Plán B

Matt Salinger

Scénografie:

Debbie DeVilla
  • nash.

Výborný nápad, který zabilo naprosto zoufalé zpracování. Jindy výborná Diana Keaton je v roli zmatené hysterky Fran, která sebou většinu filmu afektovaně zmítá, nesnesitelná, a lépe na tom nejsou ani ostatní postavy připomínající nevydařené karikatury z laciné frašky. A tak jediným trochu normálním je tu Bob Balaban coby bratr Fran, který stejně jako divák nevěřícně zírá co se kolem děje.(23.5.2010)

• HateBreeder

Mno, asi to měla být parodie na gangsterky ale nepovedlo se. Diane Keaton nemám rád a i když ji jako herečku uznávám tak její filmy nevyhledávám, jenomže dnes v noci holt nic lepšího nebylo tak jsem pustil tohle. Do projektu byli zainteresováni poměrně slušní herci - Paul Sorvino nebo Burt Young ale i přesto se nějak nepodařilo navodit tu správnou atmosféru a herci si vůbec ale vůbec nerozuměli. Nejlepší byl asi bratr hlavní hrdinky, který toho opravdu moc nenamluvil a tak toho ani moc nezkazil což se bohužel o ostatních říct nedá. Prostě to celkově nevyšlo a tak jediná pozitivní věc na tom, že jsem se na film díval, je další komentář, který můžu napsat.(3.9.2006)

Bláznivá gangsterská černá komedie, která na několika místech připomíná film od Allena (nejen díky jazzové hudbě a Diane Keaton). Na několika místech jsem se také velmi dobře pobavil („jděte zpátky do hrobu“) a ač to není žádný superfilm, nečekáte-li mnoho, pravděpodobně nebudete zklamáni. 60% P.S: „nečekat mnoho“ zde znamená přimhouřit oči před opakováním stejných vtipů, před někdy přehnaně zmatenou Keatonovou i před příliš dobrosrdečným závěrem(5.9.2006)

Vcelku průměrné americké béčko, které bych neřadil do kategorie "krátkometrážní". Oscarová hvězda Diane Keaton se svými někdy až otřesnými hysterickými "výstřelky" podala průměrný výkon, stejně jako jiní hlavní představitelé. Od dvou hvězd tento film zachránila pouze skutečnost, že jsem se v první polovině celkem bavil a nenudil se. Druhá polovina už sice tak zábavná nebyla, ale přesto se na to dalo koukat.(3.9.2006)

• Fabienne

Groteskní komedie na mafiánské téma o postarší účetní, která se musí vyhrabat z problémů způsobených jejím mužem. Stává se nájemným zabijákem a má za úkol postupně vyřídit několik nechtěných členů podsvětí. Základem propadu této konverzační komedie je samozřejmě scénář, jenž stojí na pouhém "zajedu pro oběť, překecám ji a vyrazíme na Floridu, kde se zašijeme". A to se opakuje třikrát... Tím, kdo je ve snímku Plán B opravdu na odstřel, zůstává ale sama Diane Keaton předvádějící nesnesitelně hysterickou nánu, což nemá být účel (a to patří mezi mé nejoblíbenější herečky!). Nepadnou jí bohužel šaty ani role...(4.9.2006)

• - Lisa Lutz pracovala na scénáři již v roce 1991. Teprve až o deset let později jej dodělala. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Dánsku. (Terva)