poster

Koho ofoukne větříček (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 45 min

 • slunicko2
  *

  Nízkonákladová pohádka s nízkou intelektuální náročností. Asi to mělo být bláznivě vtipné...(3.4.2016)

 • otík
  *

  Hrozná pohádka. Výprava tragická, dialogy hloupé, námět jak pro retardované. Navíc pohádka, ve které se princezna vůbec nepolepšila a zůstala i na konci stejně marnivou a vychytralou tak, jak byla od začátku filmu. Je to až k nevíře, jak může scénárista napsat pohádku, ve které se princezna vysmívá nápravným opatřením a projde jimi tak, že se vůbec nepolepší. Děs. Hudba: Ladislav Simon(22.7.2016)

 • argenson
  *

  Princezna ne úplně dobře artikuluje, takže při jejím zvolání "ty smrtihlave" běžně slyšící divák zaznamená spíš něco jako "ty zmrde, láva". Královský úbor Josefa Beka připomíná pyžamo, Jiřina Jirásková tu lítá s lampiónem na hlavě a i Filip Renč je dost za dementa. Tady je špatně téměř všechno.(17.9.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Další z rodu rozmazlených, nesnesitelných a zhýčkaných princezen, vychovávaná ovdovělým tatíčkem králem, která potřebuje dost radikálně napravit hlavu. Nápravu nevykonává kat ani chiropraktik, ale rodina pana lesního. Princezna prokáže, že i když je nesnesitelná neurotická nána, že není hloupá a že je v podstatě fortelná ženská, která se umí postavit k práci, i když se staví k jiné, než jaká jí je uložena. Zas na druhou stranu se k práci nestaví zády ale čelem, což je asi jediné, co na téhle pohádce překvapí. Kostymér trpěl nějakou obsesí na bambulky, nechápu, co ho vedlo k tomu z jinak vcelku pěkných pytlů na princeznu udělat takové příšernosti.(20.3.2016)

 • PollyJean
  **

  strašná blbost. navíc osoba, která spáchala kostýmy, zjevně trpěla nějakou úchylkou, neb na všechny šaty (osob zámeckých) našila množství pingpongáčů a bílých tenisáků (ne, fakt to nebyly bambulky). A pochopila jsem dobře, že Zdena Hadrbolcová zde hraje matku Jiřině Jiráskové, která přitom vypadá dvakrát starší??(28.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace