Reklama

Reklama

Druhá míza

  • Velká Británie Crush (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kate, Janine a Molly, pohledné čtyřicátnice, jsou nerozlučné kamarádky. V malém středoanglickém městě, kde žijí, mají významná postavení, ale když se každé pondělí sejdou, baví se při cigaretách a sladkostech raději o mužích než o své práci. Nejzkušenější je Molly, která má za sebou tři dramatické rozvody, a Janine ze studentské lásky zůstal nezvládnutelný syn, jenž se právě potýká s pubertou. Není divu, že muži v jejich očích nedopadají právě nejlépe, a dosud svobodná Kate jim ochotně přizvukuje. Až do okamžiku, kdy na pohřbu kolegyně přeskočí jiskra mezi ní a mladým Jedem, jejím někdejším žákem. Z chvilkové vášně se rodí hlubší vztah a kamarádky zneklidní, že jejich "spolku" hrozí rozpadnutí. Navíc jsou šokovány patnáctiletým věkovým rozdílem mezi milenci, a tak Molly vymyslí plán, jak "nešťastnou" Kate zachránit. Její počínání má fatální následky...

Film v komediální nadsázce promlouvá o tom, že ani nejlepší přátelé se sobě navzájem nemohou nadměrně plést do života. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Faye 

všechny recenze uživatele

Tři razantní ženy kolem čtyřicítky, hledající někoho, kdo by je potěšil a vytrhnul z maloměstské nudy. A každou klubovou seanci zjišťují „kdo z nich je nejsmutnější zoufalec“. Jenže lovit ve stejné věkové kategorii nepřináší to pravé.„čtyřicátník v kondici, hledá ženu pro aktivní život? Můj čas je pro vás drahý, pane!“. Problémy nastávají v okamžiku, kdy se Kate zamiluje do svého bývalého žáka a zbytek spolku „starých přítelkyň“ se cítí podveden a začne konat. Zajímavý pohled na složitost vztahů žen ve středním věku..„Takže na nás, na to, že je nám 40 a bude víc.“ ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zase ten typ filmu, kde keď už tvorcovia nevedia ako ďalej, tak vymyslia nelogický, kvázi šokujúci zvrat, aby dojali ženské obecenstvo a vyvolali v ńom dojem, že film aj o niečom je. Fidel som ho už dosť dávno, možno by som dnes reagoval ináč, ale skôr asi nie. Najväčším problémom je však takmer dvojhodinová dĺžka filmu, tá je pre muža, ktorý sa jeho pozeranie podujme, úplne vražedná. Vlastne veľmi dlhá reklama na krémy na vrásky, ktoré používa Andie McDowell. Mne stačila tá pár sekundová, čo bežala v tv. ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Věc se má tak: Druhá míza je poměrně neotřelá story na "zapovězené" téma a chvílemi je hodně dobře napsaná. Ale přesto to nějak nefunguje. Problém č.1: Andie MacDowellové za žádných okolností neuvěřím, že je přísná ředitelka školy. I když snaživě krčí čelo a zapojuje obě své oboční vrásky, pořád vypadá jako hladové štěňátko. Problém č.2: Žánrová nevyrovnanost. Romantická komedie? Satira? Melodrama? Feministická ptákovina? Opravdu nevím, každou chvíli se to mění. A problém č.3: Neznám nic odpudivějšího, než jsou vulgární ženy. 40% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Anglické maloměsto. Jak už to tak bývá, tak se všichni znají, drby se vlečou nenápadně, ale jistě. Ryze ženská témata si vzal na mušku britský debutant John McKay a zavedl nás mezi trojici kamarádek, které trpí samotou a v dálce sledují, jak jim ujíždí vlak zvaný „čtyřicítka“. Svobodná ředitelka gymnázia, třikrát rozvedená lékařka, komisařka vychovávající dospívajícího syna. Jeho sonda nám pozvolným tempem představuje jejich společné dýchánky, kdy náhle jejich nepestrý život rozvíří až mladičký varhaník, do kterého se jedna z nich zamiluje!! Ono všechny tři jsou tak trochu „zásadové“, ale jen v jistých ohledech – třeba pokud hraje výraznou roli bankovní konto. Právě mladík rozčeří ustálené vody a film tak může pokračovat dále ve svých příjemně ironických dialozích. Až se člověk diví, že to celé natočil muž. „Hlava rodiny“ je tu totiž jen jako námět ke snění, k plkání, k historkám - ale právě o ně jde především, no a těch „schopných“ je zoufalý nedostatek. Diváka překvapí několik nečekaných (a věru fungujících) zlomů; sice se film v závěru přehoupne do vod psychologicko-feministického dramatu, kde mu to až tak nesluší, přesto je díky trojici hlavních hereckých představitelek stále co k vidění. Snaha pochopit myšlení ženy, pochopit smysl přátelství a lásky nedopadl NA DEBUTANTA ani zdaleka zle. Ostatně mi ani nevadil fakt, že by si za čtyřicet let nikdo nepovšimnul krásy a šarmu postavy Andie MacDowell? Právě ona, hudební tóny a svěží dialogy dělají z Druhé mízy nadprůměrný snímek!! ()

meave 

všechny recenze uživatele

Komplikované vzťahy troch priateliek, štyridsiatničiek, ktoré rozoberajú pri stretnutiach svoje zážitky s mužmi. Problém vyvstane, keď si Kate začne s bývalým študentom, mladíkom Jedom, a počiatočná vášeň prerastá v lásku. Ako to povie dievčatám? Dokáže sa vyrovnať so sebou a okolím? Všetko sa začne komplikovať a hranice priateľstva sa presúvajú. Ako ďaleko je možné zasahovať do cudzích životov? Je pravda, že účel svätí prostriedok? Tieto a mnohé iné otázky o vzájomných vzťahoch mi prišli na rozum, pretože nič nie je nemožné a štyridsiatka takmer istá. I keď je to film hlavne pre ženy a záver je dosť nepravdepodobný, patrí tomuto filmu u mňa 3 a ¾ hviezdičky za podnetné úvahy a nádej, že ho raz stretnem :o) ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama