Koho ofoukne větříček (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 45 min

• honajz

Dcera Jorgy Kotrbové zbytečně tlačí na pilu, a tam, kde by už měla zvolnit a přejít do nějakého pianko módu, jede pořád jako drsná čertice. A jenom prsama to neuhraje. Takže z toho nakonec vyleze zmatená pohádka s divnými, ale fakt divnými kostýmy (bambulky na královské koruně apod.), která měla asi původně být o napravení rozmazlené princezny, ale v důsledku je o feministce, která bude svého manžela - kudlanku ovládat a dirigovat po celý život. Tak hlavně, že byla svatba, ale tady mi to vzhledem k tomu, že mladý hajný bude celý život od pantoflem, nepřišlo jako šťastný konec. Inu, a k samotnému nápadu, jak princeznu vytrestat, tohle mohlo fungovat vážně jen v choré hlavě.(16.1.2018)

• otík

Hrozná pohádka. Výprava tragická, dialogy hloupé, námět jak pro retardované. Navíc pohádka, ve které se princezna vůbec nepolepšila a zůstala i na konci stejně marnivou a vychytralou tak, jak byla od začátku filmu. Je to až k nevíře, jak může scénárista napsat pohádku, ve které se princezna vysmívá nápravným opatřením a projde jimi tak, že se vůbec nepolepší. Děs. Hudba: Ladislav Simon(22.7.2016)

• PollyJean

strašná blbost. navíc osoba, která spáchala kostýmy, zjevně trpěla nějakou úchylkou, neb na všechny šaty (osob zámeckých) našila množství pingpongáčů a bílých tenisáků (ne, fakt to nebyly bambulky). A pochopila jsem dobře, že Zdena Hadrbolcová zde hraje matku Jiřině Jiráskové, která přitom vypadá dvakrát starší??(28.3.2016)

• Jezinka.Jezinka

Další z rodu rozmazlených, nesnesitelných a zhýčkaných princezen, vychovávaná ovdovělým tatíčkem králem, která potřebuje dost radikálně napravit hlavu. Nápravu nevykonává kat ani chiropraktik, ale rodina pana lesního. Princezna prokáže, že i když je nesnesitelná neurotická nána, že není hloupá a že je v podstatě fortelná ženská, která se umí postavit k práci, i když se staví k jiné, než jaká jí je uložena. Zas na druhou stranu se k práci nestaví zády ale čelem, což je asi jediné, co na téhle pohádce překvapí. Kostymér trpěl nějakou obsesí na bambulky, nechápu, co ho vedlo k tomu z jinak vcelku pěkných pytlů na princeznu udělat takové příšernosti.(20.3.2016)

• argenson

Princezna ne úplně dobře artikuluje, takže při jejím zvolání "ty smrtihlave" běžně slyšící divák zaznamená spíš něco jako "ty zmrde, láva". Královský úbor Josefa Beka připomíná pyžamo, Jiřina Jirásková tu lítá s lampiónem na hlavě a i Filip Renč je dost za dementa. Tady je špatně téměř všechno.(17.9.2016)