Chilli, sex a samba

Woman on Top

Komedie / Romantický

USA, 2000, 92 min

• cityman

Trailer na tenhle film vypadal opravdu zajímavě, nicméně hlavní hvězda tohohle filmu Penélope Cruzová nemohla sama samotinká svým půvabem utáhnout celý film a tak lze tento rádobyzábavný počin doporučit snad jen zbožným obdivovatelům právě představitelky hlavní role. Zn. Nebude se jí moci nabažit! :o)(30.5.2002)

Zaujímavý film. Nie je to prvoplánová komédia, akých sa točia tucty a možno je to aj škoda. Tvorcovia sa snažili o niečo viac a z filmu sa stalo niečo, čo ťažko pomenovať jedným žánrom. Smiech ma naširoko obišiel, romantická linka nebola dosť silná a aj toho varenia nebolo dosť. Dosť bolo akurát Penélope, ktorá bola v tých červených šatách skutočne neodolateľná... 50%(23.2.2015)

• Marek1991

Ďalší pozitívny film, ktorý stroskotal svojou hlúposťou. Penélope Cruz nemám rád, nepáčila sa mi v žiadnej scéne vo filme, proste mi nesedí, nie je pre mňa vôbec príťažlivá. Dej filmu skončil našťastie tak, ako som si to prial, keby sa tam rozbilo manželstvo asi by to u mňa zaváňalo odpadom, takto je to u mňa na rozhraní jednej a dvoch hviezd. Hudba k filmu bola fajn, taktiež Murilo Benício je sympaťák, ale hlúposti okolo šamanstva, či transvestitu už fajn neboli. Napriek tomu, že som rád, ako to aspoň trocha natreli televíznej výrobe, film mi prešiel veľmi rýchlo bez nejakého výrazného zásahu. Južnú Ameriku rýchlo presunuli do USA, zosmiešnili určitou naivitou a napriek zábleskom niečoho zvláštneho, ako viditeľná vôňa, muži nasledujúci ženu, to pritom aj zostalo, proste akoby ten film ani nezačal, je to škoda.(31.12.2012)

• Petulka88

Miluju chilli, sex samozřejmě taky a sambu sice neumím, ale docela dobře se na ni dívá. Na Penélope Cruz se dívá ještě líp. Dívat se na tenhle film je ale docela utrpení. Člověk by čekal temperamentní, vášnivou podívanou. Nic není vzdálenější pravdě. Chilli, sex a samba je totiž neuvěřitelně nudný film, jehož děj se od začátku až do závěrečných titulků v podstatě nepohne z místa. Při sledování jsem se místy cítil až trapně, a to po každém ubohém pokusu o vtip nebo při každé zmíňce o jakési mořské bohyni jménem Čalamáda. A tak jediný důvod, proč nedávám odpad je nakonec krásná Penélope. Absolutně ale netuším, proč v takové kravině vůbec hrála.(31.8.2011)

• Autogram

Film dostane úvodným rozprávaním nejaký náboj, ale postupom času ho stráca až tak, že vzniká otázka, či má zmysel film dopozerať do konca. Mne sa to podarilo až na druhý krát a bolo to podľa očakávania, pričom záverečná voňavá romantika sa na mňa nepreniesla. Bez Penelopky by bol film absolútne nezaujímavý, jej čaro je nenahraditeľné.(4.5.2014)

• - Natáčení proběíhalo v brazilském městě Bahia a v americkém San Franciscu. (Terva)

• - Isabella (Penélope Cruz) a Monica (Harold Perrineau) spálí fotografii Toninho (Murilo Benicio), ta je však později opět na svém místě v rámečku na stole. (Terva)

• - Všechny interiéry dějově se odehrávající ve Španělsku byly natočeny v ateliérech v Brazílii. (Terva)