Právě když už si Mike s Reggiem mysleli, že se jim podařilo Dlouhána definitivně zlikvidovat, Dlouhán zaútočil znovu, zabil Liz a unesl Mikea. Reggie vedený duchem Jodyho, uvězněným v jedné z vražedných Dlouhánových koulí, se vydává na záchrannou akci a na své cestě do "největšího mauzolea ve státech" potkává nečekané spojence. Třetí díl díl kultovní série nízkorozpočtových surrealistických hororů nezávislého režiséra Dona Coscarelliho. (choze)

Paldiny

Nudný, rodinný road trip, kde to ťahá už len Reggie. Nepomohol ani návrat pôvodného predstaviteľa Mikea, z ktorého vyrástol ukážkový neherec. Ostatný kasting tiež na zaplakanie či už mám na mysli malého Ramba, alebo černošku s nindžakmi. Napätie vyprchalo nevedno kam a vrchol nápaditosti predstavuje zistenie, že Tall Manovi jeden svet nestačí, preto by rád znivočil ten náš. Zopár mordov sa tu ešte nájde, jeden vydarený fórik tiež, inak slabota, na ktorej už nie je nič hororové. Po celkom slušnom predchodcovi kvalitatívny prepad do suterénu. ()

Petrus1

“Nic není takové, jak vypadá.“ Bohužel to vypadá, že jednak někomu došly peníze a druhak nápady. Nové jsou akorát koule, které mají oči a mozek a místo mozku jsou koule. To my přece víme dávno, že někteří chlapi mají mozek v koulích. Sice se konečně dozvím, o co Dlouhánovi vlastně jde, ale jinak je to návrat do jedničky jak vyšitej se spoustou snových – pro mě nepochopitelných – sekvencí. Tohle pokračování nějak postrádá smysl, protože nic nového nepřináší. Dlouhán si konečně Mikea chytí, tak nechápu, proč ho proboha nezabije. Mrtvej Jody se tam vznáší jako koule. Reggie je nadrženě nepoučitelnej a snaží se vojet černošku, která má armádní výcvik a pobíhá tam s nunčaky jak Michelangelo z Želv Ninja. K tomu jim přicmrndává nějaký děcko s bouchačkou, kterýmu jsem teda dost záviděla ten barák plný loutek a hlavně klaunů. Pár světlých chvil to sice má - zombíky, ruku a především právě Reggieho erotické zážitky – ale jinak je to utahaná, zbytečně natahovaná sci-fi zmatlanina s prvky hororu. “Tohle nikdy neskončí!“ Taky mám ten pocit. Tak šup na čtverku, ať se k tomu konci aspoň trochu přiblížím. ()

GOREGASM

Dějově už to sice není tak hutné jako první dva díly, na druhou stranu je na co se dívat. Příběh opět přesně navazuje na konec dvojky a ihned si jde svou jasně stanovenou cestou plnou malých znetvořených mužíků v čele s Tall Manem. Charakteristickým rysem pro Phantasm je až neuvěřitelně věrný tvůrčí tým od režiséra až po všechny herce, kteří­ i po několika letech, i když s pár šedinami naví­c, odehrají­ s přehledem své party a dělají­ tak z Phantasmu, tedy alespoň pro mě, jednu z nejlepší­ch hororových sérií­. 70% ()

Raziel_cz

Byť natočená v roce 94, maximálně osmdesátková záležitost. Nemá takovou atmosféru jako předchůdci, ale taky už to není takový videoklip. Co do scénáře jde o ucelenější zážitek, i když párkrát na Coscarelliho hurá styl stejně dojde. Předpokládám ale, že teď už se jedná vyloženě o službu fanouškům. Oproti předchozím dílům je Lord of the Dead podstatně akčnější a humornější. Reggie Bannister si sérii konečně právoplatně ukradl pro sebe a od začátku tady běhá se čtyřhlavňovou brokovnicí a kosí, co se dá. Do týmu tentokrát vezme sociopatickou verzi Kevina McCallistera a černošku s nunčaky, a jdou samozřejmě opět proti Angusi Scrimmovi, který dostal víc prostoru. Jsou tu nové koule a vrací se Mike i Jody v původním obsazení a s větším hereckým rozpětím. A efekty tentokrát na jedničku. Dvojka je bezesporu lepší a hororovější, ale bavil jsem se výborně. Můj možná nejoblíbenější díl. ()

helraiser

O trošku slabší než oba předchozí díly, ale zábava to je pořád mrtě dobrá. Dlouhán je opět výborný jako vždy a k tomu to pořádně rozjede i Reggi se svou čtyřhlavňovkou a malej capard, kterej střílý o stošest. Atmoška je opět výborná jako u předchozích dílů. Tento díl rozhodně nezklamal. ()

Knor

O něco slabší než dvojka, ale pořád to má koule :-D A zrovna konkrétně koule tu dostaly víc prostoru, pár skvělých nápadů se tu taky najde, z Reggieho se stal takovej ikonickej slabší odvar Ashe z Evil Dead a hlavní okrasou zůstáva Angus Scrimm, kterej je pořád dostatečně ďábelskej. Tuhle série jsem dlouho odkládal a vidím, že jsem udělal chybu, protože je fakt zábavná. Těším se na další pokračování. ()

djbarrel

Solidní pokračování prvních dvou dílů je trochu jinak pojaté, objevují se nové postavy, film ztrácí cosi z mystery, ale nahrazuje to akcí. Celkově velice povedené. A ten malej týpek Tim mě fakt dostal. 85 % ()

VanBradley89

Tím přerodem od hororu z fantasy námětem až k drsnější fantasy pohádce mi to připomíná Noční můru v Elm Street. Díl podobný jako dvojka, akorát přibylo více komických prvků. Dlouhán a Reggie tradičně skvělý. Ta jeho brokovnice mě nepřestane fascinovat. Potěšil návrat představitelů z jedničky. Nový spojenci nebyli vůbec špatný. Celkově se mi to líbilo. O něco míň než díl předchozí, ale asi tak na stejno jako jednička. A opravdu otevřený závěr připravil půdu pro finále. Jsem tedy zvědav co ukáže čtyřka. ()