Druhá míza

Heiraten für Fortgeschrittene

Druhá mladosť

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / Německo, 2001, 112 min

Nedotažené. Vždycky když to na chvíli vypadalo na silnou scénu, záhy přišla druhá, co tu předchozí setřela, takže jste při sledování Druhé mízy jako na houpačce, čímž vzniká dojem ještě rozkolísanějšího filmu než kterým Druhá míza ve skutečnosti je. Navíc má poměrně problém s gradací, čistě subjektivně z mého pohledu by některé části filmu chtěli "prodloužit" a jiné "zkrátit". Každopádně svým námětem, hereckými výkony (MacDowell je dobrá, ale tady ji na celé čáře dává Imelda Staunton s Annou Chancellor, které jsou přeci jen zdatnější herečky než Andie) je to snímek, který za jedno zhlédnutí určitě stojí. Myšlenkově, byť nedotaženě, tu je materiálu habaděj. 60%(26.7.2014)

Film s velmi vtipným a svižným začátkem, který bohužel průběžně ztráci na zajímavosti i logice. Konec je skoro absurdní, máte pocit, že jste se začali dívat na něco jiného, nevíte, jestli jste se dívali na komedii nebo tragédii. Přesto jsou některé momenty moc fajn, u mne vede Imelda Staunton, Andie MacDowell není nijak zajímavá a na roli se podle mého moc nehodí.(3.2.2015)

• Anderton

Zase ten typ filmu, kde keď už tvorcovia nevedia ako ďalej, tak vymyslia nelogický, kvázi šokujúci zvrat, aby dojali ženské obecenstvo a vyvolali v ńom dojem, že film aj o niečom je. Fidel som ho už dosť dávno, možno by som dnes reagoval ináč, ale skôr asi nie. Najväčším problémom je však takmer dvojhodinová dĺžka filmu, tá je pre muža, ktorý sa jeho pozeranie podujme, úplne vražedná. Vlastne veľmi dlhá reklama na krémy na vrásky, ktoré používa Andie McDowell. Mne stačila tá pár sekundová, čo bežala v tv.(22.6.2013)

Takový pokus o "Sex in the city" v anglickém maloměstě.....Ze začátku slibná romantická komedie, která se vyvine v drama s koncem uprostřed filmu. Od toho momentu scénář výrazně pokulhává a jde už jenom o to, nějak zaplnit zbylých 40 minut filmu. 4 hvězdy dávám za to, že film donutí člověka poměrně hluboce popřemýšlet o tom, kam až můžou vést předsudky a mylná představa o tom, že co je dobré pro mě, musí být dobré i pro nejlepšího přítele.(4.2.2015)

První půlka byla skvělá, druhá už nic moc a hlavně zatčení v kostele kamarádkou policajtkou bylo dost stupidní... Andie dokazuje , že je stále nejen krásná, ale i výborná herečka a drží tento snímek dost nad vodou, i když scénář je občas dost zmatený. Mám z tohoto filmu dost smíšené pocity ... Rozporuplný snímek, který nejde žánrově zařadit!(2.2.2009)