Co vlastně ženy chtějí?

Things You Can Tell Just by Looking at Her

Čo vlastne ženy chcú

Komedie / Drama / Romantický / Povídkový

USA, 1999, 109 min

Depresivní a ponurý film, který v sobě ale ukrývá mnoho pravd, které hlavní hrdinky řeknou nahlas...Mám pocit, že vím, jak by na takový film reagovali muži...Stačil by jim první příběh a už by spali... :) Ale to, jak dané příběhy nejsou ukončeny a pouze naznačí, co se v životě těchto žen děje, to je právě to, co mě drželo celých 109 minut a nevypla jsem to.(10.1.2013)

Trochu depresivní, ale vlastně i optimistický film, který ukazuje různé formy lidského štěstí a neštěstí. Film jsem shlédl po rozchodu s přítelkyní a i díky tomu na mě hodně zapůsobil závěrečný monolog Cameron Diaz (konečně má pěknou roli, kde ukazuje, že je dobrá). Líbily se mi průsečíky jednotlivých epizodek.(14.1.2012)

Zase sa my chlapy o trochu viac dozvieme, čo ženy chcú, aj keď uspokojivých odpovedí sa nedočkáme. Ani to nechceme. Tento malý nenápadný nezávislý filmík (o ktorom skoro nikto nevie, aj napriek hviezdnemu obsadeniu) vyžaduje od diváka trochu väčšiu dávku trpezlivosti, ako by sa dalo na prvý pohľad čakať. Viac ako slová občas povedia gestá postáv, ich pohľady a nekomentované činy. Každá epizódka je o niečom inom (čo sa samozrejme odohráva v ženskej duši), má zmysel a dôjde k nie vždy jasnému vyústeniu. Takže aj keď na konci uvidíte v jednom zábere male a female, žiadne happily ever after z toho nevyplynie. Ak ste muž a čítate rovnako ako jedna z postáv o chlapoch z marsu a ženách z venuše a veríte tomu, tak to s týmto filmom radšej vopred vzdajte. Anglický názov je omnoho zmysluplnejší. Táto komorná skladačka síce nie je tak nabubrelá ako Magnólia, alebo Babel, ale o to môže na mnohých pôsobiť sympatickejšie.(3.12.2012)

• nascendi

Nezvyknem pozerať filmy zo šedej zóny, ale zlákal ma ten provokujúci názov. Sú režiséri, ktorých lákajú poviedkové filmy, módne a zaujímavé je, keď postavy prechádzajú z jedného príbehu do druhého a zatiaľ čo v jednom príbehu sú hlavnou postavou, v ďalšom sa iba mihnú v epizódnej úlohe. Problémom tohto filmu sú príbehy, ktoré sú zdĺhavo rozprávané a končia do stratena bez pointy. A tak divák vidí plejádu slávnych herečiek, nejaké náznaky osudov žien a to je asi tak všetko. Bez tohto filmu by som sa pokojne obišiel.(9.11.2012)

Povídkový film s pěti volně propojenými příběhy. 1. To je Dr. Keenerová **** 2. Fantazie o Rebecce ** 3. Někdo pro Rose *** 4. Dobrou noc Lilly, dobrou noc Christine *** 5. Láska čeká na Kathy *** Ocenění : MFF v Cannes ´00 (Francie): Zvláštní cena festivalu.. ...Emmy Awards ´01 (USA): Nominace na cenu pro nejlepší herečku (Holly Hunter). ...Scénář : Rodrigo Garcia. Kamera : Emmanuel Lubezki. Hudba : Ed Shearmur(22.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Braillovu knihu "Sto roků života", kterou Carol Faber (Cameron Diaz) čte, napsala dcera režiséra Gabriela García Márquezová. (Terva)