Chilli, sex a samba

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2000, 92 min

• Sidon

Bohužel jsem viděl toto "dílo" podruhé a původní jednu hvězdičku jsem tomu nemohl ponechat. Pokud nesnáším iracionální nesmysly, pak tento nesmysl se (dle mého názoru) zmršeným koncem, který se tváří jako happyend s poselstvím mě přivádějí k šílenství. Máte-li chtuť na slátaninu na úrovni brazilské telenovely, prosím. Máte-li rádi inteligentní postavy a propracované charaktery, vyhněte se téhle šablonovité zmršenině velkým obloukem.(15.8.2008)

• Autogram

Film dostane úvodným rozprávaním nejaký náboj, ale postupom času ho stráca až tak, že vzniká otázka, či má zmysel film dopozerať do konca. Mne sa to podarilo až na druhý krát a bolo to podľa očakávania, pričom záverečná voňavá romantika sa na mňa nepreniesla. Bez Penelopky by bol film absolútne nezaujímavý, jej čaro je nenahraditeľné.(4.5.2014)

• Sany33

Od začiatku do konca to bola maximálne klišovitá, retardovaná a maximálne zaostalá romantická kravina. Celý príbeh sádzal na dáke nadprirodzené božstvo čo bola ďalšia blbosť. Ani vždy šarmantná Penélope nemohla tento film zachrániť a vyzdvihnúť ho z úplného dna medzi filmami s podobný romantickým nádychom. Navyše keď sa tam už začali diať všetky tie nadprirodzené kraviiny, ako napríklad keď sa vám na ulici zdvihnú tulipány tak viete že 15% je pre tento film poklona.(20.8.2013)

• dwyane

Je to taková celkem líbivá novodobá pohádka, která neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Přitom by k tomu mohla mít velký důvod, v podobě trumfu vaření a všeho okolo něj. A všichni víme, jak to teď v posledních několika letech frčí. Nicméně to se ve filmu pořádně ani nerozjede, aby bylo postupně vytěsněno klasickými tématy láska, zamilovanost atd. Takže hážu do kupy k filmům s jmenovkou- leda jako pozadí k jiný činnosti. Aspoň ale, že Penélope to tam sluší, to jo...:-)(18.6.2013)

Zaujímavý film. Nie je to prvoplánová komédia, akých sa točia tucty a možno je to aj škoda. Tvorcovia sa snažili o niečo viac a z filmu sa stalo niečo, čo ťažko pomenovať jedným žánrom. Smiech ma naširoko obišiel, romantická linka nebola dosť silná a aj toho varenia nebolo dosť. Dosť bolo akurát Penélope, ktorá bola v tých červených šatách skutočne neodolateľná... 50%(23.2.2015)

• - Isabella (Penélope Cruz) a Monica (Harold Perrineau) spálí fotografii Toninho (Murilo Benicio), ta je však později opět na svém místě v rámečku na stole. (Terva)

• - Natáčení proběíhalo v brazilském městě Bahia a v americkém San Franciscu. (Terva)

• - Všechny interiéry dějově se odehrávající ve Španělsku byly natočeny v ateliérech v Brazílii. (Terva)