Reklama

Reklama

Phantasm III: Lord of the Dead

  • Velká Británie Phantasm III (více)

Obsahy(1)

Právě když už si Mike s Reggiem mysleli, že se jim podařilo Dlouhána definitivně zlikvidovat, Dlouhán zaútočil znovu, zabil Liz a unesl Mikea. Reggie vedený duchem Jodyho, uvězněným v jedné z vražedných Dlouhánových koulí, se vydává na záchrannou akci a na své cestě do "největšího mauzolea ve státech" potkává nečekané spojence. Třetí díl díl kultovní série nízkorozpočtových surrealistických hororů nezávislého režiséra Dona Coscarelliho. (choze)

(více)

Recenze (49)

choze 

všechny recenze uživatele

MÍRNÉ SPOJLERY!! Aneb PHANTASM III: KOULE, KAM SE PODÍVÁŠ! Koule s okem, koule místo mozku, koule s mozkem, hrdinové měnící se v koule... a nakonec celé hejno koulí! Po atmosférické jedničce a akční dvojce přichází trojka s polovičním rozpočtem dvojky a dvojnásobnou chutí se zalíbit fandům. A tak se vrací zestárlí herci z prvního filmu, nejvděčnější postavě Reggieho a jeho čtyřhlavňovce je věnován největší prostor, tlačí se na humor pomocí nových komických postav a zabijácké koule už nejsou jen závěrečným kořením, ale jsou doslova všude. Hned zkraje je s gustem zúčtováno se změnami, které si minule vynutilo studio (přeobsazení hlavní role, přidání hrdinovy holky a s ní spojené romantické linky) a pak už se jen vrší hororové, akční a komické scény a haluze. Natočené v osmdesátkovém stylu, třebaže už se píše polovina devadesátek (to není výtka, naopak!). Úvodní dohrání konce předchozího dílu i finále je sice slabší než minule a celkově je tenhle díl poněkud nevýrazný, ale závěrečná tečka se povedla. Průměr. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Horší než oba dva předchozí díly. Prakticky žádná pořádná atmosféra, až na Reggieho nic moc hlavní postavy a Angus Scrimm bohužel nudnej a moc starej, ale to jeho "boy" mu pořád jde perfektně. Taky trochu zamrzí, že Reggie nedostane moc prostoru se svojí dvojitou dvouhlavňovou brokárnou, sice s ní pár šmejdů sundá, ale na muj vkus to teda bylo hodně výjimečně. V podstatě v celým tomhle dílu hodně chybí nějaký zabíjení větších rozměrů, příběh totiž tenhle film moc utáhnout nedokáže ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Nejubožejší část průměrné série se tváří jakoby vznikla v osmdesátých letech a již plně rezignuje na cokoliv, co by se i při dobré vůli, mohlo podobat horroru. Pokusy o komediálnost ztroskotávají na nijakém scénáři. Ten nezachrání ani silně humorně pospojované karikatury. Zmrzlinář ničící démony, malý klučina jakoby vypadnuvší ze série Sám doma a militantní černoška, zřejmě lesbička, která si do filmu odskočila pohrát s východními zbraněmi. Coscarelli se sice snaží poslepovat chatrný děj několika naoko smysluplným spojitostmi, ale celkově snímku chybí tempo, dobrý střih a nějaký ten nápad. Dvě hvězdy jen z úcty k předchozím představením. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jasně patrný odklon od hororu k fantasy s komediálními prvky. Příchod dvou nových postav, které se mají starat o vtipnější vložky, se citelně podepsal na úbytku atmosféry, jež se sice sem tam vyskytuje (znovu podporována dobrou hudbou), ale zdaleka už nebouří tak mocně jako ve druhém díle. Tento odklon od prvních dvou dílů mi tedy moc velkou radost neudělal, ale to neznamená, že bych třetí Phantasm hodnotil nějak zvlášť negativně. Stále se jedná o mírně nadprůměrnou podívanou, kterou zachraňuje především povedené finále a tradičně vynikající Angus Scrimm. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Díl co má největší grády. Akce je tu na poměry téhle série spousty a je vtipná a dobrá. Reggie Bannister se vyvinul v masérskýho komickýho mazáka ála Bruce Campbell, a ta jeho čtyřhlavňová brokovnice taky dostala víc prostoru. Angus Scrimm tu je taky víc než předtim, prostě paráda. Líbily se mi i nové postavy. Malej kluk Tim, kterej předvádí gore verzi Sám Doma, a pak ninja černoška, která ukáže kozy. Po nudné dvojce ultimátní upgrade. ()

Zajímavosti (9)

  • Väčšina filmového materiálu bola natočená v noci, a preto bol filmový štáb nútený po dobu niekoľkých týždňov tráviť nočné hodiny na miestach ako cintorín či mauzóleum. (beso74)
  • Scény odohrávajúce sa vo vnútri boli natočené v skutočnom mauzóleu "Angeles Abby Mausoleum" v mestečku Compton, Kalifornia. (beso74)
  • Reggie Bannister (Reggie) bol jediný herec, ktorý sa každodenne zúčastnil filmovania, či už pred kamerou, alebo za ňou. (beso74)

Reklama

Reklama