poster

Plán B

 • USA

  Plan B

 • Slovensko

  Plán B

Drama / Komedie / Krimi

USA / Dánsko, 2001, 98 min

Režie:

Greg Yaitanes

Kamera:

John Peters

Hudba:

Brian Tyler

Producenti:

Matt Salinger

Scénografie:

Debbie DeVilla
(další profese)
 • nash.
  *

  Výborný nápad, který zabilo naprosto zoufalé zpracování. Jindy výborná Diana Keaton je v roli zmatené hysterky Fran, která sebou většinu filmu afektovaně zmítá, nesnesitelná, a lépe na tom nejsou ani ostatní postavy připomínající nevydařené karikatury z laciné frašky. A tak jediným trochu normálním je tu Bob Balaban coby bratr Fran, který stejně jako divák nevěřícně zírá co se kolem děje.(23.5.2010)

 • monolog
  *

  Diane Keaton považuju za dobrou herečku, ale její hysterky nesnáším. Když má charakterní roli, tak je to dobrý, ale jakmile sebou začne před kamerou svíjet v nějakým záchvatu strachu nebo hysterie, je konec. A tenhle film je celej jen o svíjení se v záchvatu hysterie. Příběh jsme viděli už milionkrát jindy, je to ten typ ztřeštěných komedií typu Růžový Panter nebo některé francouzské komedie. Jenže tady tato není humorná, ztřeštěnost je trapná a hloupá. Postavy jsou nesympatický a žádná herecká kreace mě na zadek neposadila. Nudná a nezáživná blbost plná známějších herců. A Diane ty hadry opravdu hodně nesluší.(22.1.2007)

 • Fabienne
  *

  Groteskní komedie na mafiánské téma o postarší účetní, která se musí vyhrabat z problémů způsobených jejím mužem. Stává se nájemným zabijákem a má za úkol postupně vyřídit několik nechtěných členů podsvětí. Základem propadu této konverzační komedie je samozřejmě scénář, jenž stojí na pouhém "zajedu pro oběť, překecám ji a vyrazíme na Floridu, kde se zašijeme". A to se opakuje třikrát... Tím, kdo je ve snímku Plán B opravdu na odstřel, zůstává ale sama Diane Keaton předvádějící nesnesitelně hysterickou nánu, což nemá být účel (a to patří mezi mé nejoblíbenější herečky!). Nepadnou jí bohužel šaty ani role...(4.9.2006)

 • HateBreeder
  *

  Mno, asi to měla být parodie na gangsterky ale nepovedlo se. Diane Keaton nemám rád a i když ji jako herečku uznávám tak její filmy nevyhledávám, jenomže dnes v noci holt nic lepšího nebylo tak jsem pustil tohle. Do projektu byli zainteresováni poměrně slušní herci - Paul Sorvino nebo Burt Young ale i přesto se nějak nepodařilo navodit tu správnou atmosféru a herci si vůbec ale vůbec nerozuměli. Nejlepší byl asi bratr hlavní hrdinky, který toho opravdu moc nenamluvil a tak toho ani moc nezkazil což se bohužel o ostatních říct nedá. Prostě to celkově nevyšlo a tak jediná pozitivní věc na tom, že jsem se na film díval, je další komentář, který můžu napsat.(3.9.2006)

 • anniehall
  **

  Milá Diane, píšu ti, protože ti to někdo musí dát vědět. Ty víš, že si tě vážím, za všechny ty filmy, co jsi natočila s Woodym a nejen za ně. Ty víš, že mám dokonce rád i filmy, u kterých jsi nestála před, ale za kamerou. Ale tohle? Máš vůbec tohle zapotřebí? Jestli potřebuješ peníze, napiš a já ti něco pošlu. Jestli to není o penězích, tak tomu fakt nerozumím. A až se zase příště budeš rozhodovat nad scénářem, jestli do něj jít nebo ne, radši mi brnkni. Známe se přece už dost dlouho. Jo, a kdo to vůbec je ten Yaitanes a kde jsi k němu přišla? No nic. Pozdravuj doma a ozvi se... Michal(26.12.2009)

 • - Lisa Lutz pracovala na scénáři již v roce 1991. Teprve až o deset let později jej dodělala. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Dánsku. (Terva)