Co vlastně ženy chtějí?

Things You Can Tell Just by Looking at Her

Čo vlastne ženy chcú

Komedie / Drama / Romantický / Povídkový

USA, 1999, 109 min

Každý příběh na mě zapůsobil jinak. Ale nejvíce se mě dotkl příběh spisovatelky a trpaslíka a pak příběh bankovní managerky. Tak nějak byly nejsilnější. Pak následovala Glen Close a její den se starou maminkou. Jelikož jsem se starala o babičku, když byla v podobném stádiu.......uvědomila jsem si jak detailně je vykreslen den s nemocným starým člověkem a z toho mi běhal mráz po zádech a přišlo mi líto, že jsem se jí nevěnovala ještě víc :-(. Co dodat.....je to báječný film.....sonda do nás žen. :-))(8.4.2011)

• nascendi

Nezvyknem pozerať filmy zo šedej zóny, ale zlákal ma ten provokujúci názov. Sú režiséri, ktorých lákajú poviedkové filmy, módne a zaujímavé je, keď postavy prechádzajú z jedného príbehu do druhého a zatiaľ čo v jednom príbehu sú hlavnou postavou, v ďalšom sa iba mihnú v epizódnej úlohe. Problémom tohto filmu sú príbehy, ktoré sú zdĺhavo rozprávané a končia do stratena bez pointy. A tak divák vidí plejádu slávnych herečiek, nejaké náznaky osudov žien a to je asi tak všetko. Bez tohto filmu by som sa pokojne obišiel.(9.11.2012)

• ZnalecH

Můj názor je, že je to film pro ženy. Jinak nechápu, co na tom může chlap vidět. Mně to připadalo jako špatná parodie na Atlas mraků, ale ten byl natočen až x let poté... Vydržel jsem to až do konce, ale přes velké úsilí - ztrácel jsem se a občas to bylo o ničem. Jediná Cameron Diaz přidává tolik hvězd, že můžu po odečtení všech "chyb" dát alespoň 1*.(11.10.2014)

Povídkový film s pěti volně propojenými příběhy. 1. To je Dr. Keenerová **** 2. Fantazie o Rebecce ** 3. Někdo pro Rose *** 4. Dobrou noc Lilly, dobrou noc Christine *** 5. Láska čeká na Kathy *** Ocenění : MFF v Cannes ´00 (Francie): Zvláštní cena festivalu.. ...Emmy Awards ´01 (USA): Nominace na cenu pro nejlepší herečku (Holly Hunter). ...Scénář : Rodrigo Garcia. Kamera : Emmanuel Lubezki. Hudba : Ed Shearmur(22.5.2011)

Depresivní a ponurý film, který v sobě ale ukrývá mnoho pravd, které hlavní hrdinky řeknou nahlas...Mám pocit, že vím, jak by na takový film reagovali muži...Stačil by jim první příběh a už by spali... :) Ale to, jak dané příběhy nejsou ukončeny a pouze naznačí, co se v životě těchto žen děje, to je právě to, co mě drželo celých 109 minut a nevypla jsem to.(10.1.2013)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Braillovu knihu "Sto roků života", kterou Carol Faber (Cameron Diaz) čte, napsala dcera režiséra Gabriela García Márquezová. (Terva)