Roxana

Roxanne

Roxana

Komedie / Romantický

USA, 1987, 107 min

Ani napriek účasti Stevea Martina som nemal pocit, žeby bola pôvodná divadelná hra, či podľa čoho to bolo točené, nejako zdehonestovaná. Trefné dialógy, vtipné bonmoty a krásna Daryl Hannah. Mne to kedysi k spokojnosti bohate stačilo. O tomto filme som predtým, ako som ho videl, nič nepočul a potom som v televízii už naňho nikdy nenatrafil.(11.1.2013)

-MÁTE TEN PLÁŠŤ? -VŽDYŤ JSTE ŽÁDNÝ NECHTĚLA. -TO BYLA IRONIE. -IRONIE? NE, TAK TU TADY NEZNÁME. NAPOSLEDY JSEM SI ZAIRONIZOVAL V PĚTAOSMDESÁTÉM, ALE NECHAL JSEM TOHO, PROTOŽE NA MĚ VŠICHNI NECHÁPAVĚ CIVĚLI. Romantika v zajímavém balení - starý a silný příběh v novém kabátě. Chytlavé dialogy, Steve Martin a svůdná Darryl Hannah - hmmm...(5.8.2002)

Tato americká popularizační verze Cyrano z Bergeracu není vůbec špatná. Kdo není příliš na klasiku, ve škole při hodinách iteratury nedával pozor a chce tak nějak vědět o čem to je, určitě doporučuju. Je to nenásilný. Kdo si ale na klasiky nenechá sáhnout, ať jde raději do Národního, kde excelují David Prachař se Sašou Rašilovem.(15.2.2009)

• duklak2

Je podivné, že v poslední době při prohlížení TV magazínů narážím na filmy, které jsem viděl v dávných dobách a na CSFD je nemám ještě zhodnocené, tak to napravuji:) Co říci k tomuto kousku? Snad jen to, že herce Martina tak nějak nemám rád a v podstatě nevím proč:-) Snímek se snaží o "něco" a to "něco" pořád nepřichází. Z mého pohledu je to vše a dále nevím co bych napsal. Omluvte prosím tento nic neříkající komentář. Hodnotím, tak jak hodnotím. Více po mě nechtějte.(21.10.2011)

Už jsem zapomněl jak pohodová a zábavná je tahle ujetá hasičská variace na Cyrana. Chytrý scénář plný vtipných dialogů a ironie, Steve Martin v nejlepší formě jako stoprocentní sympaťák a romantik, krásná Daryl Hannah, řada kouzelných nezapomenutelných scén (třeba hned úvodní šermířská). Zkrátka milá a kouzelná zábava hustě sypaná hláškami a vtípky, která spolehlivě funguje k navození dobré nálady i romantické atmosféry.(26.10.2011)