Plán B

Plán B

Drama / Komedie / Krimi

USA / Dánsko, 2001, 98 min

• anniehall

Milá Diane, píšu ti, protože ti to někdo musí dát vědět. Ty víš, že si tě vážím, za všechny ty filmy, co jsi natočila s Woodym a nejen za ně. Ty víš, že mám dokonce rád i filmy, u kterých jsi nestála před, ale za kamerou. Ale tohle? Máš vůbec tohle zapotřebí? Jestli potřebuješ peníze, napiš a já ti něco pošlu. Jestli to není o penězích, tak tomu fakt nerozumím. A až se zase příště budeš rozhodovat nad scénářem, jestli do něj jít nebo ne, radši mi brnkni. Známe se přece už dost dlouho. Jo, a kdo to vůbec je ten Yaitanes a kde jsi k němu přišla? No nic. Pozdravuj doma a ozvi se... Michal(26.12.2009)

• monolog

Diane Keaton považuju za dobrou herečku, ale její hysterky nesnáším. Když má charakterní roli, tak je to dobrý, ale jakmile sebou začne před kamerou svíjet v nějakým záchvatu strachu nebo hysterie, je konec. A tenhle film je celej jen o svíjení se v záchvatu hysterie. Příběh jsme viděli už milionkrát jindy, je to ten typ ztřeštěných komedií typu Růžový Panter nebo některé francouzské komedie. Jenže tady tato není humorná, ztřeštěnost je trapná a hloupá. Postavy jsou nesympatický a žádná herecká kreace mě na zadek neposadila. Nudná a nezáživná blbost plná známějších herců. A Diane ty hadry opravdu hodně nesluší.(22.1.2007)

• nash.

Výborný nápad, který zabilo naprosto zoufalé zpracování. Jindy výborná Diana Keaton je v roli zmatené hysterky Fran, která sebou většinu filmu afektovaně zmítá, nesnesitelná, a lépe na tom nejsou ani ostatní postavy připomínající nevydařené karikatury z laciné frašky. A tak jediným trochu normálním je tu Bob Balaban coby bratr Fran, který stejně jako divák nevěřícně zírá co se kolem děje.(23.5.2010)

• gudaulin

Základním průšvihem filmu je slaboučký scénář, k tomu přiřaďte přehrávající Diane Keaton a nevýraznou režii no a neštěstí je hotovo. Tahle rádoby komedie je šlápnutím vedle...Film není bohužel tak špatný, aby vzbuzoval nechtěné veselí a zároveň není tak dobrý, aby záměrně bavil. Celkový dojem 25 %.(20.1.2007)

• Tommassi3

"Joe, co tvůj palec ??" - "Sakra, Mario, ale já ten palec nemám !! Chápeš ?? To je jako by ses ptal, jak vidím třetím okem.." ;)(8.5.2015)

• - Lisa Lutz pracovala na scénáři již v roce 1991. Teprve až o deset let později jej dodělala. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Dánsku. (Terva)