Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead - The Never Dead Part III

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1994, 91 min

• Terva

V prvních třech minutách sledujeme události předcházejících dvou příběhů. CITÁT - Nic není tak, jak to vypadá.......... Dále pak následuje poslední událost příběhu druhého a od této se pak začne odehrávat tento třetí díl. Do akce se opět dostane čtyřhlavňová Reggiho brokovnice. Tento příběh se odehrává deset let po prvním setkání Mikeho z Dlouhánem - The Tall man ( Augus Scrimm ). Už je to nuda, stále to samé. Triková stránka filmu je špatná a děj postrádá i to malé napětí předešlého děje. Mě už to připadá trapné. Musel jsem se prostě smát, tý nedokonalosti. Film ztrácí na kvalitě, které ani moc neměl. A proto že se začnou objevovat sexy herečky, je jasné, kam to asi míří. Zde je těch koček hned několik. CITÁT - Kurva..........(24.4.2011)

"Mysleli sme, že je poňom." Tretie pokračovanie slávnej série Phantasm, ide v rovnakom štýle ako dvojka, iba o trochu slabšia ale stále bombastická. A vrátil sa aj Mike (A. Michael Baldwin), ten nebojácny chlapec, ktorý sa vždy postavil proti svôjmu najväčšiemu nepriatelovi Dlháňovi. Reggie (Reggie Bannister), bývalý zmrzlinár, ktorý sa stal vojakom a po smrti Jodyho chráni Mikea. Jody (Bill Thornbury), vrátil sa, ale v podobe guli. Tim (Kevin Connors), malý chlapec ktorý dobre narába zo zbraňou a Rocky (Cindy Ambuehl), černoška ktorá dobre ovláda nundžaky. A nesmiem zabudnúť na Dlháňa (Angus Scrimm), v každom dieli stárne, škoda ale je to diabolský chlapík, ktorý sa nikdy nevzdá a poraziť ho je nemožné 80 percent.(7.3.2009)

• Korbitch

A sakra. Přímo monstrózní epic fail. Po neskutečně nabušeném druhém pokračování se nám dostalo jen neskutečnýho slepence neuvěřitelně pitomých scén vyhnaných do extrému nudnosti a ubohosti. Prakticky nic nového tento díl nepřináší. A když myslím nic, tak myslím zhola nic. Zatím nejzbytečnější pokračování v dějinách hororu vůbec. Nic dalšího k tomu už psát nebudu, protože vše nejlépe vystihl Tsunami_X.(12.6.2011)

Ešte pri dvojke som si hovoril, aká je tá PHANTASM historka trvácna. Trojka túto domnienku štruktúrou "všetkého zrecyklovaného čo najviac" prevracia a ničí. LORD OF THE DEAD rozpráva príbeh zošitím rôznych hororových scénok, kde sa skoro v každej objaví totálne fiasko, miera únosnosti je spokojne a bez sebauvedomenia prekračovaná. Či sú to lietajúce gule, nadprirodzenosť Tall Mana alebo snovosť, čo je akurát trápne alibi k už spomenutému spôsobu stavania zbytočného pokračovania príbehu, nič na mňa po tretí krát nemalo schopnosť zabrať- Elementy a rekvizity použité v prvých dvoch častiach sú tu zbytočne presýtené a nefungujú, nekominukujú s rozumom a stavajú jednu WTF situáciu (dejové zvraty?!) za druhou, pchajú vatu kam môžu a robia z PHANTASM sveta podaromnú, akože obsažnú frašku. Horor? - Komédia so slušne vybudovanou hororovou atmosférou bez obsahu s účinkom. Bolo naivné myslieť si, že PHANTASM neskončí ako jej súputníci (HALLOWEEN, HELLRAISER, FRIDAY THE 13th).(26.12.2012)

MÍRNÉ SPOJLERY!! Aneb PHANTASM III: KOULE, KAM SE PODÍVÁŠ! Koule s okem, koule místo mozku, koule s mozkem, hrdinové měnící se v koule... a nakonec celé hejno koulí! Po atmosférické jedničce a akční dvojce přichází trojka s polovičním rozpočtem dvojky a dvojnásobnou chutí se zalíbit fandům. A tak se vrací zestárlí herci z prvního filmu, nejvděčnější postavě Reggieho a jeho čtyřhlavňovce je věnován největší prostor, tlačí se na humor pomocí nových komických postav a zabijácké koule už nejsou jen závěrečným kořením, ale jsou doslova všude. Hned zkraje je s gustem zúčtováno se změnami, které si minule vynutilo studio (přeobsazení hlavní role, přidání hrdinovy holky a s ní spojené romantické linky) a pak už se jen vrší hororové, akční a komické scény a haluze. Natočené v osmdesátkovém stylu, třebaže už se píše polovina devadesátek (to není výtka, naopak!). Úvodní dohrání konce předchozího dílu i finále je sice slabší než minule a celkově je tenhle díl poněkud nevýrazný, ale závěrečná tečka se povedla. Průměr.(22.2.2006)

• - Aby se ušetřily náklady, soundtrack je v podstatě znovu použitá hudba z druhého dílu, která obsahuje jen pár minut nově složených skladeb. (BoredSeal)

• - Scény odohrávajúce sa vo vnútri boli natočené v skutočnom mauzóleu "Angeles Abby Mausoleum" v mestečku Compton, Kalifornia. (beso74)

• - Studio Universal, které produkovalo druhý díl a vlastní k němu práva, nechtělo už trojku financovat, nabídlo ale Coscarellimu, že zajistí distribuci, pokud si trojku natočí sám. Film byl kompletně dokončen v roce 1993, ale studio rok distribuci zdržovalo, aby nakonec poskytlo filmu premiéru jen v omezeném počtu kin, aby se naplnila dohodu. Práva zůstaly Coscarellimu. (BoredSeal)