poster

Dívčí nápravná škola

 • český

  Ženská věznice

 • anglický

  Reform School Girls

 • anglický

  Reform School Girls

 • anglický

  Naked Birds

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1986, 94 min

Režie:

Tom DeSimone

Scénář:

Tom DeSimone

Kamera:

Howard Wexler

Producenti:

Jack Cummins

Střih:

Michael Spence

Kostýmy:

Katie Sparks
(další profese)
 • majo25
  **

  Lacné céčko s prehrávajúcimi herečkami, z ktorých svojím prehrávaním dominuje excentrická hlavná dozorkyňa. Hlasné výsmechy od ucha k uchu sú bežnou súčasťou jej hereckého repertoáru. Chovankyne takmer vždy chodiace v spodnom prádle a ich husté reči veľa napovedia, o akú filmovú "kvalitu" sa jedná. Napriek tomu, že sa v ňom až na záver príliš toho veľa nedeje, film vyslovene nenudí, aj keď najväčším lákadlom budú určite nahotinky pri sprchovacích scénách. Smerom k záveru však toto céčko stráca dych.(9.4.2019)

 • Karamanlis
  ***

  Women In Prison nie je práve subžánrom, od ktorého by sa dali očakávať nejaké duchaplné filmové zážitky (až na ojedinelé výnimky ako je napríklad Bangkok Hilton a pod.), snímky spadajúce do tejto obskurnej kategórie publiku zväčša prinášajú pochybnú zábavu silne béčkového razenia a tak je to aj s Naked Birds - nápravnovýchovný ústav, v ktorom sa chovankyne najradšej pohybujú v spodnom prádle a každý deň sa v sprchách mydlia do nemoty, despotická riaditeľka zariadenia, vyzerajúca ako sturmbannführerka SS, náznaky lesbizmu a sexuálneho ponižovania... je to proste taká jednohubka, na ktorú človek rýchlo zabudne.(12.4.2011)

 • choze
  **

  "LADIES, KEEP YOUR HANDS ABOVE THE SHEETS. THEY'RE ONLY CLEANED ONCE A WEEK". Fanoušci tvrdých WIP (Women In Prison) movies ze 70. let nebo Sybil Danning (CHAINED HEAT), na jejíž jméno snímek diváky láká, budou zklamáni, neb REFORM SCHOOL GIRLS jsou krotké a neužijete si tu příliš ani prasečinek ani železné lady Sybil v roli ředitelky pasťáku. Film se pevně drží tradiční výstavby a žánrových klišé včetně archetypálních postav a je záměrně až parodicky nerealistický, k čemuž přispívá i malý rozpočet. V jeho úplném zatracení mi brání jen scéna ocejchování Lisy na záchodě, která mě příjemně polechtala na dobrou noc a opravdu vtipné akční finále ("KÁZEŇ! ÚPLNÁ KÁZEŇ!). Od nízkorozpočtového béčkového režiséra Toma DeSimone, který tímto snímkem nevstoupil do filmové ženské věznice poprvé (také PRISON GIRLS IN 3-D, CONCRETE JUNGLE), jsme u nás mohli vidět i netradiční slasher HELL NIGHT s Lindou Blair (mající rovněž zkušenost s WIP - CHAINED HEAT, RED HEAT, SAVAGE ISLAND). Film u nás uvedl pod názvem ŽENSKÁ VĚZNICE HamerFilm. P.S.: Zajímá-li vás tato tématika, doporučuji http://www.premiumwanadoo.com/wipfilms/links.htm, kde najdete linky na klíčové zdroje informací o WIP.(12.9.2005)

 • destroy83
  ****

  Komentář obsahuje SPOILERY. Soft WIP s nádechem klasické béčkové americké kinematografie 80-tých let. Dílko se snaží držet schématu WIP movies, takže se dočkáme v úvodu zatčení zde nezletilé blonďaté dívčiny Jenny, kterou soudce posílá do nápravného zařízení, kde to nebude mít vskutku lehké. S ní do vězeňského pekla samozřejmě putuje další várka čerstvého masa, jež se musí okamžitě hromadně vysprchovat. Jenny s dalšími putuje na cimru, kde vládne punk girl Charlie, poskok hlavní prasoidní dozorkyně Edny, která má na Jenny a její mlaďoučké kámošky od první chvíle spadeno. Drsná Charlie, jež má téměř v každém záběru činku v ruce, se svými děvkami využívá privilegií a když není na obzoru tlustá Edna, v teroru dívek ji obstojně zastupuje. Nahoty je v dílku celkem dost, dokonce přichází na řadu v náznacích i troška sexu. Tortury je v dílku minimálně, opomenu-li upálení plyšového králíčka jedné napravované. Na řadu přichází také fyzická dřina při okopávání nějakého pozemku a pár ran z brokovnice. Samozřejmě se zde objevuje i spásná duše v podobě mladé terapeutky, kterou se ředitelka ústavu podobná ďábelské Ilse snaží odstranit. Veskrze podprůměrné ztvárnění, jenže trademark osmdesátkových béček posouvá toto dílo do výšin nefalšované zábavy. No, v kterém jiném WIPu byste mohli vidět punk girl hrozící při vzpouře ze střechy jedoucího vězeňského autobusu a další libůstky, které nechci prozrazovat. Nepříliš přesvědčivé herectví a antilogika mé nadšení nakonec zmírňují na čtyři hvězdy.(18.7.2011)

 • +sfinx+
  ***

  Zajímavé dílko - to k je tam nutné, protože mezi díly by takovéto hodnocení jistě nezískalo. Když ale přistoupíte k tomuto snímku bez větších očekávání, tak neodejdete zklamaní. Naše Requiem pro panenku to není, přesto je tam něco, co mě udrželo až do konce. Možná to stoupající napětí a očekávání, jakým způsobem bude spravedlnost vykonána, možná jen touha vidět další sprchovou scénu :D Důležité je, že i když bych to znovu vidět nepotřeboval, tak nejde podle mne o ztracený čas a podle přísloví "mezi slepými jednooký králem" si v konkurenci podobných filmů si tohle hodnocení zaslouží(31.3.2011)

 • - Wendy O. Williams odmítla ve filmu nosit jakékoliv jiné oblečení než své vlastní. Také si odmítala sundat boty a dokonce jej tak nosí i ve "sprchovacích" scénách. (Fenk)

 • - I když měla Wendy O. Williams (Charlie) roli puberťačky, v době natáčení jí už bylo 36 let. (Epistemolog)

 • - Na filmovém plakátě pózuje coby dívka vlevo Linnea Quigley, ve snímku si ale nezahrála. (Fenk)