli, sex a samba

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2000, 92 min

• Petulka88

Miluju chilli, sex samozřejmě taky a sambu sice neumím, ale docela dobře se na ni dívá. Na Penélope Cruz se dívá ještě líp. Dívat se na tenhle film je ale docela utrpení. Člověk by čekal temperamentní, vášnivou podívanou. Nic není vzdálenější pravdě. Chilli, sex a samba je totiž neuvěřitelně nudný film, jehož děj se od začátku až do závěrečných titulků v podstatě nepohne z místa. Při sledování jsem se místy cítil až trapně, a to po každém ubohém pokusu o vtip nebo při každé zmíňce o jakési mořské bohyni jménem Čalamáda. A tak jediný důvod, proč nedávám odpad je nakonec krásná Penélope. Absolutně ale netuším, proč v takové kravině vůbec hrála.(31.8.2011)

Zaujímavý film. Nie je to prvoplánová komédia, akých sa točia tucty a možno je to aj škoda. Tvorcovia sa snažili o niečo viac a z filmu sa stalo niečo, čo ťažko pomenovať jedným žánrom. Smiech ma naširoko obišiel, romantická linka nebola dosť silná a aj toho varenia nebolo dosť. Dosť bolo akurát Penélope, ktorá bola v tých červených šatách skutočne neodolateľná... 50%(23.2.2015)

• cityman

Trailer na tenhle film vypadal opravdu zajímavě, nicméně hlavní hvězda tohohle filmu Penélope Cruzová nemohla sama samotinká svým půvabem utáhnout celý film a tak lze tento rádobyzábavný počin doporučit snad jen zbožným obdivovatelům právě představitelky hlavní role. Zn. Nebude se jí moci nabažit! :o)(30.5.2002)

• Renton

Scénář: Vera Blasi .. Pokud bych se měl zaměřit JEN na vnady a vzhled Penélope Cruz tak bych ty ** dal z milosti. Jenže v tak ubohém filmu to nestačí! Nechápu, že do takové slátaniny vůbec leze, herecky má mnohem na víc. Scénář je někde na úrovní latinskoamerické telenovely a nese všechny parametry s tím spojené. Trapná báchorka o holce Isabella co nemá ráda pohyb, když není jeho pánem (v kočárku, výtahu, autě či posteli – „tři roky jsem kvůli tobě ležel na zádech“) a navíc je obdařena uměním výborně vařit, zejména z oblíbené chilli. Do toho se namíchá všemocná mořská pana, tradiční trojúhelníkový souboj o její přízeň, .. bla, bla, bla. Pěkná nuda (doslova), už od úvodního prologu..(12.5.2005)

• Autogram

Film dostane úvodným rozprávaním nejaký náboj, ale postupom času ho stráca až tak, že vzniká otázka, či má zmysel film dopozerať do konca. Mne sa to podarilo až na druhý krát a bolo to podľa očakávania, pričom záverečná voňavá romantika sa na mňa nepreniesla. Bez Penelopky by bol film absolútne nezaujímavý, jej čaro je nenahraditeľné.(4.5.2014)

• - Natáčení proběíhalo v brazilském městě Bahia a v americkém San Franciscu. (Terva)

• - Všechny interiéry dějově se odehrávající ve Španělsku byly natočeny v ateliérech v Brazílii. (Terva)

• - Isabella (Penélope Cruz) a Monica (Harold Perrineau) spálí fotografii Toninho (Murilo Benicio), ta je však později opět na svém místě v rámečku na stole. (Terva)