Dívčí nápravná škola

Jack Cummins

Michael Spence

Kostýmy:

Katie Sparks

Prestoze je tohle WIP trosku odlisne od tech ktere zname ze 70 let, tak vubec neni spatne. Prodchnute glamrockovou naladou i muzikou, presto obsahuje vsechny potrebne a ocekavane prvky. Vynikajici jsou obe ty mlady holky, Linda Carol a Sherri Stoner. Naopak mi tam vubec nesedela Wendy O. Williams, ktera proste neni herecka...snaha prevysovala schopnost, coz rusilo.(1.5.2015)

DABING VHS (Voiceover) V českém znění: Miriam Kantorková - Pat Ast (Edna), Martina Hudečková - Charlotte McGinnis (doktorka Nortonová) + Denise Gordy (Claudie) + více rolí, Zdeněk Hess - Archie Lang (soudce) + Fred D. Scott (soudce Carter) + Don Pugsley (řidič autobusu) + Daniel Arthur Wray (doktor Fisher) + více rolí, a další. VHS: Hamer film © 1994(12.1.2019)

• majo25

Lacné céčko s prehrávajúcimi herečkami, z ktorých svojím prehrávaním dominuje excentrická hlavná dozorkyňa. Hlasné výsmechy od ucha k uchu sú bežnou súčasťou jej hereckého repertoáru. Chovankyne takmer vždy chodiace v spodnom prádle a ich husté reči veľa napovedia, o akú filmovú "kvalitu" sa jedná. Napriek tomu, že sa v ňom až na záver príliš toho veľa nedeje, film vyslovene nenudí, aj keď najväčším lákadlom budú určite nahotinky pri sprchovacích scénách. Smerom k záveru však toto céčko stráca dych.(9.4.2019)

Bohužel ne tak drsné jak jsem čekal ale mělo to svojí 80 atmosféru. A ženský tu jsou celkem pěkný, líbí se mi jaký oblečení nosily dneska by byly pro smích.Ta hlavní tlustá svině byla strašná jak herecky tak postava. Příběh neexistuje, prostě tu jsou ženský aby ukázaly kozy, a pak aby se postřílely. Ale jinak je to slušné nezávadné béčko. Ale kdo čeká nasilí tak má smůlu.(31.1.2014)

• choze

"LADIES, KEEP YOUR HANDS ABOVE THE SHEETS. THEY'RE ONLY CLEANED ONCE A WEEK". Fanoušci tvrdých WIP (Women In Prison) movies ze 70. let nebo Sybil Danning (CHAINED HEAT), na jejíž jméno snímek diváky láká, budou zklamáni, neb REFORM SCHOOL GIRLS jsou krotké a neužijete si tu příliš ani prasečinek ani železné lady Sybil v roli ředitelky pasťáku. Film se pevně drží tradiční výstavby a žánrových klišé včetně archetypálních postav a je záměrně až parodicky nerealistický, k čemuž přispívá i malý rozpočet. V jeho úplném zatracení mi brání jen scéna ocejchování Lisy na záchodě, která mě příjemně polechtala na dobrou noc a opravdu vtipné akční finále ("KÁZEŇ! ÚPLNÁ KÁZEŇ!). Od nízkorozpočtového béčkového režiséra Toma DeSimone, který tímto snímkem nevstoupil do filmové ženské věznice poprvé (také PRISON GIRLS IN 3-D, CONCRETE JUNGLE), jsme u nás mohli vidět i netradiční slasher HELL NIGHT s Lindou Blair (mající rovněž zkušenost s WIP - CHAINED HEAT, RED HEAT, SAVAGE ISLAND). Film u nás uvedl pod názvem ŽENSKÁ VĚZNICE HamerFilm. P.S.: Zajímá-li vás tato tématika, doporučuji http://www.premiumwanadoo.com/wipfilms/links.htm, kde najdete linky na klíčové zdroje informací o WIP.(12.9.2005)

• - Wendy O. Williams (Charlie) se při natáčení před vstupem na scénu rozcvičovala 200 sklapovačkama. (Epistemolog)

• - Na filmovém plakátě pózuje coby dívka vlevo Linnea Quigley, ve snímku si ale nezahrála. (Fenk)

• - Wendy O. Williams odmítla ve filmu nosit jakékoliv jiné oblečení než své vlastní. Také si odmítala sundat boty a dokonce jej tak nosí i ve "sprchovacích" scénách. (Fenk)