Koho ofoukne větříček (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 45 min

• PollyJean

strašná blbost. navíc osoba, která spáchala kostýmy, zjevně trpěla nějakou úchylkou, neb na všechny šaty (osob zámeckých) našila množství pingpongáčů a bílých tenisáků (ne, fakt to nebyly bambulky). A pochopila jsem dobře, že Zdena Hadrbolcová zde hraje matku Jiřině Jiráskové, která přitom vypadá dvakrát starší??(28.3.2016)

• Jezinka.Jezinka

Další z rodu rozmazlených, nesnesitelných a zhýčkaných princezen, vychovávaná ovdovělým tatíčkem králem, která potřebuje dost radikálně napravit hlavu. Nápravu nevykonává kat ani chiropraktik, ale rodina pana lesního. Princezna prokáže, že i když je nesnesitelná neurotická nána, že není hloupá a že je v podstatě fortelná ženská, která se umí postavit k práci, i když se staví k jiné, než jaká jí je uložena. Zas na druhou stranu se k práci nestaví zády ale čelem, což je asi jediné, co na téhle pohádce překvapí. Kostymér trpěl nějakou obsesí na bambulky, nechápu, co ho vedlo k tomu z jinak vcelku pěkných pytlů na princeznu udělat takové příšernosti.(20.3.2016)

• Tommassi3

"Kdo mi plakal na ramínko, pane král ?! Šáhněte si !! Já to tam mám ještě mokrý.." ;) Vyfouknutá nevěsta zestárla a oslepla a Turnovská se definitivně zbláznila.. Simonová pověstná experimenty s formou tentokrát měla v rukách pořádnou srágoru, a tak si vyhrála jen s pár motivy a kostýmy..(19.1.2019)

• honajz

Dcera Jorgy Kotrbové zbytečně tlačí na pilu, a tam, kde by už měla zvolnit a přejít do nějakého pianko módu, jede pořád jako drsná čertice. A jenom prsama to neuhraje. Takže z toho nakonec vyleze zmatená pohádka s divnými, ale fakt divnými kostýmy (bambulky na královské koruně apod.), která měla asi původně být o napravení rozmazlené princezny, ale v důsledku je o feministce, která bude svého manžela - kudlanku ovládat a dirigovat po celý život. Tak hlavně, že byla svatba, ale tady mi to vzhledem k tomu, že mladý hajný bude celý život od pantoflem, nepřišlo jako šťastný konec. Inu, a k samotnému nápadu, jak princeznu vytrestat, tohle mohlo fungovat vážně jen v choré hlavě.(16.1.2018)

• otík

Hrozná pohádka. Výprava tragická, dialogy hloupé, námět jak pro retardované. Navíc pohádka, ve které se princezna vůbec nepolepšila a zůstala i na konci stejně marnivou a vychytralou tak, jak byla od začátku filmu. Je to až k nevíře, jak může scénárista napsat pohádku, ve které se princezna vysmívá nápravným opatřením a projde jimi tak, že se vůbec nepolepší. Děs. Hudba: Ladislav Simon(22.7.2016)